1. düş macunu

  düş macunu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  397
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  harikalar diyarı:)

  ayna ayna söyle bana....

  Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında düş macunu tarafından paylaşıldı.

  bana fal bak ayna şekilleri sihirli ayna falı falı bak falıma :gathering: sihirli ayna falınız;

  Gümüş alaşımlı bir tepsi veya pirinç, bakır veya paslanmaz çelikten herhangi bir düz geniş yüzey, geleneksel metal aynayla aynı işi görür. Sizin için uygun olanı bulana kadar çeşitli parlak metalleri deneyin.
  Onu sadece fal için kullanıp işiniz olmadığında yumuşak bir beze sarılı halde saklar ve her faldan önce parlatırsanız iyi olur. Ben, ayna falını kapalı bilgisayar ve televizyon ekranında bile denedim.

  *Tepsinizi veya parlak metalinizi bir duvara dayayın. Arkanıza da, bir yarım-daire oluşturacak ve ışıkları parlak yüzeyde yansıyacak şekilde altı adet beyaz mum yerleştirin. Ve diğer eşyaların çerçeveyi bozmaması için odadaki ışıkları söndürün.

  *Görüntünüzün aynaya yansımaması ve ayrıca odağın hafifce dışına bakabilmek için hafif sağa doğru oturun.

  *Bir soru sorun ve aynada veya zihninde şekiller oluşmasını bekleyin. İkisi de geçerlidir ve çalışmayla, beyninizdeki şekilleri,incelemek için aynaya atabilirsiniz.

  *Zihninizdeki şekli sihirli aynanın yüzeyinde hayal ederek başlayın. Sonra yavaş yavaş şeklin aynada daha gerilere gittiğini ve genişleyerek bütün alanı kapladığını görün. Tek şekiller veya bütün görüntüler görebilirsiniz.

  *Bir şekil gördüğünüzde, ya başka bir yere bakın ya da tekrar gözlerinizi kapatın, sonra açıp kırpın.

  *Beş altı şekil görene kadar devam edin. On taneye kadar farklı şekil veya resim görebilirsiniz.

  *Yorgun olduğunuzu veya konsantrasyonunuzu kaybettiğinizi ya da fazlasını kaldıramayacağınızı hissettiğiniz zaman, mumları birer birer söndürün ve göründükleri sıraya göre şekilleri not edin.

  *Eğer bir anlam oluşturmuyorlarsa, onları spiral bir hatla biraraya getirin ve bu sırada onlarla ilgili bir hikaye kurmaya başlayın. Mantıklı bağlantılar kurmaya çalışmayın-bırakın sözcükler dökülsün. Alternatif olarak, bir boya kutusu veya birkaç keçeli kalem çıkarın ve arkaplanda o şekilleri çizin. Bir kristal küre kullanıyorsanız veya geleneksel bir aynayı tercih ediyorsanız da aynı tekniği kullanabilirsiniz.

  *Eğer hiçbir şey görünmüyorsa, gözlerinizi kapatıp açın ve kısıp sonra parlak yüzeye bakın.

  Başkalarının Ayna Falın Bakma

  Başka birinin falına bakmak istiyorsanız:

  *Falına baktığınız kişiye aynayı birkaç saniye ellerinin arasında tutturun sonra aynanın sağ tarafına oturun, siz de hemen arkasına oturun, böylece ikiniz de aynaya bakabilirsiniz.

  *Aynaya bakarken özel bir soru ya da meseleye konsantre olmasını söyleyin.

  *İlk önce ne gördüğünü sorun. Genellikle ilk defa falına baktıran biri de, özellikle de zihindeki resimlerin de geçerli olduğunu ona açıklarsınız, hayaller görebilir.

