Ayşe Özyılmazel Kimdir hayatı biografisi

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Ayşe Özyılmazel Kimdir hayatı biografisi
Bu konu, ayşe özyılmazel kimdir, hayatı, resimleri ve biografisi ile ilgili bilgiler içermektedir.


Adını şimdilerde Ali Taran ile duyduğumuz Ayşe Özyılmazel ile ilgili bilgiler şu şekilde meleklerim.

Ayşe Özyılmazel 24 Ekim 1979'da İstanbul'da doğmuştur.Ünlü sanatçı Neco'nun kızıdır. İstek Semiha Şakir Lisesi'nden 1997 yılında mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Sinema Bölümü'nünden 2001 yılında mezun oldu.

Ayşe Özyılmazel "Sana Bi'şey Olmasın" adında bir kitap yazmıştır. İstanbul Gelişim Orkestrası'nda bir süre görev aldıktan sonra Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır.Halen bu gazetedeki görevine devam etmektedir.

14 Aralık 2008 yılında Universal Taxim Edisyon etiketiyle yayınlanan ve Uzay Heparı anısına hazırlanan Uzay Heparı - Sonsuza albümünde daha önce Demet Sağıroğlu'nun seslendirmiş olduğu "Biçare" isimli besteyi yeniden yorumlayan müzisyen böylelikle müzikal kariyerinin ilk şarkısına imza atmış oldu.
Bu şarkı Billboard Türkiye listelerinde 35 numaraya yükselmiştir.

21 Aralık 2009 tarihinde kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkarmıştır.
Bu albümde sanatçıya Yalın Mert Ekren Teoman Tufan Taş Nurkan Renfa gibi isimler eşlik etmiş albümün fotoğraflarını ise ablası Zeynep Özyılmazel çekmiştir. Sanatçının müzik kariyerindeki ilk video klip ise Hakan Yonat tarafından sözleri kendisine müziği ise aynı zamanda albümünün de prodüktörlüğünü yapan Mert Ekren'e ait olan "Enerji"ye çekilmiştir.
 

Benzer İçerikler

CeMoŞ
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
CeMoŞ
CeMoŞ
Üst