Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız
Ayetel Kürsiyi sürekli okuyorum ama anlamını tam olarak bilmiyorum.Buradan paylaşırsanız hem ben öğrenirim, hem de herkes faydalanabilir..:)

Ayetel Kürsi

Bismillahi'r-rahmâani'r-rahym. Allâahü lâaa ilâahe illâa hüvel hayyul kayyüum. Lâa te'huzühüü sine tüv velâa nevm lehüü mâa fissemâavâati ve mâa fil ard. Men zellezîi yeşfeu ındehüü illâa bi iznihii ya'lemü mâa beyne eydîhim vemâa halfehüm velâa yühıytuune bişey'im min ılmihii illâa bi mâa şâaaae vesia kürsiyyühüs semâavâati vel erda velâa yeüüdühüü hıfzuhümâa ve hüvel aliy yülazîym.

Rahmân ve Rahîm olan Allahın ismi ile Allah, kendinden başka hiçbir ilâh yoktur. (O), Hayy ve Kayyûmdur. O'nu ne bir uyuklama, ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. O'nun izni olmadan, nezdinde kim şefâ’at edebilir? O (yaratdıklarının) önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve âşikâr her şeyi bilir. Onun ilminden, yalnız kendisinin dilediğinden başka hiçbir şey kavrayamazlar. (Mahlûkatı). O'nun kürsüsü gökler ve yeri kaplamışdır. Bunların (yerin ve göğün) koruyuculuğu O'na ağır da gelmez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Ayet-el Kûrsi, cinlere karşı kendisinden yardım alınacak duaların en büyüğüdür. Ayet-el Kûrsi’nin insandan şeytanları kovmakta çok tesirli olduğunu söylemişler, ayrıca saralı kişiye, şeytanın kendisine yardım ettiği sahir(büyücü), kâhin, falcı, nefis ve şehvet ehli, zulüm ve gazab erbabı üzerine sadakatle okunulduğunda onların şeytanlarını etkisiz hale getirmekte de büyük gücü olduğunu denemişlerdir. Ancak sadakatle okunması şartı koşulmuştur.

Herhangi bir muradın hasıl olması için Ayet-el Kûrsi 313 kere okunduğunda, dünya ve Ahiret hakkındaki o istek Allah’ın C.C. izniyle hasıl olur(ne bir eksik ve ne bir fazla okunmamalıdır bu sayıların adedi çok önemlidir).

Cin musallat olan çocuğa 18 kere Ayet-el Kûrsi okunursa BİİZNİLLAH şifa bulur.

Yemeğe okunursa yemek bereketlenir.

Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz Ali (K.V.) buyurmuştur.

Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kû»rsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir.

Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi‘yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

Geri