Ayet-i Kerime'den mesaj almak isterseniz buraya.

791 numara diyorum , sevgili handanca kolay gelsinnnnn

Nebe Suresi 10-30 Ayetler.. Geldi canım.

10- Geceyi bir örtü yaptık.
11- Gündüzü bir geçim-vakti kıldık.
12- Sizin üstünüze sapasağlam yedi-gök bina ettik.
13- Parıldadıkça parıldayan bir kandil (güneş) kıldık.
14- Sıkıp suyu çıkaran (bulut)lardan 'bardaktan boşanırcasına su' indirdik.
15- Bununla taneler ve bitkiler bitirip-çıkaralım diye.
16- Ve birbirine sarmaş-dolaş bahçeleri de.
17- Şüphesiz o hüküm (fasl) günü, belirlenmiş bir vakittir.
18- Sur'a üfürüleceği gün, artık siz dalga dalga geleceksiniz.
19- O sırada gök açılmış ve kapı kapı olmuştur.
20- Dağlar yürütülmüş, artık bir serab oluvermiştir.
21- Gerçekten cehennem, bir gözetleme yeridir.
22- Taşkınlık edip-azanlar için son bir varış yeridir.
23- Bütün zamanlar boyunca içinde kalacaklardır.
24- Orada ne serinlik tadacaklar, ne bir içecek.
25- Kaynar sudan ve irinden başka.
26- (İşlediklerine) Uygun olan bir ceza olarak,
27- Doğrusu onlar, hesaba çekileceklerini ummuyorlardı.
28- Bizim ayetlerimizi yalanlayabildikleri kadar yalanlıyorlardı.
29- Oysa Biz, herşeyi yazıp saymışızdır.
30- Şimdi tadın. Size artık azaptan başkasını arttırmayacağız;

Bende (220) diyorum teşekkürler kolay gelsin

Enam Suresi 102-105 geldi canım..

102- İşte Rabbiniz olan Allah budur. O'ndan başka İlah yoktur. Herşeyin Yaratıcısı'dır, öyleyse O'na kulluk edin. O, herşeyin üstünde bir vekildir.

103- Gözler O'nu idrak edemez; O ise bütün gözleri idrak eder. O, latif olandır, haberdar olandır.

104- Gerçek şu ki size Rabbinizden basiretler gelmiştir. Kim basiretle-görürse kendi lehine, kim de kör olursa (görmek istemezse) kendi aleyhinedir. Ben sizin üzerinizde gözetleyici değilim.

105- İşte Biz, ayetleri çeşitli biçimlerde böyle açıklıyoruz. Öyle ki sana: "Sen ders almışsın" desinler ve Biz de bilebilen bir topluluğa onu açıkça göstermiş olalım.

72 :)
Şimdiden teşekkür ederiimm...

Bakara Suresi 150-154 geldi canım..

150- Her nereden çıkarsan, yüzünü Mescid-i Haram yönüne çevir. (Siz de) Her nerede olursanız yüzünüzü onun yönüne çevirin. Öyle ki, onlardan zulmedenlerin dışında insanların, size karşı bir delilleri olmasın. Onlardan korkmayın, Benden korkun, üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım. Umulur ki hidayete erersiniz.
151- Öyle ki size, kendinizden, size ayetlerimizi okuyacak, sizi arındıracak, size kitap ve hikmeti öğretecek ve bilmediklerinizi bildirecek bir elçi gönderdik.
152- Öyleyse (yalnızca) Beni anın, Ben de sizi anayım; ve (yalnızca) Bana şükredin ve (sakın) nankörlük etmeyin.
153- Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir.
154- Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz.

99 tşkler şimdiden

Bakara Suresi 256-258 geldi canım..
256- Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır. Artık kim tağutu tanımayıp Allah'a inanırsa, o, sapasağlam bir kulba yapışmıştır; bunun kopması yoktur. Allah, işitendir, bilendir.
257- Allah, iman edenlerin Velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkar edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır.
258- Allah, kendisine mülk verdi, diye Rabbi konusunda İbrahim'le tartışmaya gireni görmedin mi? Hani İbrahim: "Benim Rabbim diriltir ve öldürür" demişti; o da: "Ben de öldürür ve diriltirim" demişti. (O zaman) İbrahim: "Şüphe yok, Allah Güneş'i doğudan getirir, (hadi) sen de onu batıdan getir" deyince, o inkarcı böylece afallayıp kalmıştı. Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

Nebe Suresi 10-30 Ayetler.. Geldi canım.

10- Geceyi bir örtü yaptık.
11- Gündüzü bir geçim-vakti kıldık.
12- Sizin üstünüze sapasağlam yedi-gök bina ettik.
13- Parıldadıkça parıldayan bir kandil (güneş) kıldık.
14- Sıkıp suyu çıkaran (bulut)lardan 'bardaktan boşanırcasına su' indirdik.
15- Bununla taneler ve bitkiler bitirip-çıkaralım diye.
16- Ve birbirine sarmaş-dolaş bahçeleri de.
17- Şüphesiz o hüküm (fasl) günü, belirlenmiş bir vakittir.
18- Sur'a üfürüleceği gün, artık siz dalga dalga geleceksiniz.
19- O sırada gök açılmış ve kapı kapı olmuştur.
20- Dağlar yürütülmüş, artık bir serab oluvermiştir.
21- Gerçekten cehennem, bir gözetleme yeridir.
22- Taşkınlık edip-azanlar için son bir varış yeridir.
23- Bütün zamanlar boyunca içinde kalacaklardır.
24- Orada ne serinlik tadacaklar, ne bir içecek.
25- Kaynar sudan ve irinden başka.
26- (İşlediklerine) Uygun olan bir ceza olarak,
27- Doğrusu onlar, hesaba çekileceklerini ummuyorlardı.
28- Bizim ayetlerimizi yalanlayabildikleri kadar yalanlıyorlardı.
29- Oysa Biz, herşeyi yazıp saymışızdır.
30- Şimdi tadın. Size artık azaptan başkasını arttırmayacağız;

yoksam ben cehennemlik miyim . bana bu mesajı mı veriyor.. uwwwwwww

çok teşekkür ederim ama bunu n anlamı neee

Enam Suresi 102-105 geldi canım..

102- İşte Rabbiniz olan Allah budur. O'ndan başka İlah yoktur. Herşeyin Yaratıcısı'dır, öyleyse O'na kulluk edin. O, herşeyin üstünde bir vekildir.

103- Gözler O'nu idrak edemez; O ise bütün gözleri idrak eder. O, latif olandır, haberdar olandır.

104- Gerçek şu ki size Rabbinizden basiretler gelmiştir. Kim basiretle-görürse kendi lehine, kim de kör olursa (görmek istemezse) kendi aleyhinedir. Ben sizin üzerinizde gözetleyici değilim.

105- İşte Biz, ayetleri çeşitli biçimlerde böyle açıklıyoruz. Öyle ki sana: "Sen ders almışsın" desinler ve Biz de bilebilen bir topluluğa onu açıkça göstermiş olalım.

Geri