  *Kendi gördüklerinizi anlatın, ama onun bu görüntüyü nasıl yorumladığını da sorun. İnsanların bir sembol için genellikle oldukça kesin bir fikri vardır ve çoğunlukla soruyu hemen yanıtlarlar. Fal, diyalog şeklinde geliştiğinde daha çok yardımcı olur. Ancak bazıları için özellikle da fal için para ödüyorlarsa, kimsenin bir doktordan, hastanın sorunlarını ve yaşam biçimini bilmeden belirtileri ve ilacı bilmesini beklemeyeceğini anlamak güç olabilir.

  *Beşle on arası birleştirebileceğimiz farklı şekil veya görüntü için bakın.

  Şekillerin Yorumlanması

  Bir aynada veya kristal kürede görülen değişik pozisyonlardaki şekillerin geleneksel yorumları vardır.
  Onları kullanma yanlısı değilim, fakat yüzyıllardır kurulagelmiş kurallar, teknik yabancı ise yardımcı olabilir:

  *Fal bakan kişiye doğru ilerleyen bir şekil, çok yakında olacak bir şeyi veya ortaya çıkacak bir kişiyi işaret eder.

  *Uzaklaşan bi şekil, bir olayın ya da kişinin fala bakandan uzaklaştığını ya da geçmişteki bir meselenin veya ilişkinin fala bakana gereksiz etkide bulunduğunu gösterir.

  *Sol tarafta görünen şekiller, halihazırdaki fiziksel olayları ima eder.

  *Ortada veya sağ tarafta beliren şekliller sembolik niteliktedir.

  *Kürenin tepesine yakın olan şekiller önemlidir ve tam dikkat isterler.

  *Köşe veya diptekiler daha az önemli ve acildirler.

  *Şekillerin nispi boyutları önem derecelerine işaret edebilir.

  Şekiller Ne Anlama Gelir?

  Şekiller, eğer siz izin verirseniz, sorulan sorulara uygun yanıtlar verebilirler. Hepimizin çocukluğumuzdan beri şekillenip yıllar geçtikçe değişikliğe uğrayan kişisel bir semboller sistemimiz vardır. Bir sembol sistemi hiçbir zaman sabit değildir, ama çoğu insanın, psikolog Jung'un orijinal fikirler (çoğu zaman ve yerde doğruluğu geçerli olan anlamalar) dediği ortak faktöreri vardır. Örneğin, bilge adam veya kadın, haberci, genç kahraman/aptal, çoğunlukla kişi, güneş ve ayla bir tutulur.
   
ayna ayna söyle bana.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Reyhan Karaca - Ayna Ayna

  Reyhan Karaca - Ayna Ayna

  Sen de hep gözüm vardı farkında değilsin Bir tanısan bir daha zor vazgeçersin Sen de hep gözüm vardı farkında değilsin Bir anlasan bir sevsen çok zor gidersin Ben her gün burda oturup seni beklerken Sen hala orda burda dolaşıyorsun Mevsimler geldi geçiyor sana gel derken Sen hala orda burda dolaşıyorsun Bu zamanda benim gibi sevgili nerden bulursun? [Nakarat] Ayna ayna söyle bana benden...
 2. Ayna Ayna göster bana

  Ayna Ayna göster bana

  ayna göster aynayı göster melekleri Ayna hadi göster bana nasılım.. Sizinde böyle bir aynanız olsa ne yapardınızzz.Ben olsam karşısından hiç ayrılmazdım :D:D
 3. Ayna ayna söyle bana...

  Ayna ayna söyle bana...

  Her kadın güzeldir.Güzelliğinizi aynalara yansıtın.Güzel meleklerim için şık ayna modelleri;
 4. Aynalar

  Aynalar

  Evinde değişiklik yapmak isteyenler ,önceki hedefiniz aynalar!!! Hoşunuza giden figürleri aynanıza yansıtabilirsiniz.Kullanacağınız yere göre değişiklik gösteren bu aynalar çok hoşunuza gidecek. Kızınızın odası için melek,oğlunuzun odası için futbolcu figürleri ,giriş için kullanabileceğiniz aynalı askılarla farklı hava katacaktır...

Sayfayı Paylaş