Ayva Tatlısı ( resimli)

esennruzgar

Yeni Üye
Üye
Ayva Tatlısı ( resimli)
ayva tatlısı tarifi ayva tatlısı nasıl yapılır ayva meyvesini bazıları sevmez yemesi zordur zor yutulur yutulurda boğazda kalır derdi hiç bitmez.benim gibi meyve olarak tüketemeyenlere ayva tatlısı ve ayva reçeli süper bir alternatif.kırmızı oluşuda cezbedici tabi.gıda boyası kullanıyoruz elbette kıpkırmızı rengi olsun diye.zararlı olduğu söylensede çok fazla kullanmadığımız için bişiycik olmaz :D ayva tatlısını ister krem şanti ile ister kaymak ile sunabilirsiniz.ayvaları 2 ye ayırdım ve çekirdeklerini çıkarıp ortasını oyup kabuklarını soydum genişçe bir tencereye koydum ve ateşe aldım.
içine 6 adet karanfil koydum geniş çorba kaselerime su koydum çay kaşığının ucu ile gıda boyası ekledim
( gıda boyası eklemek istemeyenler vişne suyu ile yapabilirler) 2 çay bardağı toz şeker ekledim
yumuşayıncaya kadar pişirdim.üzerine kremşanti ekledim bu şekilde üzerine dağılmasını isterseniz ayvalar sıcakken ortasında kalmasını isterseniz de
soğuduktan sonra ekleyebilisiniz bir de 4 tane için yarım paket krem şanti kullandım tam geldi.

yemek tarifiiii-24d.jpg

Geri