Balık Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Balık Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
aralık ayı balık burcu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Balıklar, inişleri ve çıkışlarıyla, mutlu ve mutsuz olaylarıyla, olumlu olumsuz enerjileriyle derken koca bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Kimileri, harika bir yıl geçirdim, bazıları oldukça kötüydü dese de, 2008 yılı bitmek üzere. Şimdi önümüzde yeni umutlar besleyeceğimiz, yine heyecanla karşılayacağımız bir yıl daha durmakta. Hayat böyle bir şey işte. Kimi zaman kendimizi astral bir senaryonun oyuncuları gibi, kimi zamansa koca bir evrende yapayalnız hissetsek de, bu çarkın içinde aynı yolun yolcusu olduğumuzu gayet iyi biliyoruz. Yani, Dünya denen bu gezegende belli bir süre konaklayacak misafirleriz. Bizlere düşen her anın kıymetini bilecek kadar şükredici, sorumluluklarımızın bilincinde olacak kadar emekçi, zenginlik, para, şöhret, servete kendimizi kaptırmayacak kadar mütevazi, yokluklardan ders alarak ayakta durup savaşmayı bilecek kadar yürekli olmak gerekiyor. Kendini çoktan aşmış siz Balıklar için 2009 yılının hakettiğiniz mutlulukları getirmesini dileyerek Aralık ayı yorumunuza başlıyorum.
Aşk hayatınız ve ilişkilerinizle alakalı konularda ele alacağım ilk enerjiniz, 12 Kasım- 8 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Hatırlarsanız bu enerjiden günlük yorumlarınızda söz etmiş ve sosyal hayatınızla alakalı ilişkilerinizin büyük bir çoğunluğunu iş girişimleri, otoritelerle temas, organize olma ve sorumluluklarınızı tekrar gözden geçirme süreci olarak değerlendirebilirsiniz demiştim. Bu süreçte başarısızlık korkusu duymanız mümkündür ve gayet doğaldır. Neden doğal derseniz, çünkü böyle bir korku disiplinli ve sağlam adım atmak anlamına gelir. Kaldı ki, bu durum bir Balık için kararlılık enerjisi getireceğinden, siz, bu etki altında, neyi istediğinize ve neyin sizin için önemli olduğuna net bir şekilde karar verebilirsiniz diyerek devam etmiş ve alçak gönüllülük anlamına gelen bu seyirde, çevrenizdeki kişilerin lideri olmak ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmek istiyorsanız, çaba sarfetmekten, ter dökmekten ve ne olursa olsun sabır göstermekten asla vazgeçmeyiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle iyi geçinmeyi, kendinize olan güven duygunuzu muhakkak ön planda tutmayı ihmal etmeyiniz. Bu etki altında arkadaşlıkların aşka dönüşmesi, ilişkilerin arkadaşlık çerçevesi içinde ciddiyet ele alınması lazımdır. İlişkilerde engeller ön planda olabilir, bu etki altında başlayan bir ilişki sorumluluk ve ciddiyet içerebilir. Fakat uzun vadeli olması, Satürn gezegeninin Başak burcunda oluşu nedeniyle zor olabilir. Duygular sınırlar içinde çerçevelenebilir, karşınıza çıkabilecek kişi yaşça büyük olabilir ve belli bir amaç için bir araya gelmeniz, sizi birbirinize yaklaştırabilir diyerek bitirmiştim.
Evet Satürn gezegeni aşk hayatınız, ciddi ilişkiniz ve evliliğinizle alakalı konularda yine Aralık ayının en önemli enerjisi olarak ön plana geliyor. Ön plana gelişinin iki önemli nedeni var. Birincisi Mars gezegeninin Yay burcundaki geçişi nedeniyle, 5 -26 Aralık tarihleri arasında tetiklenecek oluşu. Tetiklenme sözünü kullanmamın nedeni astrolojik olarak tam anlamıyla örtüşmesi nedeniyledir. Şöyle ki, ağır gezegenler yani uzun süren gezegen seyirleri her gün boyunca sizi etkilemezler. Onlar geri planda büyük bir oluşumun hazırlayıcıları olarak seyirlerini sürdürmeye devam ederler. Yani etkileri, kimi aylarda, bazı kısa süreli gezegen transitleri tarafından görünüm altına(tetikleme)alınıncaya kadar pusuda öylece beklerler.
