1. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0

  ayrılık galip gelirse

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

  HER AN HERSEY OLABİLİR O YILLARCA GÜZEL BİR ŞEKİLDE YÜRÜYEN İLİŞKİNİZ BİR GÜN BİR BAKARSINIZ PUFFF BİR BULUT GİBİ DAGILMIŞ PEKİ BU DURUMDA SİZE DÜŞEN NE?? İŞTE CEVAPLARI ÜZERİNE BİR YAZI


  Yaşadığınız ilişkinin süresi, yoğunluğu ne olursa olsun, ayrılık acısı çekiyorsanız, bunu atlatmak için zaman ihtiyacınız vardır. Bu kalp sızısının zamandan başka bir ilacı yoktur.
  Çoğu insan unutmak için farklı yollar dener. Çivi çiviyi söker diye düşünüp, normal şartlarda birlikte olmayacakları insanlarla birliktelik yaşamaya çalışırlar. Bu en tehlikeli durumdur çünkü kısa bir süre içinde, o ilişkinin de hayata geçemeyeceği anlaşılır. Zaten yürek ağzına kadar acıyla doluyken, üstüne bu gereksiz ilişkinin de kiri, tozu biner. Bu hatanın bedeli biraz ağır olur çünkü böyle savruluşlar ve yanlış seçimler, kişinin aşka, sevgiye, ilişkilere inancını temelden sarsar.
  Ayrıldığınız insanı unutmak için hemen başka kollara koşmanın, bir dezavantajı daha vardır. İnsan ister istemez kıyas yapmaya başlar. Eski sevgili ile yeni sevgili adayı arasında, beyniniz kıyasıya bir rekabet başlatır. Karakterleri, alışkanlıkları, huyları, yaşam tarzları teraziye konulur. Çok şanslı biri değilseniz, muhtemelen terazinin eski sevgili kefesi ağır basacaktır. Öyle ya, sizin uyumadan önce saçlarınızın okşanmasından mutlu olduğunuzu, sinemada mısır yemeye sinir olduğunuzu veya beyaz gülden nefret ettiğinizi, yeni adam nereden bilebilir? Gönül, eski sevgiliyi arar. Oysa şöyle bir düşünseniz, eski sevgilinin de bir zamanlar bu huylarınızı bilmediğini hatırlarsınız.
  Ayrılık sonrası çekilen acı hakkında, kişinin oturup ciddi ciddi düşünmesi gerekir. Gerçekte üzüldüğünüz ve canınızı yakan şey nedir?
  İçinizdeki ses elbette size, giden sevgiliye ve aşkınıza ağladığınızı söyleyecektir. Peki, mantığınıza sorsanız o ne diyecek? Uzun zaman emek verip beklenti içine girdiğiniz, bir son beklediğiniz, dantel örer gibi ördüğünüz bir planın elinizden uçup gitmesi midir sizi üzen? Sizden sonra başka birini sevip, yoluna devam edebileceğini düşündüğünüz için mi kahroluyorsunuz? Gururunuz, egonuz mu yaralandı? Boş yere kendinizden ve yaşam tarzınızdan taviz verdiniz, sizi asıl acıtan karşılıksız kalmak olmasın?
  Bazen ayrılığı öyle büyük yaşar ki insan, aşkın bile önüne geçer bu duygu. Oysa önemli olan, birini sevmiş olabilmektir. Ayrılık acısı içine kin, nefret, intikam gibi duyguları da karıştırabilir. Siz, gerçeğe yönelin. Kalbinizin sızlaması, yukarıda söylediğim ve yazsam sayfalar tutacak nedenlere mi dayanıyor, yoksa gerçek bir aşkın tükenişine mi kahrediyorsunuz? Aklınızı, hislerinizin önüne koyarak sorgulayın, siz gerçek bir aşk için mi ağlıyorsunuz?


  KAYNAK MSNKADIN

   
 2. angel_eda

  angel_eda Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2011
  Mesajlar:
  30
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  çok doğru...
   
ayrılık galip gelirse konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ayrılık!!!!!

  ayrılık!!!!!

  Sabah uyandığında midesinde bir yanma hissetti. Yanmanın nedeni akşam yedikleri değil, uyanır uyanmaz bugün yapacaklarının aklına gelmesiydi. Bugün 2 yıldır götürmeye çalıştığı bir birlikteliği bitirecekti, aslında bunda geç bile kalmıştı. Bitmeli dedi içinden her gün; bu tatsız uyanış bitmeli... İçinde bir muhakeme başlamıştı, kendi kendine söyleniyordu: "Ona da haksızlık etmek...
 2. BekLenen ayRıLıKsa geLiR

  BekLenen ayRıLıKsa geLiR

  Gece yine büründü sessizliğine; Ben ezelden yana sessiz; Geldim dedin qözlerimden kaçarak. +-+Bense qittiğini anladım+-+ Sensin beni tek anlayan derdin ya. Seni anlamak,ilk defa beni benden etti! Yüregime dokunmuyor qözlerin Isıtmıyor ellerin Sevmiyorsun. Senden ne qelirse qelsin kabulum, bilirsin sen beni *_Cennetim de sensin,cehennemim de_* Şikayetci değilim,bu vurqundan...
 3. Galiba

  Galiba

  Uzun zamandır görüşmüyorduk.aradım. Mutsuzluktan kalınlaşmış bir sesle açtı telefonu. Her zamanki hali, her zamanki sesidir diye düşündüm. Geç kalkmıştır, gece çok gülmüşlerdir falan ... " bir kayboluyosunuz ortalıktan, bir daha bulabilene aşk olsun!" dedim. Güldü yine şen şakrak. " hadi bu akşam gelin, susamlı simit yaparım, gevrek, mozaik pasta yaparım , sonr apatatesli börek...
 4. galiba zehirlendim.....

  galiba zehirlendim.....

  biz birgün arkadaşlarla karar verdik kısır yapmaya.o gün herkes malzemeleri getirdik hazırladık.sıra kısırı yoğurmaya gelince kızlar birbirleriyle tartıştı hepsi kısırı ben yoğuracam dedi.neyse öğretmen araya girdi hepiniz yoğurun dedi yaptılar yedik içtik evlerimize gittik.eve gidince bir karın ağrısı başladı bende galiba zehirlendim.:lau:
 5. paylaşmalı mal ayrılığı ne anlama gelir ?

  paylaşmalı mal ayrılığı ne anlama gelir ?

  Merhaba melekler, sizi sürekli takip ediyorum ve bir arkadaşım için bu soruyu soruyorum.Paylaşmalı mal ayrılığı nedir, açıklayabilirmisiniz lütfen..

Sayfayı Paylaş