Etiketler:
 1. FiRaRi_MeLeK

  FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.458
  Beğenilen Mesajlar:
  198
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

  Ayrılık aşkun önüne geçerse

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

  Ayrılık acısını atlatmak ne zordur! Hiç bitmeyecekmiş, hiç unutulmayacakmış gibi gelir insana. Uzaktan bakanlar bile, üstünüzdeki hüzün elbisesini görebilirler. Ancak bazen ayrılık, aşkın önüne geçer.
  Yaşadığınız ilişkinin süresi, yoğunluğu ne olursa olsun, ayrılık acısı çekiyorsanız, bunu atlatmak için zaman ihtiyacınız vardır. Bu kalp sızısının zamandan başka bir ilacı yoktur.
  Çoğu insan unutmak için farklı yollar dener. Çivi çiviyi söker diye düşünüp, normal şartlarda birlikte olmayacakları insanlarla birliktelik yaşamaya çalışırlar. Bu en tehlikeli durumdur çünkü kısa bir süre içinde, o ilişkinin de hayata geçemeyeceği anlaşılır. Zaten yürek ağzına kadar acıyla doluyken, üstüne bu gereksiz ilişkinin de kiri, tozu biner. Bu hatanın bedeli biraz ağır olur çünkü böyle savruluşlar ve yanlış seçimler, kişinin aşka, sevgiye, ilişkilere inancını temelden sarsar.
  Ayrıldığınız insanı unutmak için hemen başka kollara koşmanın, bir dezavantajı daha vardır. İnsan ister istemez kıyas yapmaya başlar. Eski sevgili ile yeni sevgili adayı arasında, beyniniz kıyasıya bir rekabet başlatır. Karakterleri, alışkanlıkları, huyları, yaşam tarzları teraziye konulur. Çok şanslı biri değilseniz, muhtemelen terazinin eski sevgili kefesi ağır basacaktır. Öyle ya, sizin uyumadan önce saçlarınızın okşanmasından mutlu olduğunuzu, sinemada mısır yemeye sinir olduğunuzu veya beyaz gülden nefret ettiğinizi, yeni adam nereden bilebilir? Gönül, eski sevgiliyi arar. Oysa şöyle bir düşünseniz, eski sevgilinin de bir zamanlar bu huylarınızı bilmediğini hatırlarsınız.
  Ayrılık sonrası çekilen acı hakkında, kişinin oturup ciddi ciddi düşünmesi gerekir. Gerçekte üzüldüğünüz ve canınızı yakan şey nedir?

  İçinizdeki ses elbette size, giden sevgiliye ve aşkınıza ağladığınızı söyleyecektir. Peki, mantığınıza sorsanız o ne diyecek? Uzun zaman emek verip beklenti içine girdiğiniz, bir son beklediğiniz, dantel örer gibi ördüğünüz bir planın elinizden uçup gitmesi midir sizi üzen? Sizden sonra başka birini sevip, yoluna devam edebileceğini düşündüğünüz için mi kahroluyorsunuz? Gururunuz, egonuz mu yaralandı? Boş yere kendinizden ve yaşam tarzınızdan taviz verdiniz, sizi asıl acıtan karşılıksız kalmak olmasın?


  Bazen ayrılığı öyle büyük yaşar ki insan, aşkın bile önüne geçer bu duygu. Oysa önemli olan, birini sevmiş olabilmektir. Ayrılık acısı içine kin, nefret, intikam gibi duyguları da karıştırabilir. Siz, gerçeğe yönelin. Kalbinizin sızlaması, yukarıda söylediğim ve yazsam sayfalar tutacak nedenlere mi dayanıyor, yoksa gerçek bir aşkın tükenişine mi kahrediyorsunuz? Aklınızı, hislerinizin önüne koyarak sorgulayın, siz gerçek bir aşk için mi ağlıyorsunuz?

   
Ayrılık aşkun önüne geçerse konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuyrukta biri önünüze geçerse vereceğiniz tepki

  Kuyrukta biri önünüze geçerse vereceğiniz tepki

  Bir kuyruktasınız ve biri gelip sizi geçmeye çalışıyordu.Siz ne derdiniz ya da hangisi size uyuyor?? Klasik tepki: "Sıraya geç kardeşim." Neoklasik tepki: "Şeker kardeşiim sıraya geçiver." Realist tepki: "Sıra var." Sürrealist tepki: "Sallandıracaksın bunlardan ikisini Kızılay'da bak bir daha yapabiliyorlar mı?" Romantik tepki: "Beyefendi galiba...
 2. Ayrılık bazen aşkın önüne geçer

  Ayrılık bazen aşkın önüne geçer

  Ayrılık acısını atlatmak ne zordur! Hiç bitmeyecekmiş hiç unutulmayacakmış gibi gelir insana. Uzaktan bakanlar bile üstünüzdeki hüzün elbisesini görebilirler. Ancak bazen ayrılık aşkın önüne geçer. Yaşadığınız ilişkinin süresi yoğunluğu ne olursa olsun ayrılık acısı çekiyorsanız bunu atlatmak için zaman ihtiyacınız vardır. Bu kalp sızısının zamandan başka bir ilacı yoktur. Çoğu insan...
 3. Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

  Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

  Hayat bazen hiç beklemedeniz anda acımasız yüzünü gösteriverir. Her şey mükemmel giderken sizin birdenbire diye tanımladığınız, oysa ona göre hep var olan sorunlar nedeniyle erkek arkadaşınız sizden ayrılır... Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif değerlendirme nedense en sona bırakılır. Çünkü her şeyden önce; ağlamak, uykusuz geceler geçirmek, yakın dostlarınızla saatlerce ilişkiniz ve eski...
 4. "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de ayrılık

  "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de ayrılık

  öyle bir geçer zaman ki dizisi, oyuncuları, ouynuc ayrılığı, metenin arkadaşı, serkan badur "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dzisinde Mete'nin kıskanç arkadaşını oynayan Serkan Badur, diziden kendi isteği doğrultusunda ayrılmış Melek'ler. Kanal D'de yayınlana Reyting rekortmeni dizi 'Öyle Bir Geçer Zaman ki' bir oyuncuyla yollar ayrıldı Dizide okul arkadaşı Mete'yi kıskanan kötü...

Sayfayı Paylaş