Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Bağkur basamak farkları ne zaman ödenecek

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Bağkurlulara basamak farkları4 ne zaman ödenecekbir kaç yerde bununla ilgili haberler gördüm konuyla alakalı bilgisi olanlar var mı ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), 2000 yılı öncesinde emekli olanların maaşlarında iyileştirmeyi öngören intibak düzenlemesinin ardından, önemli bir mağduriyeti gidermek için düğmeye bastı. SGK, kamuoyunda ‘basamak mağduru’ olarak bilinen 9 bin 236 Bağ-Kur’luya geriye dönük ödeme yapma kararı aldı.
  Karar çerçevesinde, basamak mağdurlarına ‘satın aldıkları basamaklara’ göre 15-20 bin lira arasında toplu ödeme yapılacak. Basamak sıkıntısı 9 yıl önceye dayanıyor. 2003 yılında çıkarılan 4956 sayılı kanun ile Bağ-Kur’lulara basamak satın alma hakkı verildi. Bağ-Kur üyeleri, peşin prim ödemesi yaparak maaşlarını yükselttiler. Ancak maaşlarının hesaplanması tartışma konusu oldu.

  9 yıllık sorun çözülüyor

  Basamak satın alan Bağ-Kur’lular SGK’nın hesaplamasına itiraz ettiler. Bazı üyeler konuyu mahkemeye taşıdı. Mahkeme, hesaplamaların yeniden yapılması yönünde karar aldı. SGK da, mahkemelerin örnek kararları üzerine, basamak satın alan tüm Bağ-Kur’luların maaşlarını yeniden hesaplama ve geriye dönük ödeme yapma kararı aldı. SGK yetkilileri, hesaplamaların tamamı ağustos ayına kadar tamamlayarak aynı ay içinde basamak mağdurlarına ödeme yapmayı planlıyor. SGK’nın yeni hesaplama kararından, basamak satın alan ve satın alma bedellerini ödeyen tüm üyeler yararlanacak. Basamak satın almak için 9 bin 236 kişi başvurdu. 2 bin 650 kişi borçlarını ödemediği için haktan yararlanamadı. Geri kalanların 4 bin 839’una maaş bağlandı. Bin 747 kişi ise aylık bağlama şartları oluşmadığı için bekleme aşamasında.

  Asgari ücret 1 temmuz’da zamlanıyor

  MEMUR ve memur emeklilerinin maaşlarının ardından asgari ücret 1 Temmuz’dan itibaren zamlanıyor. Halen brüt 886.50 lira asgari geçim indirimi ile birlikte net 701.14 lira olan asgari ücret, 1 Temmuz tarihinden itibaren yüzde 6.09 oranında zamlanacak. Yeni zamla birlikte brüt asgari ücret tutarı 940.50 liraya, asgari geçim indirimi ile birlikte net 739.79 lira olacak. Bu arada, yaklaşık 2 milyon memur emeklisinin altı aylık zam farklarının hesaplama işlemleri devam ediyor. Yetiştirilebilirse 22 Haziran’da, yoksa 25-26 Haziran tarihlerinde farklar ödenecek. Memurlar da, 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 4 oranında ikinci altı aylık zamlarını alacaklar.

  Star-Hüseyin Özay
   
Bağkur basamak farkları ne zaman ödenecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. KEY ne zaman ödenecek?

  KEY ne zaman ödenecek?

  7 Temmuz'da bankaya gidenler şok oldu. Hesaplarına para yatmamıştı. Peki bu KEY ne zaman ödenecek? İşte yeni ödeme tarihi; Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleri 7 Temmuz'da yapılacaktı. Ancak 2 gün geçmesine rağmen ne ödemeler yapılıyor, ne de yetkililerden bir açıklama var. Gayri resmi açıklamalara göre ödemeler Ağustos ayının ortasına sarkmış 7 TEMMUZ'DA ÖDENECEKTİ Haziran ayı ortasında...
 2. Şirket ortaklarının bağkur kaydı ne zaman sonlanır?

  Şirket ortaklarının bağkur kaydı ne zaman sonlanır?

  şirket ortaklarının bağkur kaydı şirket ortağının bağkur kaydı sonlandırma ortağı ortaklarının bağ kura bildirimi Arkadaşlar yasada bu konuda değişiklikler oldu.. Yani ekim 2008 den önceki şirket ortakları ve Ekim sonrasında kurulan şirket ortakları için 2 farklı uygulama var. Ekim 2008’den önce limitet şirket ortaklıklarında, Bağ-Kur’u sonlandırmak için, hisse devrine ilişkin...
 3. 2012 Zamlı Memur Maaşları ne zaman ödenecek

  2012 Zamlı Memur Maaşları ne zaman ödenecek

  2012 Zamlı Memur Maaşları ne zaman ödenecek bu konuda haberiniz ya da bilginiz varsa lütfen bu sayfadan bana da yazın arkadaşlarım.
 4. Memura 5 aylık zam farkı ne zaman ödenecek

  Memura 5 aylık zam farkı ne zaman ödenecek

  Memura 5 aylık zam farkı ne zaman ödenecek arkadaşlar bilginiz varsa cevap yazın yaa
 5. Öğretmenlere 700 TL Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Ödenecek 2012 2013

  Öğretmenlere 700 TL Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Ödenecek 2012 2013

  Bir ilkokulda öğretmenim ve öğretmenler için 2012 2013 öğretim yılında 700 TL lik bir kırtasiye yardımı var. Acaba haberiniz var mı bu kırtasiye yardımını bizler ne zaman hangi tarihte alacağız. Bilsigisi olan kişilerin yazmasını rica ediyorum. Öğretmen Eda.

Sayfayı Paylaş