Ayna ve parlak yüzeyleri içeren oyunlar

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Ayna ve parlak yüzeyleri içeren oyunlar
Küçük bebekler kendi yansımalarına bakmaya bayılırlar. İşte bebeğinizin ilgisini çekmek için düzenlenmiş, ayna ve parlak yüzeyleri içeren bazı basit oyunlar.

Yansıtıcı yüzeyler bebeklerin ve yeni yürümeye başlayan çocukların kendi vücutları ve yüz ifadeleri hakkında bilinçliliklerinin gelişmesini sağlar. Bu tür faaliyet bebeğinizin kendi kendine veya sizinle birlikte zevk alacağı bir görsel konuşmadır.

Yaş aralığı

0-12 ay

1. Adım

Bebeğinizi kucağınıza alınız ve gözlerinin önünde yansıtıcı bir yüzey tutunuz. Bu bir ayna, parlak alüminyum kağıt veya parlayan bir CD olabilir.

2.
Adım

Parıldayan ışığa bebeğinizin gösterdiği reaksiyonu izleyin. Hatta belki gözlerinin önünde dans ettikçe bu hızla geçen imajları yakalamaya bile çalışabilir.

3. Adım

Veya bir aynanın karşısına yerleşin ve bebeğinizin yüzünü kendinizinkinin önünde tutun. Yüzünüzü değişik bir şekle sokun ve ne olduğuna bakın - sonuçlar her ikiniz için de bir sevinç kaynağı olacaktır.

Gereksinimler

* Küçük, kırılmaz plastikten aynası
  • orta boy, kırılmaz plastikten el aynası
  • Alüminyum folyo kağıdı
  • Alüminyum folyo
  • CD

Hileler

Ayna oyunlarını yolda yanınızda götürmeniz kolaydır - yolda da öyle! Çantanızda küçük bir el çantası taşıyabilir veya o anda herhangi bir şey bulabilirsiniz. Mesela alüminyum kağıt bir magazinin çevresine, bir parça ticari amaçla gönderilen postaya, bir kaşığa, bir sopa veya bir parmağa sarılabilir - ve bu parmak sallanırken bebeğinizin gözlerinin önünde mutlu sonuçlar doğurur.

alıntı

Geri