1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Bağımlı kadınlar

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Bir site de gördüm ve çok beğendiğim bir yazıyı sizinle paylaşmak istedim.O kadar doğru anlatmış ki yazan kişi.Hayatta herkesin bağımlı olduğu bir şey illa ki var ama biz kadınların vazgeçemedği bağımlılıklar ise herkesten herşeyden farklı.Neden mi çünkü biz kadınız:):)


  İnce bir çizgi üzerinde duran bağımlılığı bağlılıkla karıştırmamaya özen gösterelim. İkisi çok farklı! Siz simbiyotik misiniz?
  Bağımlı Kadınlar Bağımlılıkbir ilişkinin en tehlikeli noktasıdır. Bireyselleşmenin unutulduğu ve karşı tarafa da unutturmak için uğraşıldığıpsikolojik bir boyuttur. Birliktelikleri çökerten bu durum; sevgiyisabrı ve özveriyi de aşağı çeker.
  Sigaraalkol nasıl ki bağımlılıktır ve kurtulmak için profesyonel yardım almak gerekir; ilişkilerde de aşırı bağımlılık bir problemdir. Kadınların daha çok yaşadıkları bu duygusal süreçdevamlılık gösteriyorsaciddiye alınmalı ve müdahale edilmelidir. Tabiiönce kişinin bu durumu kabullenmesi gerekir. Bir alkoliğinalkolik olduğunu kabul etmesi gibisimbiyotik biri de bunun sorun olduğuna inanmalıdır.
  İster çalışan bir kadın olunister ev hanımı; eşiniz ya da sevgiliniz olmadan bir şey yapamıyorsanızkendinizi biraz sorgulamalısınız. O olmadığında ne yapacağınızı bilmiyorsanızonsuz çaresiz kaldığınızı hissediyorsanızbüyük ihtimalle simbiyotiksiniz.
  Burada bahsettiğimayrılık ardından oluşan duygular değildir. İlişki devam ederken hissettiğiniz bunlarsakendinizle yüzleşmeniz gerekir. Bazen gerçekten sevgi miyoksa bağımlılık mıayırmak zordur.

  Benim fikrimsimbiyotikliğin sadece partnere hissedilmediği yönünde. Bir ilişki biter bitmezbaşkasıyla olmaya çalışan da bağımlıdır. Önemli olansevgilinin gidişi değil de yalnız kalmamakmutlaka birine tutunmak ihtiyacıysa; bu da bağımlılıktır. Tek başına hayata tutunamayanyaşamdan zevk alamayanyalnızlığı her şeyin sonu gibi gören bireyler; ciddi bağımlılığa sahiptirler. İnsanelbette yalnızlıktan hoşlanmaz. Sosyalleşmeksevmekaşık olmak kişinin temel ihtiyaçları arasındadır. Ancak hem kendinihem partnerini gereksizce sıkaraktek vücutmuş gibi yaşayanlarilişkilerini en çabuk kaybedenlerdir.
  Kadınlarçoğu zaman bağlılığıbağımlılığın paravanı olarak kullanır. Kendilerini de inandırırlarki bu en tehlikeli duygudur. Bağlılıksadakat ve sevgiyle beslenir. Bağımlılık ise altında özgüven eksikliği
  Hayatı eşinin omuzlarına yükleyerekher konuda rahata alışan birifark etmeden simbiyotik bir ilişkiye doğru geçiş yapabilir. Fatura ödemekalış veriş yapmakevde oluşan en küçük bir sıkıntı için bile eşine ihtiyaç duymakyalnız kaldığında aklını partnerine takmaksinyal olarak algılanmalıdır.
  Simbiyotik ilişkilerdegözden kaçan kısımilişki bittiğinde bağımlı olan tarafın yaşayacaklarıdır. Çoğu insan bununla karşılaştığındasudan çıkmış balığa döner. Ne yapacağını bilemez. Çaresiz ve yardıma muhtaç hale gelir. En kötüsübu bağımlılığın yerini doldurmak çok zor olacaktır.
  İlişkinizde çatlamalar yaşamadan ve gün gelip hayatın duvarına çarpmadankendinizle yüzleşin. Sevginiz neyin üzerinde oturuyor; bağlılık mıbağımlılık mı? Bu sorunun üstünü örtmeyinüstüne gidin. Ne yazık kisimbiyotik kadınlarsonunda en korktukları şeyle baş başa kalırlar; yalnızlıkla!   
  Son düzenleme: 25 Haziran 2009
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Hayatı eşinin omuzlarına yükleyerekher konuda rahata alışan birifark etmeden simbiyotik bir ilişkiye doğru geçiş yapabilir. Fatura ödemekalış veriş yapmakevde oluşan en küçük bir sıkıntı için bile eşine ihtiyaç duymakyalnız kaldığında aklını partnerine takmaksinyal olarak algılanmalıdır.
   
