Bahamalar'a Nasıl Gidilir, Ne Yenir, Ne İçilir, İşte Tanıtımı !

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Bahamalar'a Nasıl Gidilir, Ne Yenir, Ne İçilir, İşte Tanıtımı !
Bu konu; Bahamalar tanıtımı hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, kışın soğuklarını yaşadığımız şu günlerde, kızgün güneşin altında kumlarda uzanmak ve masmavi bir denize girmek istemes misiniz? İstersiniz ama nasıl? Tabi ki Bahamalar'da. Yılın dört mevsimi sıcak olan bu bölgeye nasıl gidilir, oralarda ne yenir ne içilir, yazımızda sizlere anlatmak istiyoruz. Belli mi olur belki eşiniz size bir sürpriz yapar ve 14 Şubat sevgililer gününde sizi Bahamalar'a götürür :D:D


bahamalar-3a.jpgBaşkent: Nassau


Para Birimi: Bahama Doları (BSD)


İklimi: Yumuşak bir iklime sahip ülkede iki ayrı mevsim yaşanıyor. Stream Körfezi Akıntısı ile Atlas Okyanusu meltemlerinin etkisi altında olan iklimde kasırgalar da görülüyor.

Genel Bilgiler

Dünyanın en popüler liman kenti…
Bahamaların en büyük adası olmasının yanı sıra turizm açısından da en parlak üne sahip adalardan biri olan Nassau, casinolarıyla da dünya çapında popüler. Bahamaların aynı zamanda başkenti olan şehir endüstri ve ekonomi yönünden de gelişmiş.

Din: Halkın yüzde 32sini Baptistler, yüzde 20sini Anglikanlar, yüzde 19unu Roma Katolikleri, yüzde 6sını da Methodistler ve diğerleri oluşturuyor.


Dil: Resmi dil İngilizce(resmi) ancak Creole de yaygın diller arasında yer alıyor.


Saat Farkı: 7 saat geri.


Ortalama Uçuş Süresi: 13 saat (aktarmalı)


Vize: Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

Nasıl Gidilir?

Miami ya da İngiltere aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Nassau Uluslararası Havaalanı şehir merkezine 16 km. mesafede yer alıyor

Ne Yenir?

Adada geniş yemek seçenekleri mevcut. Meksika, Çin, İtalyan ve Amerika mutfağından yemekler sunan restoranların yoğunlukta olduğu adada egzotik meyvelerden yapılan yemekler, tatlılar ve kokteyller de ilgi çekiyor.
 
Üst