Ayna modelleri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ayna modelleri
Aynalar dekorasyonlarımızı özel kılan alan zenginliklerinin sunumunu gerçekleştiren unsurlardandır. Bulunduğunuz mekanda ferah ve derin görüntü kareleri yakalamak istiyorsanız dekoratif ayna modeli tasarımlarından faydalanmanız da yarar vardır. Her odada kullanıma göre bambaşka havalar estirebilen ayna modelleri odalarımızda zengin bir mekan yakalayabilme ayrıcalığını bize sunuşu ile karşımıza çıkabilmektedir.

2be8f3d9ayna.jpg


Mekanınıza şık bir hava mı katmak istiyorsunuz? Dar oda dekorunuzda harika ama bir o kadar da ekonomik bir dokunuş ile estetik etkiler mi yakalamak istiyorsunuz? O zaman acele edin. Dekoratif ayna tasarımları arasından gerçekleştireceğiniz görünüm farklılıkları ile aynaların dekorasyondaki yerinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olabileceksiniz.

Ayna-dekorasyon-01.jpg


Mekanınızdaki alanı yansıtmak istiyorsanız alanda önemsediğiniz noktalara isabet eden noktalara göre ayna boyutunu ayarlamaya özen göstermelisiniz. Kimileri boydan doya duvar ayna koyar, kimileri ise irili ufaklı ayna modelleri ile aynı zamanda şık bir dubar dekoru elde etme fırsatını değerlendirmeye bakar. Oda dekorundaki yerine göre ayna modelinin şıklığı, dış kısmının işlemeli oluşu, lüks ya da modern çerçeve tipine sahip oluşu ya da doğal bir ferforje görünümle karşımıza çıkışı gerçekleşebilmektedir.

dekorasyonda ayna2.jpg
dekorasyonda ayna5.jpg


Özellikle koridorlarda ve yemek odasında tıpkı üstteki gibi geniş aşan yansıtıcı rolü ile karşımıza çıkan aynalar odada daha ferah alan sunumu gerçekleştirebilmeye öncülük edebilmektedir. Odalarda dar etkiye son dedirtebilecek bu harika dekoratif ürün tercihiniz ile dekorasyonlarınızda çığır açıcı değişim rüzgarları yakalama tercihinde bulunmaya ne dersiniz?


ev-dekorasyonunda-ayna-kullanımı.jpg


Üstteki işlemeli ayna da odaya ayrı bir etki bırakmışa benziyor. ama ne yalan söyleyeyim benim salonumda bu tarz bir ayna olsa çok da hoşuma gideceğini sanmıyorum. Dış kısmındaki siyah çerçeve sanki ortama ayrı bir boğucu hava katmışa benziyor. Sadece bir öneri olarak ekledim bu örneği. Pek çoğunun bu tarzı beğenmeyeceğini düşünerek biraz da odada karamsarlık ifadesi katmışcasına görünüme davetiye çıkarmak istemeyenler böyle bir siyah çerçeveli aynayı tercih etmesinler tavsiyesinde bulunabilirim. Odalarınız için üst resimlerde sunduğum öneriler daha şık alternatifler olarak değerlendirebilecekleriniz olacaktır. Tercih yine de sizlerin elinde. Evinizin ortamı ve aydınlık görünüme göre yapacağınız seçimlerle çok daha iyi hissedebileceğiniz enerjileri yakalayabileceğiniz oda görünümlerini aynalar aracılığı ile elde edebilirsiniz.
 
Üst