Bağımlı kadınlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. eşinize aşırı bağımlı olmak

  eşinize aşırı bağımlı olmak

  Yakın ilişki, ilişki içinde olduğumuz gibi olabilmemiz ve diğer kişinin de bunu yapabilmesi olarak tanımlanabilir. "Olduğumuz gibi olabilmek"; önemli konularımızı rahatlıkla konuşabilmemiz, duygusal açıdan önemli bulduğumuz noktalarda açık davranabilmemiz, ve kabul ve sınırlarımızın belirgin olabilmesi anlamına gelir. Diğer kişinin de bunu yapabilmesi demek de onun gerçek...
 2. Bilgisayar oyun bağımlılarına ilaç

  Bilgisayar oyun bağımlılarına ilaç

  Video oyunları bağımlıları için göz ve beyin hapları geliştirildi. Bağımlılar, artık kızaran gözleri ve yorulan beyinleriyle oyunlarına, destek hapı "Game Suppli" ile devam edebilecek. Video oyunları bağımlılarına hitap eden alışveriş sitesi, yeni hapı tanıtımında, "Oyunları sevenler için bir destekleyici geliştirmek üzerinde yoğunlaştık" ifadesine yer verdi. Hapları...
 3. Bağımlı Hukuk kuralları:

  Bağımlı Hukuk kuralları:

  1-)Açıklayıcı/tanımlayıcı kurallar MK.madde 11 2-)Sınırlandırıcı kurallar MK.madde129 madde 901-903 Bir menkulün sahibi eğer bunu bir başkasına verirse (emin sıfatı zilliyeti) ve bu kişi de aldığı malı hüsnüniyetli bir üçüncü kişiye satarsa bu menkulün yeni maliği 3.kişi olur.(901.mad.).malın ilk sahibi 2.kişiye tazminat davası açabilir.Eğer mal hırsızdan alınırsa iyiniyet dahi...
 4. Bağımlı kişilik bozukluğu

  Bağımlı kişilik bozukluğu

  Bağımlı kişilik bozukluğu Genel özellikleri: Uysal ve yapışkan davranışa ve ayrılma korkusuna yol açacak biçimde, aşırı bir düzeyde kendisine bakılma gereksiniminin olduğu sürekli bir örüntüdür. Gerçek yaygınlığı bilinmiyor. Tanı: Bağımlı kişilik bozukluğu, DSM-IV tanı ölçütleri A. Aşağıdakilerden en az dördünün olması ile belirli, genç erişkinlik dönemimde başlayan ve değişik koşullar...
 5. Madde Bağımlısını Nasıl Anlarız ?

  Madde Bağımlısını Nasıl Anlarız ?

  madde bağımlısı, neden oluşur, nasıl anlarız, belirtileri, tedavisi, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Özellikle son yıllarda madde bağlımlılığı kullanan gençlerde artış gözlemleniyor. Tabloyu daha vahim hale getiren ise madde kullanan gençlerin yaş ortalamalarının gittikçe düşmesi. Madde bağımlısı çocuk ve gençlere öncelikle yardımcı olması gereken ailedir. Bu nedenle...

Sayfayı Paylaş