1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Bağkur Nedir, İşlevi ve Görevleri Nelerdir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  bağkur nedir bağkur ne demek Bağkur hakkındaki tüm merak ettiğiniz önemli bilgileri sizler için veriyorum

  [​IMG]

  Bağ-Kur daha çok devlet ve özel sektörde çalışma fırsatı olmayan kişilerin ilerleyen dönemlerde emekli olabilmelerini amaçlayan bir sistemdir.

  Bu sistem kapsamında Emekli Sandığı ve SSK üzerinden prim ödemesi yapılmayan kişilere Bağ-Kur üzerinden sağlık ve emeklilik hizmeti verilmeye çalışılmakta ve bu kapsamda 15 veya 25 yıllık ödemeler alınmaktadır.
  Alınan ödemeler sonunda belirlenen yaşı geçmeniz durumunda Bağ-Kur emeklisi olmaktasınız ve bu sayede ilerleyen dönemlerde geçmiş yıllarda yaptığınız ödemelerin karşılıklarını almaktasınız.

  Ülkemizde özellikle sağlık alanında büyük bir yarar sağlayan bu sistemde ödeme yaptığınız ve emekli olduğunuz dönemlerde sağlık hizmetlerinden %20 gibi bir ücret ödeyerek yararlanmaktasınız. Bu sayede yüksek ücretli ilaçları çok daha düşük ücrete temin edebilmekte, muayene vBulletin. işlemler için ödeme yapmamaktasınız.

  Aynı anda SSK ve Bağ-Kur veya Emekli Sandığı ve Bağ-Kur ödemesi yapmanız ve emekli olmanız mümkün değildir. Ancak eşiniz veya çocuklarınız için ödeme yaparak onlarında emekli olmalarını sağlayabilme hakkınız bulunmaktadır.
  Basamak usulüne göre çalışan sistemde ödeme yapılan zaman, görülen en yüksek basamak, yaş, giriş ve emekli oluş tarihlerine göre emeklilik döneminde geri ödeme yapılmaktadır.

   
Bağkur Nedir, İşlevi ve Görevleri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. RTÜK'ün önemi ve görevleri nelerdir?

  RTÜK'ün önemi ve görevleri nelerdir?

  Radyo televizyon üst kurulu olarak bilinen RTÜK'ün görevlerini merak ediyor musunuz arkadaşlarım. İşte RTÜK'ün Türkiye'de yaptığı işler ve görevleri... Yükümlülükleri yerine getirmeyen, izin şartlarını ihlâl eden, yayın ilkelerine ve Kanunda belirtilen diğer esaslara aykırı yayın yapan özel radyo ve televizyon kuruluşlarını uyarır veya aynı yayın kuşağında açık şekilde özür dilemesini ister....
 2. Melekler isimleri ve görevleri nelerdir?

  Melekler isimleri ve görevleri nelerdir?

  Melekleri teker teker yazarsanız memnun olurum .Bu arada ilginizi çekerim 4 MELEK değil de geriye kalan 5 MELEĞİ de yazmanızı isterim .
 3. mescidi nebi nedir sosyal işlevi işlevleri nelerdir

  mescidi nebi nedir sosyal işlevi işlevleri nelerdir

  mescid-i nebi nedir ne anlama geliyor bana biri açıklarsa sevinirim.
 4. C vitamini nelerde bulunur ve görevleri nelerdir?

  C vitamini nelerde bulunur ve görevleri nelerdir?

  C vitamini sadece portakalda mandalinada limondamı bulunur? Başka hangi yiyeceklerde var? Ve de görevlerini yazarmısınız?
 5. TBMM'nin görev ve yetkileri nelerdir?

  TBMM'nin görev ve yetkileri nelerdir?

  tbmm görev ve yetkileri ,tbmm ne zaman kuruldu,tbmm yetkileri nelerdir,tbmm hakkında tüm bilgiler 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet meclisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ulusal egemenliğe sahip “yasama” organıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasasına göre TBMM’nin görev ve yetkileri nelerdir? Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Görev ve Yetkileri. Anayasanın 87’nci...

Sayfayı Paylaş