1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Baldıranotu Hakkında Bilgiler

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Baldıran nedir Baldıran otu
    Baldıranın Faydaları nelerdir

Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkileri sizlere tanıtmaya devam ediyoruz melekler :) Bu makalemizin konusu ise baldıran otu. Bakalım bu bitki hangi rahatsızlıklara iyi geliyormuş :tik:

Baldıran 2 metreye kadar boylanabilen, beyaz renkte çiçekler açan zehirli bir bitkidir. Ağuotu, baldırgan ve şeytantersi adlarıyla da bilinen Baldıran otu bitkisi gölgelik ve rutubetli yerleri sever. Yol ve tarla kenarlarında daha sık rastlanır. Başta konisin olmak üzere conin, conhydrin gibi alkoloidler ve organik asitler barındırır..

Baldıranın Faydaları ve Etkileri
    Ağrı ve spazmları giderir. Siyatik ve sarada etkilidir. Romatizma ağrılarını azaltır. Uyuz ve çıbanlara karşı da faydalıdır..

Baldıran Nasıl Kullanılır
    Zehirli bir bitki olduğu için dahilen kullanımı tehlikelidir. Lapa haline getirilip haricen kullanılır. Baldıran zehiri hareket sinirlerini felç eder. 6 gr.'dan fazlası öldürücüdür.

Baldıranotu Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. moli balığı hakkında bilgi

moli balığı hakkında bilgi

moli balığı hakkında bilgi siyah olanları hakkında bana acilen bilgi verirmisiniz bir tane almayı düşünüyorum çok asil duruyorlar ama nasıl bakılır bilmiyorum:S
  2. Televizyon hakkında bilgi

Televizyon hakkında bilgi

Oğlumun proje ödevi için televizyon tarihi hakkında bilgi gerekiyor geçmişten günümüze kadar televizyon hakkında bilgi verirrseniz sevinirim
  3. Peygamberçiçeği Hakkında Bilgiler

Peygamberçiçeği Hakkında Bilgiler

Peygamber çiçeği Faydaları Peygamber çiçeği yararları Peygamber çiçeğinin Faydaları nelerdir Doğada ki şifalı bitkilerden biri olan peygamber çiçeği bitkisi, özellikleri ve faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :) Peygamber çiçeği diğer ismi Mavi Kantaron bileşikgiller familyasındandır. Mavi Kantaron özellikle ılık bölgelerde tahıl tarlalarında yetişir. Çiçekleri mavi ya...
  4. TOEFL Sınavı Hakkında Bilgiler

TOEFL Sınavı Hakkında Bilgiler

Bu konu; toefl sınavı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu sayfamızda sizlere TOEFL sınavı hakkında bilgiler vermek istiyoruz. TOEFL sınavı nedir? TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok...
  5. evernote hakkında bilgi verirmisiniz

evernote hakkında bilgi verirmisiniz

Selamlar. Akıllı telefonlarda kullanılabilen evernote uygulaması hakkında bilgiler arıyorum yardım edecek biri var mı?

Sayfayı Paylaş