Babadan bebeğine mektup

• Konbuyu başlatan beklenenbebis
  • Başlangıç tarihi
B

beklenenbebis

Forum Okuru
Babadan bebeğine mektup
bebege mektup babadan bebeğine mektup anne karnındaki bebeğin babasına mektubu anne karnından babaya
396484d43e2d8d8bf2.jpg

Sevgili değerli kızım hoş geldin bu aleme seni tebrik ediyorum. Benim baba olmama vesile oldun. Babalık nasıl bilmiyorum ama seninle öğreneceğim inşallah. Kızım sen bu dünyaya gelirken yâsin-i tebarekeyi okudum temennim seninde yasinlerle büyümendir yavrum. Birde bu nisan ayı öğreneceksin ki Peygamber Efendimizin doğduğu ay sen de bak bu ayda dünyaya geldin inşallah Peygamber Efendimizin sünneti seniyyesine uygun bir hayat yaşarsın.
İlk evladım seni henüz görmedim ama çok merak ediyorum. Sarışın mısın kumral mısın esmer misin bana mı benziyorsun annene mi? Gerçi bunlar hiç önemli değil ama yine de seni merak ediyorum. İşte çünkü ilk defa kendi çocuğum olacak. Bana birisi baba diyecek hep kendim baba derken şimdi bana baba diyeceksin çok garip geliyor. Şunu unutma yavrum telefonda kız olduğunu duyunca hiç üzülmedim keşke erkek olsaydın demedim.

396484d43e2fbf2fd5.jpg

Erkek olsaydın da keşke kız olsaydın demezdim. Hep hayırlı ve sağlıklı olmanı temenni ettim Rabbim'den. Büyüdüğünde de öğrenirsin ki Kur'anda Allah Peygamber Efendimizden önceki dönemi anlatırken onlara kız evladı oldu diye müjde verildiğinde utançtan yüzleri kapkara olurdu dediği kimselerden olmadım milyonlarca hamd olsun. Şu anda hastane kantininde hem çay içiyorum hem de sabırsızlıkla seni görmeyi istiyorum.

396484d43e33526501.jpg

Ağlamasını duyup ta kendini görmediğim kızım haddim olmayarak sana bir kaç nasihat ta bulunmak istiyorum büyüdüğünde okursun belki o günleri göremeyebilirim. Bu hayatta ne yaparsan yap ama Allah'ın istediği şekilde yap ta ki hep huzurlu ol stresten kurtul Allah'ın ilk emri olan okumayı asla ihmal etme diploma olsa da olur olmasa da fakat kitap okumazsan olmaz. Dikenler içinde gül yetiştirirsen dikenler eline batınca üzülme şükret. Namaz kılmayı Kur'an okumayı vaktinde öğren sonra zor olur.

396484d43e350ecfbc.jpg

Sakın kimseyi ayıplama kibirli olma. Sen; bak ne güzel tertemiz lekesiz bir kalple geçici olan bu aleme geldin. Sakın o kalbini günahlarla kirletme. Dişlerinde fırçalı ayakkabılarında boyalı olsun. Fakirlik Allah'tan olsa da pislik ondan değildir. Çevreni de temiz tut bu dünyaya atalarımızdan miras değil torunlarımızdan ödünç aldık. Hiçbir zamanda Allah'ı inkâr etme annenin karnında elini kolunu gözlerini biz yaratmadık zaten yaratamazdık da. Onlar sana emanet verildi emanetlere ihanet etmemeye çalış biricik yavrum..
Akşam yatarken bu gün ne yaptım ve sabahleyin bu gün ne yapacağım diye kendine sormadan hareket etme. Kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflerin olsun cennet ve Allah'ın rızası hedeflerini süslesin. İnsanlara çok darılma barışma payı bırak sırrını da herkese söyleme bir gün düşmanın olabilir. Kapıyı kim olduğunu öğrenmeden açma yatarken kapını kilitle anahtarları arabanın üstünde bırakma. Öfkeliyken ve çok heyecanlıyken bir şeye karar verme. Güzel eserlerden günde birkaç sayfa sesli oku konuşman güzelleşir.
Bizler seni hayatta üzersek bil ki evladım isteyerek üzmeyiz. Bizlere davranışlarımıza göre değil de niyetlerimize göre davran. Büyüklerine danışmayı ihmal etme. Kıymetli vakitlerini kıymetsiz şeylerle heder etme. Cennetin ucuz olmadığını cehennemin de lüzumsuz olmadığını hatırından çıkarma. Randevularına vaktinde git zaman hırsızı olma lüzumsuz gevezelik yapma sofrada elini mecliste dilini tut. İnsanlardan çok şey isteyerek ve sevildiğin yere çok sık giderek onları bıktırma.

