Bal Peteği Örgü Modeli Modelleri Ve Yapılışı Merak Edenlere

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Bal Peteği Örgü Modeli Modelleri Ve Yapılışı Merak Edenlere
Bal Peteği Örgü Modeli Modelleri Ve Yapılışı- Örgü dünyasında sayısız model teknik var. Genel olarak belli başlı olanlar yanında bazı modelleri bilmeyenler vardır diye düşünerek paylaşmak istedim. Yaygın olarak kullanılan selanik, haroşa, pirinç, baklava gibi çok sık tercih edilen örgü modellerine ek olarak bugün sizler için bal peteği modelinin yapılışını ve bal peteği örgü tekniği ile yapılmış bazı örgü modellerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Hazır örgü örnekleri üzerinde modeli gördüğünüzde çok hoşunuza gideceğine eminim. Bu teknikle battaniyeler, kazaklar modeli gösterebilecek örnekler yapabilirsiniz. Yapılışını da bilmeyenler için söylüyorum öğrendikten sonra rengarenk modeller yapabilirsiniz. Özellikle ben battaniye modellerine bayıldım. Bal peteklerinin içlerinin rengarenk olması çok hoş olmuş. Aşağıdaki örnek anlatmak istediğime bir örnek. Adeta arılar gelmiş rengarenk ballar oturtmuşlar gibi. Çok hoş bir model bence. Yapılışını şematik olarak hemen altta ayrıntılı görebileceksiniz.


bal petegi orgu teknigi ile battaniye.jpg


Nako örgünün anlatımını ben çok ayrıntılı buluyorum sizinle de paylaşmak istedim. Örgünüzü el becerinizi geliştirmek için denemenizi öneririm arkadaşlarım. Bu bal peteği modelinden çok renkli bebek battaniyeleri de örebilirsiniz.
bal petegi orgu nasil yapilir semasi.jpg


bal petegi modelinden rengarenk orgu battaniye.jpg


Bu model aynen motifli örgülere de benzemiyor mu? Sanki motif motif örülmüş gibi de duruyor aslında. Ama tabi yukarıda yapılışını inceleyenler nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmuşlardır.

bal petegi orguden ortu.jpg


Dediğim gibi bal peteği modelinden çocuk örgüleri de örebilirsiniz. Minik minik bal peteği desenleri bebek çocuk örgülerine çok yakışacaktır örnekte görüldüğü üzere. Daha önceki yazılarımda söylediğim gibi tunus işi tekniği de çocuk ve bebek örgülerine çok yakıştırıyorum. Dilerseniz buradan tunus işi bebek yelek modellerini inceleyerek tunus örgünün bebek örgülerine ne kadar yakıştığını görebilirsiniz.

bal petegi orgu teknigi ile cocuk orgu modeli.jpg
bal petegi modeli ebruli ipten orulmus orgu.jpg
 
Geri
Üst