1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Baby Shower (Bebeğe Hazırlık ) Partisi Verecek misiniz ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  baby shower nedir
  baby shower partisi
  Sevgili melekler, gebeliğin son aylarında yapılan ve yurtdışında hayli yaygın olan baby shower nedir sizlere bahsetmek istiyoruz. Doğumun son zamanlarına gelen annelerin hem heyecanlarını dindirmek hem de ihtiyaç listesine arkadaşların, eşin, dostun katkısını sağlamak için yapılan bebeğe hazırlık partisi olarak tanımlayabileceğimiz baby shower, ülkemizde pek yaygın değil. Hatta gelenlerin eline ihtiyaç listesi vermek te ayıp sayılıyor. Oysa a'dan z'ye her keseye uygun yazılan hediye seçeneklerinden seçilip alındığı takdirde hem bir ihtiyaç karşılanmış oluyor hem de aynı hediyeden bir başkasının daha getirmesi engellenmiş oluyor. Bu yazımızda baby shower partisi ile ilgili tüm detayları mybaby.com’dan Pelin Atılgan Çobanoğlu anlatıyor...


  [​IMG]


  Baby Shower hazırlıklarını genelde annenin en yakın arkadaşı üstlenir. Anne, doğum sonrası bebek için gerekli şeylerin bir listesini hazırlar. Bu liste emzikten bebek arabasına kadar uzayabilir. Sonra bütün bu ürünlerin bir arada bulunabileceği bir mağazaya gidilerek bu liste son hale getirilir. Anne, Baby Shower Partisine çağıracağı arkadaşlarının listesini ve hediye listesini organizasyonu üstlenen en yakın arkadaşına verir. Bu arkadaşı da partiye çağırılacak arkadaşlarına, o gün için özel hazırlanmış davetiye ile birlikte hediye listesini verir. Böylece gelecek olan kişi ne alsam derdinden kurtulmuş ve anneye de bir nebze katkıda bulunmuş olur. Gerçi bu kısım ülkemizde biraz farklı uygulanıyor. Anne liste vermekten çekiniyor. Gelenler de bilmeden bütçesine göre hediye getiriyor. Genelde, doğumdan sonra hediye getirmek bizde yaygın.
  Organizasyonda neler yapılır?
  - Genelde partiyi bir bebek organizasyon şirketi üstlenir veya yardım alabilir ya da kendiniz hazırlayabilirsiniz. Öncelikle bir tema belirlenir. Partinin simgesi ne olacak; bebek kıyafetimi, emzik mi, çıngırak mı, ayıcık mı? Anneyi gülümsetecek mutlu edecek her şey tema olabilir. Sonra kullanılacak renkler belirlenir.
  - Sıra geldi gönderilecek davetiyeye. Temaya göre özel tasarım hazırlanır ve üretilir.
  - Mekan seçimi çok önemlidir. Davetlilerin ve annenin kolay ulaşabileceği bir yer olmalıdır. Bu müsait ise eviniz de olabilir ya da aile bireylerinin birinin evi de olabilir. Seçilen mekan seçilen temaya ve renklere göre süslenir. Sandalyeler, masalar, temalı folya balonlar, uçan balonlar vs… Seçilen mekanda anne adayı için özel bir yer hazırlanır. Anne burada oturacak ve hediyelerini açacaktır. Masalarda renkli tabaklar, rengarenk peçetelik ve süsler bulunmalıdır.
  - Gelelim ikramlara, temaya ve renklere uygun hazırlanmış, cup cake kuleleri, cookiesler, minik sevimli sandviçler, kanepeler vs. her şey olabilir. Tek dikkat edilmesi gereken, temaya ve özellikle seçilen renklere sadık kalmak. Çünkü bu, bütünüyle her adımda birbirini tamamlayan bir parti.
  - Bu partinin olmazsa olmazı özel hazırlanmış temalı pastadır. Pasta kesiminden sonra, hediye seramonisi başlar. Anne adayı onun için hazırlanmış köşeye oturur ve hediye kabulüne başlar.
  - Bir arkadaşı da gelen hediyelerin kimden geldiğini listeler. Çünkü anne, daha sonra özel hazırlanmış hediye kartlarını gönderecektir.
  - Bir de yurt dışında oldukça yaygın oynanan Baby Shower oyunları var. Anneyi eğlendirecek, arkadaşları ile güleceği oyunlar. Bunları internetten indirip kolayca hazırlayabilir veya basit materyaller ile oynayabilirsiniz.
  Şimdi, gelenleri uğurlama vakti
  Anne herkese giderken küçük bir hediye verir. Bu o gün için özel hazırlanmış bebek şekerleri, minik mumluk gibi her şey olabilir.
  Anne çok mutludur, unutulmayacak bir gün geçirmiştir. Bir kaç saatliğine de olsa doğum stresinden uzaklaşmış ve çok keyiflidir. Bebeğini heyecanla beklemeye devam eder.
   
