Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Az harcama ile dekorasyon yapmak

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Evinizin dekorasyonu ile ilgili değişiklikler yapmayalı uzun zaman olmuş olabilir. Cebinizde biraz paranız var. Ve evin içinde fazla masraf yapmadan değişiklik yapmak istiyorsunuz. Cebinizi az yakacak değişim kalemlerini bu yazıdabulabilirsiniz meleklerim:)  1. Kullandığınız eşyaların yerlerini değiştirmek her zaman kolay değildir. Bir ışığın yerini değiştirmek de öyle. Işık kaynaklarınızın sadece şapkalarını değiştirebilirsiniz. Üstelik bu tasarımları olmak zorunda da değil. Sadece renklerini de değiştirebilirsiniz.
  2. Eğer ışık kaynaklarının şapkalarını değiştiremiyorsanız, ampul renklerin ile oynayabilirsiniz.
  3. Abajurlarınızı, salonunuzun ışığını her gün açıp kapıyorsunuz. Peki sadece onları açtığınız güçte kullanmak zorunda olmadığınızı da biliyor musunuz? Öyleyse onlara hemen dimmer sistemi alın. Ve kademeli ışık sisteminiz olsun. Gece isterseniz loş ışığınız, yüksek aydınlık gereken durumlarda ise güçlü bir ışık kaynağınız olacaktır.
  4. Küçük aksesuar değişiklikleri yapabilirsiniz. Tüm kül tablalarınızın rengini değiştirin.

  5. Kırlentlerinizin kumaşlarını değiştirerek, ya da koltuk takımlarınızın sadece minderlerinin kumaşlarını değiştirerek de farklılık yaratabilirsiniz. 6. Parça halı kullanıyorsanız, cebinizi yakmayacak yeni halılar edinebilirsiniz.
  7. Evinize geldiğinizde kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız, önce girişinizden başlayın ve ilk değişim bu bölümde olsun. Eğer sizi mutluluk hisleri yaratan bir giriş karşılarsa, her gün evinize daha büyük bir mutluluk ile dönersiniz.
  8. Evinize çeşitli büyüklüklerde vazolar alabilirsiniz. Bunları her gün taze çiçek ile donatabilirsiniz. Ben her gün çiçek alamam diyorsanız, başarı ile taklit edilmiş yapma çiçekler kullanabilirsiniz. Ancak Feng Shui kuru çiçek kullanmayı önermiyor.
  9. Renk seçimlerinizde cesur olun. Kahverengi, gri, siyah gibi renkler gerekli kombinasyonlar içinde veya destek renkler ile kullanılmamışsa sizi bir süre sonra sıkabilir.
  10. Evinizde sivri yapraklı yani bizim Yang bitki dediğimiz iç mekan bitkileri yerine, yuvarlak yaprakları olan ve yumuşak enerjilere sahip ev bitkiler kullanmayı tercih edin. Eğer alerjiniz yok ise, evinizde bitki bulundurmanızı tavsiye ederim.
  11. Yine cebinizi yakmayacak küçük cam önü çiçekleri alabilirsiniz. Kış mevsiminde açan ve uzun süre açık kalan çuha çiçeklerinin o güzel renklerini evinize mutluluk getirmesi için alabilirsiniz.
  12. Banyoda her gün kullandığınız diş fırçanızı, saç fırçanızı ya da başka malzemelerinizi içine yerleştirdiğiniz aksesuarlarınızı takım olarak değiştirebilirsiniz.
  13. Banyolarınızın fayanslarını kırdırmadan da yeni fayans kaplaması yaptırabilirsiniz.
  14. Küvetlerinizi sökmeden, onları boyayacak özel malzemeleri kullanabilir ve yeni bir takım yaratabilirsiniz.
  15. Evinizi boyatmayı düşünüyor ve uzun süredir hep aynı rengi görüyorum diyorsanız, eminim önce cebinizi düşünüyorsunuz. Ancak tüm evi boyatmak zorunda değilsiniz. Çünkü sadece tek bir duvarı boyatabilirsiniz. Yatak odasında başınızın olduğu duvar olabileceği gibi, salonunuzda televizyonun olduğu cepheyi de boyayabilirsiniz. Tercihinizi girişten yana da kullanabilirsiniz.
  16. Her zaman duvar rengini değiştirirken boya kullanmak zorunda değilsiniz. Sadece yine bir duvar olmak üzere kaplama kağıdı kullanabilirsiniz.
  17. İstediğiniz resimleri, istediğiniz yere göre büyütüp uygulayan firmalardan yardım alabilir. Mesela çocuk odanızın veya çalışma odanızın bir cephesine bir resim uygulaması yaptırabilirsiniz.


   
Az harcama ile dekorasyon yapmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çikolata ile cilt bakımı yapmak mümkün

  çikolata ile cilt bakımı yapmak mümkün

  çikolatalı cilt bakımı Çikolata ile cildinizin pürüzsüz bir güzelliğe kavuşacağını biliyormusunuz Cilt bakımı ve yüz maskelerinin ana maddeleri her geçen gün daha doğal mazlemelere doğru yöneliyor. Aynı zamanda kozmetik ürünlere bağlı maskelerinde cilt için faydalı olanlarıda bulunmaktadır. Her cilt için uygun olan doğal maskeleri hazırlamak mümkün… Doğada cildiniz için her şey var...
 2. Az Bütçe İle Güzel Dekorasyonlar

  Az Bütçe İle Güzel Dekorasyonlar

  Az para ile evinizde küçük dekorasyonlar yapmak istemez misiniz? Az da olsa değişiklik, yenilik iyidir diyorsanız bu önerilere kulak verin. - Kendinize yatak başı yapmak isterseniz, çok hızlı ve basit bir önerimiz var. Uygun ölçülerde bir MDF kestirin. Üstüne yanmayan dolgu malzemesi yapıştırarak, istediğiniz kumaşla kaplayın. Yatak başınız hazır! - Rengi solmuş havlularınızı atmadan önce...
 3. Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak

  Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak

  astım hastalığı, doğum, astımlı anne, neler yaşar, neler yapmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekeler, Astım hastalığı, tüm hamile kadınların hemen hemen % 1 ‘ini etkiler. Eğer astımınız varsa hamile kal*ma aşamasında ve hamilelik sırasında, krizleri başlatan etmenlerden özellikle uzak durmaya dikkat edin. Hamile kal*madan önce astımı kontrol altına almaya...
 4. Azim İle İlgili Atasözleri

  Azim İle İlgili Atasözleri

  Azim İle İlgili Atasözleri lazım da bana o yüzden bu sayfaya yazıyorum sizden yardım istiyorum yani.
 5. Kırlent ile çarpıcı dekorasyon yapmak mümkün

  Kırlent ile çarpıcı dekorasyon yapmak mümkün

  Kırlent modelleri Dekorasyonda kırlent kullanımı Kırlent modellerini çok severim. Benim sadece salon takımımda kırlentlerim var onlarda koltuklarımın kendi kırlentleri. Dolayısıyla çok çarpıcı oldukları söylenemez. Bu şık kırlentler o kadar dekroatif ki basit dekore edilmiş bir salonu uçurmuşlar. Benzerini bulursam bende alıp salonumda kullanmak istiyorum.

Sayfayı Paylaş