Bakin Guinnes Rekorlar Kitabina Nasil Girmişiz!...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bakin Guinnes Rekorlar Kitabina Nasil Girmişiz!...
İŞTE BİRBİRİNDEN İLGİNÇ REKORLARIMIZ
İmkansızı başarmak adına yapılan ve başarıyla sonuçlanan denemelerin yer aldığı Guinnes Rekorlar Kitabı'na, Türkiye'den sadece 13 rekor denemesinin girdiği belirlendi. İşte Guinnes Rekorlar Kitabı'na giren Türkler:

- Hakan Şükür'ün 2002 Dünya Kupası'nda Güney Kore-Türkiye arasında oynanan maçta attığı gol, dünyada en kısa sürede atılan gol olarak rekorlar kitabına girdi.

- Türkiye dünyanın en fazla ekmek tüketen ülkesi olarak rekorlar kitabına girdi. Türk halkı ağırlığının üç katı kadar ekmeği bir ayda tüketiyor. Ayda tam 199.6 kg ekmek tüketen Türk insanı rekorlar kitabına girdi.

- İstanbul'da yaşayan Tevfik Esenç, dünyanın en fazla sessiz harflerinden oluşan ve Kafkas dili olarak bilinen dili konuşmasıyla rekorlar kitabına girdi.

- Edirne'de geleneksel olarak gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri, en uzun süreli gerçekleştirilen yarış müsabakası olarak rekorlar kitabına girdi.

- Dünyanın en büyük mikrobu olarak kabul edilen mikrobun fosili, 150 mm. uzunluğunda Türkiye'de bulundu.

- Halil Mutlu, 56 kg. kategorisinde en fazla birincilik elde eden halterci olarak rekorlar kitabına girdi.

- Milli halterci Naim Süleymanoğlu, dünyada olimpiyatlarda en fazla altın madalya alan halterci olarak rekorlar kitabına girdi.

- Naim Süleymanoğlu, halter branşında en fazla birinci olan sporcu olarak da rekorlar kitabına girdi.

- Türk Lirası, dünyanın en değersiz parası olarak rekorlar kitabına girdi.

- Selçuk'ta bulunan antik Efes Tiyatrosu'nda 1994 yılında gerçekleştirilen ve 20 bin kişi tarafından izlenen deve güreşleri, en fazla seyirciyle izlenen yarışma olarak rekorlar kitabına girdi.

- Bilkent Üniversitesi tarafından yapılan bir mikrofon, dünyanın en küçük mikrofonu olarak rekorlar kitabına girmeyi başardı.

- Adana'da 16 Mayıs 2004 tarihinde gerçekleştirilen dünyanın en uzun çamaşır ipi, rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

- Artvinli Mehmet Özyürek, 8.8 cm büyüklüğünde olan burnu ile en uzun burunlu kategorisinde birinci olarak rekorlar kitabındaki yerini aldı.

signature.gif
 
Ce: Bakin Guinnes Rekorlar Kitabina Nasil Girmişiz!...

yuh be ne kadar ekmek yiyomuşuz be
 
Geri
Üst