Baby Shower (Bebeğe Hazırlık ) Partisi Verecek misiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Baby Shower Nedir ve Neden Kutlanır?

  Baby Shower Nedir ve Neden Kutlanır?

  baby shower nedir, baby shower, baby shower neden kutlanır Geçtiğimiz günlerz de 7 aylık ve bir kız bebek bekleyen Demet Akalın kızı Hira için baby shower partisi verdi. Baby shower ne anlama geldiğini ve ne amaçla kutlandığını merak edenler için baby shower hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Baby Shower, Amerika’da, doğumu yaklaşan anne adayının sevenleri...
 2. Baby Shower Davetiye Örnekleri

  Baby Shower Davetiye Örnekleri

  baby shower nedir, baby shower davetiyeleri, baby shower davetiyeler Bebek doğmadan önce bayanlar arasında bebeğin gelmesini kutlama amacı ile yapılan partiye baby shower denir. Baby shower ülkemiz de çok yaygın olmasada geçtiğimiz günler de Demet Akalın'ın doğacak kızı Hira için yaptığı baby shower partisinden sonra epey bir yaygınlaşacağa benziyor. Parti için sizlere örnek davetiye...
 3. Bizde modaya uyduk , Baby shower partisı yaptık.

  Bizde modaya uyduk , Baby shower partisı yaptık.

  Bizde modaya uyduk , Baby shower partisı yaptık. Artık gebeler için yeni moda baby shower parti (doğacak bebeğe hediye partisi) herkesin dilin de ..Demet Akalın yaptı bizde yaparız dedik imkanımız yettiğince ön hazırlığımızı tamamladık ve en yakınlarımızla partimizi yaptık. Çokta güzel oldu. Baby shower partisinin olmazsa olmazı bezden yapılan pastası,tabi ki yaş pastamızı da aldık ama...
 4. Baby Shower partisi ne zaman yapılır ?

  Baby Shower partisi ne zaman yapılır ?

  Selam kızlar benim yakında kızım olacak acaba bu Baby Shower partisi hakkında bilginiz var mı tam olarak bu parti ne zaman yapılıyor tam olarak içeriği ney yahu bende modaya uyayım ilk kızım olacak dimi :D:D Birileriniz bana anlatabilir mi lütfen ?
 5. Baby shower partisi yapanlar

  Baby shower partisi yapanlar

  Ya arkadaşlarım acaba bana Baby Shower partisi yapanlar anlatabilir mi tam olarak bu parti nasıl yapılıyor nerede yapılıyor tam olarak nedir hediyeleri menüsü ve süsleri hakkında bana detaylı bilgiler verebilir misiniz lütfen ? Benimde bir kızım olacak ve yakında yapacağım reca ediyorum bekliyorum. Bu Baby shower partisini yapanlar yazsınlar ama merak ediyorum heyecanlandım bak şimdi....

Sayfayı Paylaş