396484d43e431cda31.jpg

Sakın ama sakın yalan söyleme ufak şeyler için bile olsa yoksa alışır gidersin borçlarını vaktinde öde ödeyebileceğin kadar borç al ve nerede olursan ol ayağını yorganına göre uzat. Bu dünya da mutlulukta geçici acılarda geçici olmayan yere kendini hazırla. Kızım bu mektup hep nasihat ağırlıklı oldu ama ne yapayım gecenin dört buçuğunda bunlar aklıma geldi. Gerçi babalar hep nasihat eder demek ki ben de gerçekten baba oluyorum.
396484d43e44dc59fe.jpg

Kızım Allah sana da hayırlı evlatlar versin mutlu bir yuva nasip etsin. Hala göremediğim yavrum sana olacak bütün haklarımı şimdiden helal ediyorum. Bana dertlerini de anlat üzüntülerini de ve ne istersen anlat hiç kızmam başın sıkışırsa önce bana anlat korkup ta saklama. Bize de haberimiz olmadan dua et. Öldükten sonra da ara sıra mezarımıza gel de kabrimizi düzenle kaybolup gitmesin. Bize dünya da kabirde de unutulma acısını tattırma ilk ve biricik kızım tekrar hoş geldin diyerek ve gözlerinden öperek yazıma son veriyorum.

396484d43e5f128c45.jpg

babalar arka plandaymış gbii durular ama onların yüreğinde de bir melek gizlidir

canım çok güzell yaa, paylaşımın için tşkler:) ee kızlar da babalarına düşkün olur, inş tüm babalar da bu baba gibi hislidir.. mutlaka öyledir kimi yüreğinde saklar kimisi böyle güzel kelimelere döker, Allah babalık duygusu yaşamak isteyenleri de mahrum bırakmaz inş...

gece gece okurken cok duygulandım gözlerimden yaşlar aktı gitti hele burası cok dokundu Bize de haberimiz olmadan dua et. Öldükten sonra da ara sıra mezarımıza gel de kabrimizi düzenle kaybolup gitmesin. Bize dünya da kabirde de unutulma acısını tattırma ilk ve biricik kızım tekrar hoş geldin diyerek ve gözlerinden öperek yazıma son veriyorum. ALLAH'IM HERKESE HAYIRLI ELİ AYAĞI DÜZGÜN EVLATLAR VER YARABBİM....:(

ayyyyyy çok güsel olmuş bu ama yaaa.Oturup ağladım resmen nasl güsel bişe bu:(bizimde böle bebişlerimz olucak mı acaba??bizde bu duyguları hissedicek miyiz??RABBİM tez ve hayırlı zamanda nasip etsn inşallahhhhhhhh emeğine sağlık tatlmm

Baba ve bebek arasındakı ılskıyı anlamak mumkun degıl.Ama bebk okadar guzel kı neyle anlatsam tarıfsız kalır yanında.Kucukken oyndıgım bır beegım vardı, artık dızımde uyuttugum,karnını doyurdugum altını aldıgım gercek bır bebgım var ıyıkı aramıza katıldın oglum hosgeldın bıtanem ,hosgeldın melegım.

Geri