1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Bacak arası kararması nasıl geçer?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamilelik esnasında plasentanın ürettiği hormonlar deri renginde değişimlere neden olmaktadır. Deride bulunan pigmentlerin sayısının arttığı bu dönemde en çok da cinsiyet hormonlarının etki ettiği vücut bölgelerinde kararma görülmektedir. Hamile kadınların yüzde doksanında görülmektedir. Doğumdan sonraki birkaç ay devam edebilir.Mantar iltihapları söz konusu olmayan bacak arası kararması vakalarının büyük çoğunluğu endişe gerektirmez. Bacak arası kararmasına artan deri pigmentleri neden olur.
  < Konu Resmi..>


  2) Kasık Mantarı

  Çoğu kişinin bacak arası ve bikini bölgesinde az miktarda mantar yaşar. Ancak sayıları aşırı terlemek, o bölgenin havasız kalması, hastalıklı kişi ile ortak kıyafet kullanmak gibi nedenlerle çok artarsa kasık mantarı ortaya çıkabilir. Kasık mantarı bacak arası kararmasına yol açabilmektedir.


  3) Sorunlu Kişisel Bakım

  Aşağıdaki durumlar özellikle uzun süreli var olduklarında bacak arası kararmasına yol açabilirler


  Aşırı terleme, o bölgenin havasız kalması

  Sık jilet kullanımı veya ağda

  Bacak arasına temas eden güçlü deodorant ve diğer kimyasallar

  Yukarıdaki maddelere bağımlı veya onlardan bağımsız alerjik tepkiler

  Kaşınan bacak arası derisinin tahriş olması (deri çok hassas olduğu için az miktarda sürtünme bile bacak arası kararmasına neden olabilir)

  Bazen de bacak arası zaten daha koyu renkte olmasına rağmen kişi o bölgedeki kılları aldıktan sonra deri renginin ortaya çıkması ile birlikte o bölgeyi kararmış zannetmektedir.


  Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer?

  1) Mantar Tedavisi
  Kasık mantarı tedavisinde bölgesel antifungal kremler etkilidir. Bu kremler kısa sürede tedavi sağlamasına rağmen kasık mantarı sık tekrarlayabilen bir hastalıktır, dikkatli olunmalıdır.


  2) Yaşam Tarzı Önerileri

  Teri emecek ve hava geçişine izin verecek pamuklu iç çamaşırı kullanın. Sentetik ürünlerden ve dar kıyafetlerden uzak durun.
  Çok sık tıraş olmayın.
  Ağır kimyasal içeren kozmetik ürünü kullanmayın.

  3) Doğal Yöntemler

  Limon Suyu: Limon çok iyi bir beyazlatıcıdır. Bacak arasına uygulayacağınız bir adet limon suyu ile masaj yapın. Bir ay içerisinde bacak arası kararması yok olmaya başlayacaktır.

  Yoğurt: Mantar olmadığından emin olduktan sonra beyazlatmak için on dakika boyunca bacak arasına yoğurt uygulayabilirsiniz.


   
Bacak arası kararması nasıl geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. DİRSEK KARARMASI NASIL GEÇER?

  DİRSEK KARARMASI NASIL GEÇER?

  dirsek kararması nedir,dirsek kararması nasıl geçer,dirsek kararmasına ne iyi gelir,dirsek kararmasının tedavisi hakkında bilgiler Dirseklerin güneşe daha fazla maruz kalması ve bu bölgede temastan dolayı ölü hücrelerin birikimi nedeni ile dirsekler vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla kararma eğilimindedir. Koyu renkli dirseklerin üstesinden gelmek için yapabileceğiniz kolay...
 2. Bacaklardaki batıklar nasıl geçer?

  Bacaklardaki batıklar nasıl geçer?

  bacaklardaki batıklar nasıl temizlenir,bacaklardaki batıklara ne iyi gelir,bacaklarda kıl dönmesi neden olur,bacaklardaki kıl dönmesi nasıl geçer,bacaklardaki batıkların tedavisi hakkında bilgiler Birçok kadın her gün yada birkaç günde bir bacaklarındaki tüy yada kılları alırlar. Kılların alınması bacakların güzel görünmesi ve pürüzsüz bacakların sağlanması açısından olmazsa...
 3. Huzursuz bacak sendromu nasıl geçer?

  Huzursuz bacak sendromu nasıl geçer?

  Hastalar bu hisler sonucu bacaklarını istemsiz bir şekilde oynatırlar. Genel nüfusun % 5’i, 65 yaşın üzerindekilerin % 10’u huzursuz bacak sendromundan şikayetçidir. HBS’de genellikle her iki bacak birden etkilenir ama belirtilerin sadece tek bacakta ortaya çıktığı kişilerin sayısı da az değildir. Bazı kişilerde belirtiler hafif seyrederken bazı kişilerde günlük işlerini aksatacak kadar...
 4. Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

  Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

  Ağda ya da elektrikli epilatör kullanımı sonrası oluşan batıklar pek çok kadının problemi. Estetik açıdan bacakların güzelliğine gölge düşüren batıklar, önlem alınmazsa ciltte leke ve yara oluşumuna sebep olabilirler. Batık oluşumunun en önemli sebebi, epilasyon işlemi esnasında yapılan hatalardır. Ayrıca elektrikli epilatör kullanımı da batık oluşumuna sebep olabilir. Çünkü elektrikli...
 5. Kaş arası kırışıklığı için öneriler

  Kaş arası kırışıklığı için öneriler

  Kırışıklıklar, cildinizin gençliğini parlaklığını kaybettiğinin göstergesi olan bir durumdur. parlaklık kaybediyor bir göstergesidir. Cildinizdeki kolajen ve elastin liflerin zayıflaması yada azalması sırasında cilt yaşlanmaya başlar. Bunun en büyük nedeni doğal süreç olan cildin yaşlanması ve diğer bir çok faktör de buna neden olabilir. Ancak, yıllar içinde, tekrarlanan yüz hareketleri de...

Sayfayı Paylaş