İşte Aralık ayı için verdiğim tarihler arasında Satürn gezegeninin Mars Yay burcu etkisiyle ciddi ilişkinizle alakalı konularda zorlayıcı olma ihtimalini göz ardı edemedim. Aylık Balık burcu haritanızı incelediğimde, özellikle beraberliğinizle alakalı konularda bu etkinliğin rol oynayabileceğini düşündüm ve sizlerle paylaşmaya karar verdim. Benim görüşüme göre, bu tarihlerde özellikle 12-16 Aralık tarihleri fazlasıyla göze çarpıyor. Bu enerji altında beraberliğinizle alakalı mevzularda sakin davranmak, coşkunluk içinde gereksiz yere sinirsel davranmak gayet yanlış ve sakıncalı olabilir. Birbirinizle konuşmayı, paylaşımı, olgun yaklaşımları merkez almaya çalışınız. Çatışmaların ve birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya kalkmanın bu dönemde hiçbir manası olamayacağını biliniz. Zaten günü geldiğinde, yorumlarınızda sıcağı sıcağına bahsetmekteyim. Ama şimdiden Aralık ayının bu anlamda sıkıntılar içerebileceğinin bilincinde olmanız faydalıdır. Şimdi sözü geçmişken ilişkiler konusunda uzun seyirli olan Satürn gezegeninin öncelikle 2008 veda ederken Başak burcundaki transitinden tekrar söz etmek ve daha sonra da bu yılın ikinci geri hareketinin anlamı üzerine sizleri bilgilendirmek isterim. Aslında geri hareketlerin tarihleri değişse de, anlamları hep aynıdır. Her geri hareket, yaşamınızı düzenleme adına verilmiş bir moladır. Tabi ki gecikme, terslikler veya yanlış algılamalar bu dönemde oluşabilir. Şimdi gelin, 2010 Temmuz ayına kadar devam edecek Satürn gezegeninin Başak burcundaki bu yolculuğunun ne ifade ettiğini birlikte inceleyelim.
Satürn Gezegenin Geri Hareketinin Siz Balıklara Olan Etkisi:
Satürn gezegeni, 2 Eylül 2007 tarihinde Başak burcunda ilerlemeye başladığında siz Balıklar için, ciddi ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik konularının bundan sonra daha bir ciddiyetle ele alınması gereken olgu olduğundan söz etmiştim. Başak burcunda seyrine başladığı için, Aslan burcundaki kadar zararlı etkiler altında değildir. Aslında Satürn gezegeni, ilişki evinde rahat ettiği bir yerdir fakat , olumlu veya olumsuz etkilerini iyice gözden geçirirseniz, bu sizin için son derece güzel bir dönem olarak geçebilir demiştim. Yani iki yönlü bir enerji olduğu için, 2008 yılında kimi Balıklar için gayet mutlu, kimi Balıklar için zorlayıcı olabileceğini biliyorduk. Sonra yine enerjiyi açıklamaya devam etmiş ve bu sürecin başlamasıyla beraber, bugüne dek yaşadığınız ilişkilerden farklı bir sorumluluk anlayışı sizi sarmaya başlayacaktır. İlişkisi olanlar bu süreçte birlikte oldukları kişiye karşı daha fazla bağlılık gösterdikleri gibi beraber oldukları kişi de aynı şekilde davranmaya başlayabilir. İlişkisi olmayanlar ise, karşılarına çıkan kişinin yaşça deneyimli, olgun ve hoşgörülü tarzda olmasına dikkat edecektir. Genelde kendinizden küçük veya oldukça büyük kişiler (yaş farkı) dikkatinizi çekmeye başlar. Bu durum yaş olarak görüleceği gibi, kişinin düşünce yapısının yaşıtlarına oranla farklılığı olarak da ele alınabilir. Hatta ilişki açısından gayet kısıtlı bir yıl olabileceğini belirtmiştim.
