Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Baharlık Kapüşonlu Çocuk Hırkası

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü çocuk hırkası örgü çocuk hırka modeli
  örgü kapüşonlu hırka modeli  Erkek çocuklarınız için de uygun renklerle örebileceğiniz bu güzel kapüşonlu hırka tam da kızınıza göre melekler :) Bahar aylarının serinliğinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu nefis hırka kızınızın şıklığına şıklık katacak. Şimdi geçelim hırkanın yapılışına :tik:

  < Konu Resmi..>  Beden: 4-5 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.
  Malzemeler:
  ANCHOR "İda" El Örgü İpliği (%80 Akrilik.%20 Yün)
  Yaklaşık 500 gr. # 6071 Akıllı iplik Yeşil - pembe
  ANCHOR "Anatolia" El Örgü İpliği (%100 Akrilik)
  Yaklaşık 200 gr. # 6002 Yeşil
  5.5 numara 1 çift örgü şişi
  Yaklaşık 40 cm. uzunluğunda yeşil Opti fermuar
  Kullanılan Örgüler :
  Çift lastik - Düz örgü
  Ölçü : 18 ilmek - 24 sıra 10 cm2 eşittir.

  UYGULAMA : Anatolia örgü ipliği çift kat olarak örülecek.

  Arka : 5.5 numara örgü şişine Anatolia örgü ipliği ile 68(72) ilmek atarak, 12 sıra çift lastik örün. 13. sıradan itibaren İda örgü ipliği ile düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 25 cm. - 58 sıra (26 cm. - 60 sıra) olduğu zaman koltuk için iki kenardan her 2. sırada 1 kere 3, 1 kere 2 ve 1 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuktan itibaren, 17 cm. - 40 sıra (18 cm. - 42 sıra) olduğu zaman bütün ilmekleri bir kerede kesin.

  Sol Ön : (Giyildiği zaman)
  Not: iplik çift kat kullanılacaktır.5.5 numara örgü şişine Anatolia örgü ipliği ile 36(38) ilmek atarak, 12 sıra çift lastik örün. 13. sıra başında 8(10) ilmeği beklemeye alın. Kalan 28 ilmek üzerinden (cep) Anatolia örgü ipliği ile 10 sıra düz örgü örün, 11. sıradan itibaren cep ağzı için sol kenardan her 2. sırada 1 kere 5, 2 kere 3, 1 kere 2 ve 5 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 16 cm. - 38 sıra olduğu zaman şişte kalan 10 ilmeği beklemeye alın. Çift lastikten sonra beklemeye alınan 8(10) ilmeği 5.5 numara örgü şişine geçirin. Devamında Anatolia örgü ipliği ile örülen 28 ilmeklik düz örgünün 1. sırasını örgü tersinden aynı şişe geçirin. Devamında Anatolia örgü ipliği ile örülen 28 ilmeklik düz örgünün 1. sırasını örgü tersinden, aynı şişe geçirin. (28 yeni ilmek) Şişte toplam 36(38) ilmek olacaktır. 36(38) ilmek üzerinden ida örgü ipliği ile 38 sıra düz örgü örün. 39. sıra başında 26(28) ilmeği ayni iplikle düz örgü örün. 27.(29.) ilmekten itibaren beklemede olan ilmekleri, örgü şişindeki ilmeklerle birleştirirek 2 ilmeği (1 bekleme, 1 örgü ilmeği) 1 ilmek düz örgü örün. Kalan 9' ar adet ilmeği aynı şekilde örerek sırayı tamamlayın. Sonraki sıralarda İda örgü ipliği ile düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 24 cm. - 58 sıra (25 cm. - 60 sıra) olduğu zaman, sol kenardan koltuk kesimini aynen arkada olduğu gibi uygulayarak örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 12 cm. - 28 sıra (13 cm. - 30 sıra) olduğunda, ön yaka için ön ortasından her 2. sırada 1 kere 4, 1 kere 3 ve 3 kere 2 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 17 cm. - 40 sıra (18 cm. - 42 sıra) olduğunda kalan 17(19) ilmeği omuz için bir kerede kesin.


  < Konu Resmi..>  Sağ Ön : Sol önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.

  Kol : İkisi de aynı şekilde örülecek.
  5.5 numara örgü şişine, Anatolia örgü ipliği ile 32(36) ilmek atarak, 12 sıra çift lastik örün. 13. sıra başından itibaren ida örgü ipliği ile düz örgü örmeye devam edin. Aynı zamanda kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 5. sırada 10 kere 1 ilmek arttırarak, örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 22 cm. - 54 sıra (23 cm. - 56 sıra) olduğu zaman, kol yuvarlağı için iki kenardan her 2. sırada 6 kere 3 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu kol yuvarlağından itibaren 5 cm. -

