1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bacak germe estetiği

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bacak germe estetiği, inceltme, kalınlaştırma, yağ alma hakkında bilgiler burada arkadaşlar.
  < Konu Resmi..>


  Kalın - ince yada yağlı bacaklara, çözüm bu konuda Melek'ler.
  Aşırı ince, aşırı kalın ve yağlı olması da bacakların güzelliğine gölge düşüren nedenler arasında.Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için ise liposuction, yağ enjeksiyonu, dolgu, multiwell, bacak germe ameliyatı gibi yöntemler uygulanıyor. Özellikle kılcal damar ve varis tedavisinde ise “lazer” ve “skleroterapi” uygulanabiliyor. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de aynı anda yapılabiliyor.

  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atilla Alp, varis tedavisinde estetik görünüm ve ağrı sorununun birlikte giderilmesinin önemli olduğunu belirtiyor, “Dıştan görülebilen varisler tedavi edilmelidir. Ancak altta yatan ve toplardamar içindeki basıncın artmasına yol açan sorunun giderilmesi daha önemlidir” diyor.


  “Böylece estetik sorun giderildiği gibi ağrı ve şişme yakınmaları da düzelmiş oluyor, ayrıca, varislerin tekrarlama olasılığı da en aza indirilebiliyor” diyen Op. Alp, Nd: YAG Lazer ve skleroterapi teknikleri ile varis tedavisinde son derece başarılı sonuçlar alınabildiğini belirtiyor.
  LAZER TEDAVİSİ NASIL UYGULANIYOR?

  Derin dokulara inebilen uzun dalga boyuna sahip Nd: YAG lazer, kılcal damar çatlamaları ve bunlar sonucu oluşmuş 4 mm’ye kadar olan varisler ile doğumsal veya sonradan oluşmuş damarsal lezyonların (şarap lekesi gibi) tedavisinde kullanılabiliyor. Renk emilimi az olan Nd: YAG lazerler koyu tenli kişilerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Kılcal damar çatlamalarında tedavi seanslarının 1-2 ay aralıklarla yapılabildiğini söyleyen Op. Dr. Atilla Alp yöntemin 3-4 ay aralıklarla olması gerektiğini belirtiyor. Doğum lekelerine 1, 5-2 ay aralıklarla uygulama yapılabiliyor. Seans sayıları ise damarın kalınlığı, yerleşimi, damarların derinliğine göre değişiklik gösteriyor. Lazerle kılcal damar tedavisinde yan etki olarak geçici kızarıklık, morluk ve ödem görülebiliyor, damar alanında geçici renk değişikliği olabiliyor. Tedaviden hemen sonra kişi günlük aktivitelerine rahatlıkla dönebiliyor ancak güneşlenmemek gerekiyor.

  DAMAR SORUNLARINA SKLEROTERAPİ (İĞNE TEDAVİSİ)

  Damar sorunları için uygulanan diğer bir yöntem ise damar içine ilaç enjekte edilerek damarın kaybolmasını sağlayan Skleroterapi. Op. Dr. Atilla Alp, bu yöntemde bacaktaki varislerin içine çok ince iğneler ile bir madde verilerek toplardamarın tıkanmasının sağlandığını belirtiyor. Çapı 1-3 mm civarında olan varislerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Hasta girişim sonrası yürüyerek evine gidebiliyor, araba kullanabiliyor. Girişim sonrası 3-5 gün arasında varis çorabı giyilmesi öneriliyor. Tedavi sonrası bu bölgede geçici morluklar ve şişlikler oluşabiliyor.

  BACAK KONTÜRÜNÜN DÜZELTİLMEK İÇİN DOLGU

  Derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, yanaklara dolgunluk vermek gibi amaçlarla kullanılan “dolgu” bacak ve kalça konturunun düzeltilmesi ile ayak bileğindeki ve dizdeki görünümü düzeltmek için de kullanılabiliyor. Tedavi ince bir iğneyle düzeltilecek alana hyalüronik asit (kollajen) enjekte ederek yapılıyor.

  LİPOSUCTİON VE YAĞ ENJEKSİYONU

  Liposuction operasyonları, bölgesel yağlanma için kullanılan çözüm yollarından biri. Liposuction bacakları da istenmeyen fazlalıklardan kurtararak yeni görünüme kavuşturuyor. Lokal anestezi eşliğinde, yağ birikintilerinin olduğu bölgeden kanüllerle yağların vakumlanması olarak özetlenebilecek liposuction etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

  Vücuttaki simetriyi ve ahengi sağlayarak estetik bir görünüm sağlamak amacıyla liposuction ve yağ enjeksiyonu tekniklerinin yardımı ile basık ve geniş görünümlü kalçalar daha dar, daha kalkık ve çıkıntılı bir görünüme getirilebiliyor, bacak bölgesi düzeltilerek bacak daha düzgün ve olduğundan daha uzunmuş gibi gösterilebiliyor. Diz bölgesine yönelik girişimlerle de bacağın çarpık görünümü giderilebiliyor.

