Bahçe Dekorasyonu İçin Harika Fikirler Öneriler

Bahçe Dekorasyonu İçin Harika Fikirler Öneriler
bahçe dekorasyonu fikirleri
bahçe dekorasyonu modelleri
Sevgili melekler, özellikle büyük şehirlerde oturanlar için tam anlamıyla bir lüks olan bahçeler, ancak yazlıkları ve memleketlerinde evleri olanların yaşayabildikleri ve keyfine varabildikleri bir zevk haline geldi ne yazık ki :) Çeşit çeşit çiçekler, bakımlı çimler, ağaçlar altında zaman geçirmeyi kim istemez ki . Biz de bu yazımızda işte bu şansa sahip meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için bahçe dekorasyon fikirleri vermek istiyoruz .. :)


Yazın bahçe keyfi gibisi yok ama bahçe mobilyası alırken bazı detaylara dikkat etmelisiniz işte dikkat etmeniz gereken detaylar ve Bahçe Dekorasyonu Önerileri..

En önemli unsur tentenin hareketini sağlayan pistonlar. Makasları pistonlu tenteler daha uzun ömürlü olur ve sessizlik açısından tercih edilir. Sensörlü tente seçerseniz yağmurdan, güneşten ve rüzgardan tentenizin zarar görmesini engellersiniz. Sensörler aynı zamanda tentenin altındaki mobilyaların korunması açısından önemlidir. Tenteyi kullanacağınız yeri güneşin geliş açısına göre ayarlayın.Bahçe ya da balkon, hiç fark etmez. Güneş artık sıcaklığını iyice hissettiriyor. Yaz akşamlarının tadını çıkartıp, keyifli akşamüstü çayları içmenin zamanı geldi. Bahçe ya da balkonunuzda ufak değişiklikler yapmanın da...

Kış aylarında çok fazla ilgilenemediğiniz bu mekanlara yeni mobilya ve aksesuarlarla farklılık katabilirsiniz. Bahçe ve balkonların yaşanabilirliğini sağlayan bahçe mobilyaları, dış mekan koşullarına dayanıklı ahşaplardan seçilmelidir. Teak ve emprenye edilmiş çam ağacından yapılan mobilyalar sıcak, soğuk geçişlerinden oluşabilecek hasarlara karşı daha dayanıklıdırlar.

Bahçelerin vazgeçilmezi hasır, bambu ve teak mobilyalar yine gözde malzemeler arasında. Güneşi çok fazla çekmemeleri nedeniyle tercih edilen bu malzemeler şık, dekoratif ve oldukça dayanıklı. Kir göstermemeleri de avantajları arasında. Özellikle havuz çevrelerinde kullanılan dekoratif mobilyalarda, tik ağacı gözde. Tik ağacını sandalyeden şezlonga, masadan salıncağa kadar pek çok mobilyada görmek mümkün.

Ayrıca rattan, akasya ağacı ve muz lifi gibi çeşitli materyallerden üretilmiş mobilyalar da havuzlu bahçeler için ideal. Bank, saksı, sulak ve fener gibi aksesuarlar da bahçenize renk katacaktır. Hasır oturma grupları, rattandan üretilmiş koltuk ve sehpaların yanı sıra dayanıklı plastik

Güneşli günlere merhaba demek güzel ama artık güneş eskisi kadar zararsız değil. Güneşin etkilerinden kendinizi korumak ve onunla köşe kapmaca oynamaya son vermek için en güzel çözüm güneş şemsiyeleri ve tenteler. Artık o kadar şık şemsiye ve tenteler var ki, zararlı güneş ışınları olmasa bile sırf görünümleri nedeniyle altlarında oturmak ayrı bir keyif veriyor. Üstüne üstlük şemsiyeler eskisi gibi sabit de değil, istediğiniz her yere uzanabiliyor. Ayrıca duvara da monte edilebiliyorlar.

Mobilyalar kadar tekstil de bahçenize farklı bir hava katmanızda önemli bir rol oynar. Bahçe tekstilinin en keyifli yanı her sezon onları rahatlıkla değiştirebilmenizdir. Bahçede kullandığınız tekstil ürünlerinde genelde leke tutmayan, ıslanmayan ve güneşten renkleri solmayan kumaşlar tercih etmeniz gerekiyor.
 
Üst