Bahar makyajı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bahar makyajı
1.adım: Cildinizi temizledikten sonra, gerekiyorsa tüm yüzünüze bir kat pudra sürüp, fazlasını kağıt peçeteyle alın. Şimdi sıra gözlerinizde... Pembe farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Gözleriniz yeterince büyük değilse, farı parmağınızın ucuyla göz kuyruğuna kadar dağıtarak, daha büyük ve çekik gözlere sahip olabilirsiniz

2.adım
Göz makyajını biraz daha belirgin yapmak istiyorsanız, göz kalemi ve maskaradan yararlanmanız gerek. 60'lı yılların eye-liner'ı yine çok moda ancak eğer bir gündüz makyajı yapacaksanız daha hafif olan kalemi tercih edebilirsiniz. Üst ve alt kirpik diplerine süreceğiniz kahve veya mavi göz kalemiyle daha iri ve derin gözlere sahip olacaksınız. Aynı renkteki maskaranızı da sürdünüz mü tamamdır!

3.adım
Sıra geldi dudaklara... Göz makyajınızı bu kadar belirgin yaptığınız için dudaklarınızı hafif pembe tonlarında bir parlatıcıyla belirginleştirmeniz yeterli olacak. Aynı parlatıcı veya rujunu elmacık kemiklerinin hemen üzerine sürerek, banyodan yeni çıkmış efekti yaratabilirsiniz.

Bronz
Esmer veya buğday tenliyseniz, pırıltılı bronz tonlarıyla çok daha çarpıcı görünebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken, bronz görüneceğim diye makyajınızı fazla abartmamanız. İşte yapmanız gerekenler:

1.adım
1.adım Her zamanki gibi makyaja başlamadan önce, cildinizi iyice temizleyip, nemlendiricini sürün. Gerekiyorsa yüzünüze ve boynunuza bir kat pudra sürebilirsiniz. Ardından kaşlarının hemen altına bej rengi farınızı sürün. Bronz rengi farınızı ise göz kapaklarına sürüp, parmak ucunla iyice dağıtın. Gözlerinizin daha belirgin olması için, bej rengi farınızı çok hafif göz altına da sürebilirsin. Tabii, son olarak kirpiklerini kahverengi maskarayla belirginleştirmeyi unutmayın!

2.adım
Elmacık kemiklerinizi, gözkapaklarınıza sürdüğünüz farla belirginleştireceğiniz gibi, aynı tonlardaki bir allık da kullanabilirsiniz. Allığınızı, büyük bir allık fırçasıyla elmacık kemiklerine sürüp, iyice dağıtın. Dilerseniz üzerine toz haline getirilmiş bronz pırıltılılardan da sürebilirsiniz.

3.adım
Dudaklara gelince... Makyajınızı bronz tonlarında yaptınız diye sakın koyu kahverengi bir ruj sürerek her şeyi berbat etmeyin! Dudaklarınıza kalıcı olması için bir kat toz pudra sürdükten sonra, üzerine açık kahverengi likit rujunuzu sürüp, parmağınızla dağıtın. Hepsi bu kadar!

Geri