  CALF PROTEZİ (DİZ ALTI PROTEZİ)

  Op. Dr. Atilla Alp, dize kadar olan eğriliklerde ve aşırı ince olan bacakların içine yerleştirilen silikon protezlerle bacağın kalınlaştırılmasının ve eğrilik nedeniyle ortaya çıkan boşluğun giderilmesinin mümkün olduğunu belirtiyor. Dr. Alp, “Ameliyat genel veya lokal anestezi ile yapılır. Diz arkası kıvrım bölgesinden yapılan yaklaşık 3-4 cm uzunluğundaki kesiden silikon protezler bacak içindeki kasın üzerine kas fasyasının altına yerleştirilir. Hastanede kalış süresi bir gündür. İlk birkaç gün yürüyüşün ve ayakta kalışın kısıtlanması gerekiyor. Bir ay süreyle diz altı varis çorabı giyilmesi de ödemin kontrolü açısından önem taşıyor. 1, 5-2 ay sportif etkinliklerden uzak durulmalı” diye konuşuyor.

  SARKMALARA BACAK GERME AMELİYATI

  Bacaklarda yaşlanmaya ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar ise gerdirme yöntemiyle yok edilebiliyor. Op. Dr. Atilla Alp, bacak germe ameliyatının iki farklı yöntem kullanılarak yapılabildiğini belirterek şu açıklamayı yapıyor: “Bacak germe ameliyatının ilk metodu dikey kesi metodu diye bilinen bacağın üst kısmından diz kapağına doğru dikey olarak iç bacak kısmına açılan kesi ile yapılan estetik ameliyat türüdür. İkinci bacak germe metodu ise bacakların kalçalara eklendiği üst kısımdan geri doğru elips şeklinde açılan bir kesi ile yapılan estetik ameliyat şeklidir.”

  HAVUZA VE DENİZE RAHATLIKLA GİRİLEBİLİR

  Her iki metotta da estetik ameliyat izinin kaldığını belirten Dr. Alp, “Ancak ikinci metotla bacak germe estetiği olanların ameliyat izleri, iç çamaşırı altındaki bölgede kaldığı için ilk metoda göre daha çok tercih edilir. İlk yöntemle yapılan bacak germe ameliyatı sayesinde kesi yerleri bikini/mayo altında kalacağı için havuza/denize rahatlıkla girilebilir. Yaklaşık iki saat süren bacak germe ameliyatları, genelde karın germe veya liposuction estetik ameliyatının sırasında yapılıyor. Hastanın ameliyat sonrası 2 gün hastanede kalması gerekebilir. Hastaneden çıktıktan sonra, evde geçirilecek ilk 1 ay hasta için zorlu bir süreç olabilir. Bu süreci rahat atlatabilmek için, oturup kalkarken, yatarken, bacakları herhangi bir şekilde hareket ettirirken çok nazik davranmak gerekir” diyor.


   
Bacak germe estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetik Karin Germe

  Estetik Karin Germe

  Doğumdan sonra ya da aşırı kilo vermeden sonra karın derisinin eski haline dönememesi sonucunda karın derisinde sarkmalar oluşabilir. Estetik karın ameliyatında, orta ve alt karın derisi, yağ dokusu ile birlikte fazla veya sarkmış olan kısmı çıkarılır, aynı ameliyatta karın kasları gevşemiş veya yana doğru araları açılmışsa, dikişler konarak gerginleştirilir. Genellikle göbek hizasının altnıda...
 2. Karın germe estetik Abdominoplasty

  Karın germe estetik Abdominoplasty

  Tıptaki adı Abdominoplasty Nedir? Karın bölgesindeki fazla yağları almak, deri fazlasını çıkarmak ve karın kaslarını sıkılaştırmak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kimler yaptırabilir? Soya çekim, hamilelik, aşırı kilo alıp verme veya yaşlılık gibi nedenlerden dolayı karın deformasyonu yaşayan herkese uygulanabilir. Ameliyat hakkında Karında aşırı yağlanma varsa müdahale vakumla yağ çekme...
 3. estetik-boyun germe

  estetik-boyun germe

  Yüz, anatomik olarak üç farklı bölgeye ayrılır. Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşları içerir, bu bölgeye uygulanan girişim üst yüz germe işlemidir. Orta yüz, yanak ve üst dudak bölgesini içerir, bu bölgeye uygulanan girişim orta yüz germe işlemidir. Alt yüz, çene altı ve boyun bölgesini içerir, bu bölgeye uygulanan girişim alt yüz ya da boyun germe işlemidir. Her bir bölgeye tek tek ya da...
 4. Bacak İçi Germe Estetiği

  Bacak İçi Germe Estetiği

  Bacak içi uyluk germe Aşırı kilo alma ve kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformitsi oluşur. Deformiteyi gideren estetik girişimin yağ alma ve sarkmayı giderme ünvanı ‘thigh lift’ veya bacak içi germedir. Deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişir. Genelde liposuction ile kombine edilir. Ameliyat izleri ise yine deformitenin derecesine...
 5. Bacak İçi Germe Estetiği Olan varmı?

  Bacak İçi Germe Estetiği Olan varmı?

  bacak içi estetiği nedir,bacak estetiği nedir,bacak içi estetiği nasıl yapılır,bacak içi estetiği hakkında bilgiler Bacak içi uyluk germe Aşırı kilo alma ve kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformesi oluşur. Deformeyi gideren estetik girişimin yağ alma ve sarkmayı giderme ünvanı ‘thigh lift’ veya bacak içi germe adı verilen estetik cerrahi...

Sayfayı Paylaş