Bahar temizliği nasıl yapılır hangi ayda yapmak gerekir?

• Konbuyu başlatan Titizhanin88
  • Başlangıç tarihi
T

Titizhanin88

Forum Okuru
Bahar temizliği nasıl yapılır hangi ayda yapmak gerekir?

Bahar temizliği günümüzde nasıl melek kadınlar kulübü bahar temizliği nasıl yapılır forum'da.​

Arkadaşlar bahar temizliği yapacağım ama bakıyorum hava kapalı kış hala terketmedi yurdu buralarda kar ve çok soğuk bir hava var. Konya'da yaşıyorum. Buz gibi gerçekten. Bahar temizliği yapacağım ama insan psikolojik olarak da buna hazır hissetmiyor kendini böyle olunca. Sizler yaptınız mı bahar temizliğini nihayetinde Mart ayındayız. Bahar temizliği günümüzde nasıl? Yani bahar temizliği nasıl yapılır? Bir günde hepsini tamamlayamam ben herhalde bir de bahar temizliği deyince dip bucak her yeri yapmak gerekir halılar filan.

images (4).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Gerçekten havalar soğuk gidiyor haliyle biraz böyle içimiz kıpır kıpır da olmalı temizlik için. Ama Mart ayı geldi ama ben böyle bir hava göremedim hala. Şöyle icimiz kıpır kıpır olmalı ve temizlik bir zevk olmalı. Bahar temizliği hangi ayda yapılır sorunuza net bir cevap olamaz ama şöyle söyleyebilirim ki ben bahar geldiginde ve kendimi canlı hissetmeye başladığımda yaparım bahar temizliğini. Bahar geldiğinde hani içiniz kıpır kıpır olur ya işte o zaman zamanıdır. Sanıyorum bir 10-15 güne kadar hava daha iyi duruma gelecektir. Ramazan gelmeden temizliğinizi yapabilirsiniz. Temizlik yaparken kimyasaldan çok organik temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz daha sağlıklı olur özellikle evde bebek ve evcil hayvan varsa.

"Bahar temizliği nasıl yapılır?"​

• Öncelikle halılarınızı kaldırın yıkamaya verebilirsiniz ben temizlik yaparken halıları büyük engel görürüm önce onlar kalkmalı
  • Duvarlarda örümcek ağı ya da toz varsa duvarları temizleyebilirsiniz
  • Koltuk dosemelerini sabunlu su ile ılık su ile temizleyebilirsiniz
  • Kışlık kıyafetleri korunaklı hurclara kaldırıp yerine yazlık kıyafetleri yerleştirebilirsiniz.
  • Camları yağmurların bitişine erteleyebilirsiniz
  • Bahar temizliğinde de diğer temizliklerde de planlı hareket edin
  • Tüm fazlalıklardan kurtulun
  • Mutfak dolapları önemli ayrıntılar hem yüzeyleri hem iç yüzeyleri temizlenmeli içinde bulunan örtüler yenilenmeli ya da yıkanmalı
  • Perdeler yıkanmalı
Bahar temizliği konusunda önemli kabataslak bilgiler paylaştık. Bahar temizliği için en uygun zaman dediğim gibi sizin kendinizi en iyi hissettiğiniz zamandır. Bahar temizliği derken bizim unuttuğumuz noktaları da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. "Bahar temizliğinin püf noktaları" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri