Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  B vitamini eksikiği hangi hastalıklara yol açar

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Babama aile hekimi B vitamini eksikliğin olabilir, test yaptıralım demiş.B vitamini eksikliği çok mu önemli, herhangi bir hastalığa yol açarmı acaba?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  B Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir;
  B1 Eksikliği Nelere Yol Açar; B1 eksikliğinin en önemli sebebi alkol alımıdır. B1 eksikliğinde enerji kaybı, iştahsızlık, yorgunluk, sinirlilik, unutkanlık, kabızlık, sindirim sisteminde sorunlar kilo kaybı görülür. Yüksek oranda eksikliği beriberi hastalığına neden olur.

  B2 Eksikliği Nelere Yol Açar;Dil ve dudakta görülen iltihab ve ağızla ilgili sorunlar, göz bozuklukları, dermatit, saç dökülmesi, sindirim sorunları.

  B3 eksikliği Nelere Yol Açar; Pellegra hastalığına neden olur. Yorgunluk, hafıza sorunları, uykusuzluk, iştahsızlık, sinirlilik, başağrılarına yol açar.

  B5 vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar: Başağrısı, yorgunluk, bulantıya yol açar.

  B6 Eksikliği Nelere Yol Açar: Uyku proplemleri, deri sorunları, kansızlık, bulantı, kusma, iştah kaybı, hafızanın zayıflamasına yol açar.

  Biyotin eksikliği : Depresyon, yorgunluk, kansızlık, saç dökülmesi, uyku sorunları, bulantı, iştahsızlık belirtilerine yol açar.

  Folik Asit eksikliği : Kansızlık, yorgunluk, sinirlilik, hafızada sorunlar, nefes almada güçlük, kilo kaybı, fiziksel çalışmaya karşı dayanaksızlık. Ceninin sağlıklı gelişimi için folik asit gereklidir. Folikasit eksikliği spina bifida (ayrık omurga) gibi nöral tüp bozukluklarına yol açar.

  B12 vitamini eksikliği Nelere Yol Açar : Yorgunluk, başağrısı, çarpıntı, nefes darlığı, sinirlilik, sindirim sorunları, unutkanlık, kilo kaybıne yol açar.
   
B vitamini eksikiği hangi hastalıklara yol açar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

  K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

  K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar ? Merhaba arkadaşlar K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar bu konuda bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum
 2. B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

  B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

  B1 Vitamini Eksikliği hangi hastalıklara yol açar B1 Vitamini Eksikliğinin tedavisi Sağlıklı beslenmede önemli rol oynayan B1 vitamini, sinir sisteminin sağlığını korumada önemli bir rol oynuyor melekler :) Kan dolaşımını düzene sokuyor. Peynir, yumurta, balık ve tahıllarda bol miktarda bulunuyor. B1 vitamini eksikliği sinir ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, sindirim sistemi...
 3. sigara hangi hastalıklara yol açar ?

  sigara hangi hastalıklara yol açar ?

  Merhabalar, şu illetten annemi bir türlü kurtaramadım.Ne olur siz yazın da bari belki okuyunca burada inanır. Sizi sürekli takip ediyor. Sigara hangi hastalıklara yol açar ?
 4. B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ?

  B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ?

  Merhaba melekler. B5 vitamini eksikliği hakkında bir sorum olacaktı. Bu vitaminin esksikliği vücutta hangi hastalıklara sebep olur yardım edermisiniz bana ?
 5. B 12 Vitamini Hangi Durumlarda Yükselir?

  B 12 Vitamini Hangi Durumlarda Yükselir?

  Vitamin B 12 tesi bazı durumlarda normal değerlerin üstünde çıkmaktadır. B 12 vitamini testinin yüksek çıktığı durumlar aşağıda belirtilmiştir Kronik böbrek yetmezliği, Konjenital kalp yetmezliği, Diabetes mellitus, Bazı lösemi türleri (AML, KML), Lökositoz, Polistemia vera, Karaciğer hastalıkları Protein malnutrisyonu Ama yüksek B12 vitamini düzeyi nadiren başka ciddi bir sağlık...

Sayfayı Paylaş