  Kapişon : Soldan başlanarak bütün örülecek.
  5.5 numara örgü şişine yardımcı iplikle 38 ilmek atarak, 2 sıra düz örgü örün. 3. sıradan itibaren İda örgü ipliği ile 10 sıra düz örgü örün. Sonra sırasıyla 4 sıra Anatolia, 12 sıra İda örgü ipliği ile düz örgü örmeye devam edin. Renk deseni ve sıra sayısını (4 sıra Anatolia - 12 sıra İda) örgü boyunca tekrarlayın. Örgü boyu baştan itibaren (yardımcı iplik hariç) 17 cm. - 42 sıra olduğu zaman, kapişon arka yuvarlağı için örgünün arkaya gelecek kenarından (sağ kenar) her 2. sırada 9 kere 1 ilmek keserek, örgüye devam edin. İlmek kesme işlemi tamamlandığı zaman örgü boyu baştan itibaren 60 sıra olacaktır. 61. sıradan itibaren aynı kenardan her 2. sırada 9 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 50 cm. - 120 sıra olduğunda, yardımcı iplikle 2 sıra düz örgü örerek ilmekleri açık olarak şişten çıkartın.

  Örgü Hırka

  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Sol cep bantı için 5.5 numara örgü şişine Anatolia örgü ipliği ile 28 ilmek atarak, 9 sıra çift lastik örün. İlmekleri açık olarak, şişten çıkarın. Bantı sol cep ağzına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri, ilmek dikişi ile dikin. Cep kenarı ve cep bant kenarlarını gizli dikiş ile ön bedene tutturun. Aynı şekilde sağ cep bantı örerek dikin. Kapişon kenar bantı için, örgünün düz kenarından, Anatolia örgü ipliği ile eşit aralıklarda 78 ilmek alarak, 5.5 numara örgü şişine geçirin. 78 ilmek üzerinden 3 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Sol ön orta bantı için ön ortasından (cep kenarı ile birlikte) yaka ucundan, etek ucuna kadar Anatolia örgü ipliği ile eşit aralıklarda 62(66) ilmek alarak, 5.5 numara örgü şişine geçirin. 62(66) ilmek üzerinden, 3 sıra çift lastik örerek bütün ilmekleri bir kerede kesin. Aynı şekilde sağ ön orta bantını örün. Omuzları birleştirin. Kolları yerlerine takın. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin. Kapişon arka orta dikişini birleştirin. Kapişon örgü başındaki yardımcı iplikle örülen bölümü ayırın. Örgü sonundaki, yardımcı iplikle örülen 2 sırayı sökün. Kapişon bant örgüsü ile ön orta bantları karşılıklı gelecek şekilde kapişonu yaka kenarına yerleştirin. Açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Kapişon bantı ve ön orta bantlarını gizli dikiş ile birleştirin. Fermuarı, etek ucundan, kapişonla yaka birleşke noktasına kadar yerleştirerek tutturun.


   
Baharlık Kapüşonlu Çocuk Hırkası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. baharlık switler

  baharlık switler

  switler erkek switler kışlık
 2. royal'den baharlık halılar

  royal'den baharlık halılar

  şagi halı modelleri royal şagi halı modelleri royal 2008 kataloğu kullanışlımı baharın gelmesiyle renklenen evlerimize halılarımızı da degiştirsek mi? nasıl olur royal halının renk renk desen desen koleksiyonu içimizi acacak valla :)...
 3. Hırkasız Çıkmayın!

  Hırkasız Çıkmayın!

  Hırkalar bizim için inanılmaz yardımcı yanıma alıyorum hatta çantama sığdırıyorum ve küçük bir esintide giyip üşümekten korunuyorum.Benim için çok önemli bir giysi.Ben genelde düğmeli hırkaları çok beğeniyorum.
 4. Beyaz Örgü Çocuk Hırkası

  Beyaz Örgü Çocuk Hırkası

  örgü çocuk hırkası örgü beyaz hırka örgü çocuk hırkası modeli Bebeklerin o saflığına temizliğine elbette ki beyaz kıyafetleri yakıştırırız hep melekler :) Bu yüzden de genellikle bebek kıyafetlerini beyaz olarak seçeriz. Şimdi paylaşacağımız hırka modeli de beyaz. Tabi siz istediğiniz renkte örebilirsiniz. Geçelim bu cici hırkanın yapılışına; Ölçü : 1-2 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri...
 5. Bej Rengi Yakalı Çocuk Hırkası

  Bej Rengi Yakalı Çocuk Hırkası

  örgü yakalı çocuk hırkası yakalı çocuk hırkası modeli el örgüsü yakalı çocuk hırkası 1-2 yaş çocukları için yakalı el örgüsü hırka modeli paylaşıyoruz melekler :) Bu güzel hırka bej renkte örülmüş ama seçim sizin. Tüm renkler hizmetinizde diyopruz ve hırkanın yapılışına geçiyoruz.. :tik: Beden: 1-2 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir. Malzemeler: El Örgü İpliği (%100...

Sayfayı Paylaş