1. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  ayrılık diye bir şey yok ..

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

  Ayrılık diye bir şey yok. Bu bizim yalanımız. Sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var.
  Ş
  imdi neredesin? Ne yapıyorsun?

  Güneş çoktan doğdu. Uyanmış olmalısın. Saçlarını tararken beni hatırladın, değil mi? Öyleyse ayrılmadık. Sadece özlemliyiz ve bekliyoruz.
  Zamanı hatırlatan her şeyden nefret ediyorum. Önce beklemekten. Ömür boyunca ya bekliyor ya bekletiyor insan.
  İ
  kisi de kötü, ikisi de hazin tarafı yaşantımızın.

  Bir çocuğun öce doğmasını bekliyorlar, Sonra yürümesini, konuşmasını, büyümesini Zaman ilerliyor, bu defa para kazanmasını, Kanunlara saygı göstermesini,
  İ
  nsanları sevmesini, aldanmasını, aldatmasınıbekliyorlar.

  Ve sonra ölümü bekleniyor insanoğlunun.
  Ya o? Ya o?
  İ
  nsanlardan dostluk bekliyor, sevgilisinden sadakat, Çocuklarından saygı ve bir parça huzur bekliyor, Saadet bekliyor yaşamaktan.

  Zaman ilerliyor, bir Gün o da ölümü bekliyor artık. Aradıklarının çoğunu bulamamış, Beklediklerinin çoğu gelmemiş bir insan olarak Göçüp gidiyor bu dünyadan.
  İşte yaşamak maceramız bu. Yaşarken beklemek, beklerken yaşamak Ve yaşayıp beklerken ölmek!
  Özleme bir diyeceğim yok. O kömür kırıntıları arasında parlayan bir Cam parçası. O nefes alışı sevgimizin, kavuşmalarımızın anlamı. O tek güzel yönü bekleyişlerimizin.
  İnsanlığımız özleyişlerimizle alımlı, Yaşantımız özlemlerle güzel. Özlemin buruk bir tadı var, hele seni özlemenin. Bir kokusu var bütün çiçeklere değişmem. Bir ışığı var, bir rengi var seni özlemenin, anlatılmaz.
  Verdiğin bütün acılara dayanıyorsam; Seni özlediğim içindir. Beklemenin korkunç zehri öldürmüyorsa beni; Seni özlediğim içindir. Yaşıyorsam; içimde umut varsa, Yine seni özlediğim içindir.
  Seni bunca özlemesem; bunca sevemezdim ki!
  Ümit Yaşar Oğuzcan

   
ayrılık diye bir şey yok .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayat Diye Bir Şey Var!..

  Hayat Diye Bir Şey Var!..

  Hayat Diye Bir Şey Var!.. Nedir, ne oluyor, unuttunuz mu yoksa yasadiginizi, günler, kizgin küller gibi bütün duygularinizi kavurup öldürerek mi geçiyor üzerinizden, arzuyla dudaginizi isirdiginiz olmuyor mu hiç, bir müzik sesiyle söyle bir koltugunuzda dogruldugunuz, aniden bir yaz yagmuru gibi bosaniveren sebepsiz sevinçlere inanmiyor musunuz, bir agaç gölgesinde bir an durmak, bir...
 2. Aşk diye bir şey var mı? yoksa koca bir yalan mı?

  Aşk diye bir şey var mı? yoksa koca bir yalan mı?

  aşk diye birşey varmı aşk diye birşey yaşıyorum Arkadaşlarım sizce aşk diye bir şey var mı? :hıms::hıms:
 3. kadınların 'yok bir şey 'i

  kadınların 'yok bir şey 'i

  Kadınlar, genellikle kızgın oldukları zaman ‘neyin var?’ sorusuna ‘yok bir şey’ şeklinde cevap verirler. Oysa cevap yok dese de aslında anlatmak istedikleri çok şey vardır. İmalardan anlamlı sonuçlar çıkarmak zordur. Fakat çoğunlukla insanlar söylemek istediklerini dolaylı yollarla anlatmayı tercih ederler. Bu dolaylı anlatım sık olmasa bile ilişkileri kırılma noktasına getirebilmektedir....
 4. Hayat Diye Bir şey Var !!

  Hayat Diye Bir şey Var !!

  Hayat Diye Bir şey Var !! Nedir? Ne oluyor? Unuttunuz mu yoksa yaşadığınızı! Günler, kızgın küller gibi bütün duygularınızı kavurup öldürerek mi geçiyor üzerinizden! Arzuyla dudağınızı ısırdığınız olmuyor mu hiç? Bir müzik sesiyle şöyle bir doğrulduğunuz.. Aniden bir yaz yağmuru gibi boşanıveren sebepsiz sevinçlere inanmıyor musunuz? Bir ağaç gölgesinde bir an durmak; Bir akşamüstü denize...
 5. Tesadüf diye bir şey varmı ?

  Tesadüf diye bir şey varmı ?

  iyi akşamlar. İslamda tesadüf diye bir şey varmıdır ?

Sayfayı Paylaş