Bahar Saksıları

M

Misafir

Forum Okuru
Bahar Saksıları
saksı, dekoratif, süsleme, süslemeleri, süsleri, tasarım, tasarımları, boyama nasıl yapılır resimli anlatım burada arkadaşlar.

Merhaba Melek'ler...

Bu yazımızda değerli dostumuz Burcu Kuran Hanım'ın kendi sitesi, herkesedair.com'da kendi el becerisiyle yaptığı o harika bahar saksılarını sizlerinde beğenisine sunuyorum Melek'ler:)

Ben çok beğendim, eminim sizlerde beğeneceksinizdir:) Beğenip - beğenmediğinizi bizimle paylaşırsanız, bizi mutlu edersiniz Melek'lerim:)

Herkesedair.com sitesinde yayınlanmış konuyu, aynen burada yayınlıyorum Melek'ler:)

84dcbb8a640b2d.jpg

Flormar’ın neon ojeleri gibi bahara yakışır rengarenk saksılar yaptım.

Nasıl mı yaptım ?

Evde kullanılmayan bir köşede saklı duran eski bardak, çanak, saksı ne varsa tuttum yakasından boyayıverdim.Tanesi 1 liradan 1 tane mavi, 1 tane de sarı küçük boyalar aldım. İkisini birbirine karıştırıp farklı renkler elde ettim.Ara sıra Flormar’ın renkli ojelerinden de kattım. Mesala sarı rengin içine, turuncu ojeden biraz damlatınca tamamen turuncu boyam oldu. Üzerlerini süslemek için 75 kuruş verip stickerlar aldım. Böylelikle bir sürü renkli saksım oldu.Biran önce fotoğraf çekmek için yapma çiçekler kullandım ama, kısa zamanda Eminönüne gidip canlı çiçekler alacağım ve terasımıza boydan boya dizeceğim bahar saksılarımı. Söylemeyi unutmadan bu saksıları gerçekten ben yaptım. Malum bazı arkadaşlarımız beğenmediği birşey yaptığım zaman ” Burcu hanım böyle berbat birşeyi anca siz yapardınız zaten ” derken,beğendiği bir şey olduğu zamanda ”kesin bunlar hazırdır,ya da başka biri yapmıştır ben yaptım diyorsunuz”demeyi tercih ediyor. Bu çalışmamı beğeneceklerine emin olduğum için baştan söylemek istiyorum ;Ula bu saksülari vallahü pillahi ben yapdum da :)

Daha fazla görsel için lütfen aşağıya doğru ilerleyelim.
84dcbb8cb983c5.jpg

84dcbb8e56d8f4.jpg

84dcbb8f1e9b38.jpg

84dcbb90e07960.jpg

84dcbb91e92052.jpg

84dcbb92fb1432.jpg

84dcbb93fc5547.jpg

84dcbb9509f98a.jpg

84dcbb974ea41a.jpg

84dcbb984a6e01.jpg

Fikir ve yetenek sahibi Burcu Kuran'ın ellerine sağlık diyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Başarılı ve şık tarasımlarınızdan ötürü, sizi tebrik ediyorum Burcu Hanım... :)

Sevgilerimle...

Meleklermekani.com

RüYaM

Aslında değişik bir tasarım olmuş. Renkler ve üzerine yapıştırılmış baskılar oldukça şık bir hava katmış saksılara.
Kesinlikle çok yakıştığını ve bahar ayına yakışır bir model olduğunu söyleyebilirim.
Evimizdeki klişe saksıların yerine bunlar hem daha şık hemde daha orjinal duruyor.

Hemde oldukça maliyeti düşük ve herkesin rahatlıkla alıp yapabileceği şıklıkta tasarımlar olmuş.
Özellikle sarı ve yeşil renkte olanları çok beğendim. Oldukça beğendim ben.
Evimizde değişiklik yapmamız için fikir verdiğiniz ve tasarımları bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz Burcu Kuran

Çok beğendim mükkemel yaratıcı bi fikir hepimizin evlerinde bulunan ve masrafsız bi şıklık..
Burcu Hanıma teşbrik ediyorum bu kadar güzel yeteneklerinden ötürü emeğnize sağlık sevgiler..

elinize sağlık burcu hanım çok güzellerr ben birşey sorucaktım .
Boya ne boyası acabaa bende almak yapmakisterim boya adını verirsenizz bizee
artık evde ne bulursam boyarım:D:D

Geri