Bacaklarımdaki çatlaklardan nasıl kurtulurum kürler var mı?

• Konbuyu başlatan 7ayda30kg
  • Başlangıç tarihi
7

7ayda30kg

Forum Okuru
Bacaklarımdaki çatlaklardan nasıl kurtulurum kürler var mı?

Bacakta çatlak neden olur melek kadınlar kulubü bacakta çatlak nasıl geçer forum'da.​

Arkadaşlarım bacaklarımda çatlaklar var bunları nasıl geçirebilirim. Boydan boya çatlaklar var bacaklarımda. Benim 1 yıl öncesine kadar aşırı kilom vardı kilo epey verdim son 7 ayda. Ve sarkmalar oldu ayrıca bacaklarımda da kilo verince gerilmeden dolayı sanırım çatlaklar oluştu. Nasıl bu çatlaklar geçer? Bacakta çatlak nasıl geçer bilginiz var mı? Doğal kür olur krem olur bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba
Arkadaşım kilo vermişsin çok güzel bu aslında işte bazı kişilerde böyle çatlaklar oluşmazken bazı kişilerde de çatlaklar oluşabiliyor. Bu da deri kalınlığı ile de alakalı olabilir diye düşünüyorum. Sizin de demek yumuşak bir deriye sahipsiniz ki kiloya bağlı gerilme olduğu için çatlaklar oluşmuş zayıfladığınızda da ortaya çıkmış. Bacaklarda çatlak tedavisi nasıl olur peki? Yani belki doğal kürlerle tamamen geçmez ama önemli ölçüde çatlakları geçirebilirsiniz.

''Bacaklarda çatlak nasıl giderilir''​

• Aloe vera çok iyi bir iyileştirici ve onarıcı olduğu için aloe vera jeli ile bacaklarınıza masaj yapabilirsiniz.
  • Kahve telvesini az su ile karıştırın çatlak olan yerlere masaj yapın peeling gibi
  • Kakao yağı ama orijinalini bulmaya çalışın kakao yağı da çatlakların giderilmesine yardımcı olur haftada 2-3 kez yapın
Tabii sizin çatlaklarınız ne durumda bilemiyorum ama çatlakların da evreleri var. Evre en ileri seviyede ise doğal çözümler çare olmayabilir. Bunun için cilt uzmanına da görünebilirsiniz. En çok çatlak yaşanılan durumlardan biri de gebelik. Gebelikte çatlaklardan koruyucu yağlar nelerdir yazımızın linkini aşağıda veriyorum sizlere. ''Gebelikte çatlak önleyici yağlar hangileri''

Geri