Ayva Çekirdeğinin Cilde Faydaları

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ayva Çekirdeğinin Cilde Faydaları
ayva çekirdeğinin faydaları
kırışıklıklara doğal çözüm
ayva çekirdeği ne işe yarar

Bitkisel doğal bakım önerilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sefer ki mucizevi cilt bakım ürünü olarak sizlere ayva çekirdeğini öneriyoruz. Kırışıklıklara ve sivilcelere çok iyi gelen ayva çekirdeği ile cilt bakımı uygulanışı hakkın da sizlere işinize yarayacak güzellik bilgilerini sunuyoruz.

ayva-3bf.jpg


Güzellik ve cilt bakım uzmanları, bu zamana kadar verilen cilt bakım paralarının boşa atıldığını ve hem ekonomik hem de sağlıklı, kalıcı çözüm yolunun temelinin sadece doğal bitkilere dayandığını söylemektedir. Cilt bakımı için özellikle antioksidan işlevi yüksek olan doğal bitki ve özleri tercih edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de antioksidan oranı yüksek olan ayva çekirdeğidir. Ayva çekirdeği sayesinde cilt bakımınızı sağlıklı yollardan gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt bakımında öncelikle uyulması gerekenler dengeli ve düzenli beslenme ve sinir – stres gibi durumlardan kaçınmak olduğunu uzmanlar altını çizerek her defasında söylemektedir. Bunun dışındaki en etkili faktör de cilt bakımınızı gerçekleştirirken kullanacağınız ürünlerdir. Sizler, cilt bakımı için kullanacağınız ürünleri öncelikli olarak doğal yollardan bitkilerden sağlarsanız, kesinlikle çok kısa sürede sağlıklı bir cilt dokusuna sahip olabilirsiniz.

Sizlere Ayva Çekirdeği Sayesinde Sağlıklı Bir Cilt Dokusu Kazandırıyoruz… İşte tarifi:

Bir su bardağı kadar suyun içerisine yarım kilogram ağırlığında ayva çekirdeğini koyarak, haşlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Akabinde ağzı hava almayacak şekilde kapalı bir şişe de 5 gün kadar bekletiyoruz.(buzdolabına koymayınız!) Süremiz dolduktan sonra karışımımızdaki suyu süzerek, kalan maddemizi yüzümüze sürerek kurumasını bekliyoruz. Yüzümüzde kuruma işlemi gerçekleştikten sonra kantaron yağını parmaklarımızla masaj yaparak yüzümüze sürüyoruz ve işlemi sonlandırıyoruz. Bu ayva maskesini yaparken, asla güneş ışığına çıkmayınız aksi takdirde cildiniz hassas yapıya kavuşarak yan etki yapabilir. Ayva çekirdeği kremi, cilt kırışıklıklarını giderir, kantaron yağı da cilt yenilemeyi gerçekleştirir.
 
Üst