1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Balayı ikinci yaşamınızın ilk güzel günleri

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]


  Balayı ikinci yaşamınızın ilk güzel günleri

  Bir yer düşünün doğayı ve tatili sevenler için , deniziyle, güneşiyle kumuyla kusursuz imkanlar sunsun, buda yetmesin insanıyla , yemekleriyle, kültürüyle, başka yerde rastlayamaya cağınız olanaklara sahip olsun. Kısacası havasını suyunu güzelliğini insanlarıyla paylaşsın ve çiftlere özel sürprizleri olsun.

  Bu aylar itibariyle yeryüzünde bu güzelliklerin değerini bilen balayı çiftleri yurt dışından ziyade ülkemizin güzelliklerinden Antalya, İzmir, Bodrumu tercih etmekteler hemen hemen tüm tesisler çeşitli alternatifleriyle çiftlere geniş imkanlar sağlamaktadırlar. örneğin odanıza girerken yerlerde ve yatağın üstünde gül yaprakları serpiştirilmiş, masa üstünde yol yorgunluğunuzu atmanız için şampanya, odaya girdikten sonra atılan havayi fişeklerle güzel görüntüler oluşturabiliyorlar.

  Balayınıza özen gösterin


  Evlilik hazırlıklarının yapıldığı sürecin ne kadar keyifli, heyecanlı ama bir o kadar da yorucu ve stresli olduğunu tahmin etmek zor değil. Sanırız o dönemde evlenen çiftlerin en çok istediği, düğünün bir an önce yapılması ve ardından güzel bir balyı geçirmektir.

  Balayı hem evlenen çiftin tüm yorgunluğunun ve stresinin atılmasına yardımcı olur hem de çiftin yeni hayatlarına güzel bir başlangıç yapmasını sağlar.

  Üstelik düğün hazırlıklarının ve düğünün olanca kalabalığı, hengamesi içinde kalan yeni evlilerin nihayet başbaşa kalabil meleri, balayının taşıdığı diğer önemli bir anlam.

  Ancak pek çok çift balayını çok ciddiye almıyor ya da alamıyor. İş hayatının yoğun ve stresli temposu yeni evli bazı çiftlerin en doğal hakları olan balayi keyfini yaşamalarına engel olabiliyor. Bazı durumlardaysa evlilik hazırlıkları sırasında yapılan harcamalardan sonra çiftin balayına ayıracak parası kalmıyor. Sonuçta balayı bir süreliğine erteleniyor. Ama unutmayın ertelenmiş bir tatil, balayı değildir. Balayının en önemli iki özelliği vardır: Birincisi sadece yeni evli çiftin birarada olacağı bir zaman dilimidir. İkincisi de evlendikten hemen sonra yapılmasıdır. Evlendiniz ve balayına iki ay sonra çıktınız. Bu balayı değil sadece bir tatildir.

  Balayını önemseyin. Ne yapın edin balayını ertelemeyin. Düğün masraflarından kısın ama balayına az da olsa bir miktar para ayırın. Balayına mutlaka çok büyük paralar harcamak gerekmiyor. Güzel bir ormanda ya da deniz kıyısı bir kampingte çadır kurmak bile hoş bir balayıdır. Eğer çok yoğun bir işte çalışıyor ve tatil için izin alamıyorsanız, en azından hafta sonu iki günlüğüne şehre yakın bir yerlere gidin. Ne kadar işe yaradığını göreceksiniz. Bu haftaki balayi köşemizde balayına ayırabilecek az zamanı olanlar, ilginç alternatifler bulabilecekler.

  Herkesin zaman zaman yenilenmeye ihtiyacı vardır. Yorucu evlilik hazırlıkları sürecinden sonra kendimizi yenilemenin en kolay yolu da balayını değerlendirmektir. Önemli olan bu süre zarfında sabah kalkıp işe gitmemek ya da stres kaynağı olabilecek başka durumlardan uzak durup sevdiğiniz insanla başbaşa kalmaktır. Bunu kendinizden esirgemeyin.
   
Balayı ikinci yaşamınızın ilk güzel günleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evliliğin İlk Günleri

  Evliliğin İlk Günleri

  evlilikte ilk günler evliliğin ilk günleri evlilik günler evliligin günleri evliligin gunleri Evlilik yaşanması gereken bir heyecandır ve hayatınızın ikinci bölümüdür. Tek başınıza yaşadığınız hayatı artık eşinizle devam ettireceksiniz. 8216;Eş8217; kelimesine hiç dikkat ettimiş miydiniz ? Sözlük anlamı 8216;birbirinin aynı olan veya birbirine çok benzeyen iki şeyden her biri, benzeri8217;...
 2. BaLayı

  BaLayı

  Alacağınız en keyifli kararlardan birisi de balayı olsa gerek...Ne de olsa karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatilinizi planlıyorsunuz artık! Eşinizin balayı beklentileri ile sizinkilerin bir noktada buluşmasını sağlamak balayı programınızı yapmanızı kolaylaştıracaktır. Karşılıklı konuşarak karar vermeniz gereken bazı sorular şunlardır; Balayımızı yakın bir yerde mi, yoksa dünyanın öbür...
 3. Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar

  Güzel Bir Balayı İçin Tüyolar

  Balayı, yeni evli çiftlerin düğün sonrası hayattan kaçamak yaptıkları ve evliliklerini kutladıkları en özel ve karı-koca olarak çıktıkları ilk tatildir. Bu nedenle çiftlerin belkide evlilik merasiminde düğün kadar önem verdikleri bir başka noktadır. Peki, siz karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatile hazır mısınız? İşte size bu kararda destek olabilmek için hazırladığımız birkaç püf...
 4. balayı:)

  balayı:)

  balayı mekanları türkiye ekimde balayı ekim 24 de düğünüm var balayı için yardımınızı istiyorummmm antalyada olduğum için seçmekte zorluk çekiyorum
 5. trafikte ilk günler

  trafikte ilk günler

  mrb arkadaşlar ben trafige 2 gündür eşimle çıkmaya başladım.ama çok heyecanlıyım eşim bırak dese bırakıcam.aranızda bunları yaşayıpta ustalaşanlar varmı.bende bir gün trafikte rahat rahat araba kullanabilecekmiyim.

Sayfayı Paylaş