Genel anlamda hayatınıza giren kişi, öncelikle sizin ilişki konusuna eskisinden daha fazla ciddi olarak bakmanızı sağlayacak derecededir. O güne dek sadece kendi isteklerinizle yaşayan biri iseniz, biliniz ki bu kişi sayesinde biz olmayı daha fazla öğrenmeye başlayacaksınız. Ayrıca artık yaşadığınız ilişki aşk oyunu ve flört deneyimlerden oldukça farklı, tamamen ciddiyete dönük hatta bir yaşam kurmaya kadar varacak boyutta olan beraberliktir.
Satürn gezegeni bu süreçte Başak burcunda ilerlediği için ve sizin güneşinizle uygun açıda olması dolayısıyla ilişkiler, genel anlamda beraber aynı gündelik iş temposunu paylaştığınız kişiler olabileceği gibi, çeşitli hizmetler yoluyla tanışacağınız bir kişi de olabilir. Mükemmellik anlayışınız bu dönemde yüksektir, karşınızdaki insana eskisi gibi iyimser gözlerle bakmak yerine, daha seçici ve detaylarına kadar dikkat edecek şekilde bakabilirsiniz. Bugüne dek beraberliklerde yaşadığınız zorlu günlerin biraz da sebebi iyi niyetinizin haddinden fazla oluşu ve inceleme gereği bile duymadan sadece aşık olduğunuz bir kişiyi tercih etmenizdi. Oysaki bu süreçte karşınıza çıkacak kişi sizi, siz de onu yakından tanımak için oldukça çaba sarfedecek, her şeyini öğrenmek isteyecek ve ilişkinin uzun ömürlü olması için temelinin sağlam olmasına çalışacaksınız.
Bu süreçte öğreneceğiniz en büyük ders, yaşadığınız ilişkiyi her ne olursa olsun abartmamanız, karşınızdaki insanı kendiniz gibi görme yerine, onu bir birey olarak kimliğini net olarak saptamanızdır. Unutmamalısınız ki, onu ne kadar gerçekçi bir şekilde düşünürseniz yanılma payınız o denli düşük olacaktır. Bu evli olanlar için de geçerli bir durumdur. Eşiniz nasıl biridir, ilişkinizde aksayan yönler nelerdir, huzursuzluk ve mutsuzluğunuzun sebebi nedir ve bunların düzeltilmesi yolunda kim kendi payına ne yapmaktadır gibi soruların cevaplarını tam olarak vermelisiniz. Bütün bunların kafanızda oturma süreci ikibuçuk yıllık zaman dilimidir. Bu dönemin sonunda hakikatler yerine oturacak, temeli kuvvetli olan evlilikler sürecek, yıllardır kanayan yara gibi devam eden ve kangren halini alan kimi evlilikler de bitecektir. O nedenle o güzelim iyi niyetinizi sınırda tutmayı, kendinizi ve onu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeyi ve yaşamınız adına yeni bir yön çizmeyi asla ihmal etmeyiniz. Kısaca eğer yaşadığınız beraberlik sizin içsel huzurunuz ve güvenliğinizi tam olarak sağlamıyorsa ve evlilik, ilişki bağınız kuvvetli değilse, bir sürü zorlukla baş etmenizi sağlamıyorsa ve garip bir şekilde güven oluşturmuyorsa sonuç olumsuz demektir. Tabi ki bunu tam olarak anlamak yukarıda da belirttiğim gibi bu süreç sonunda gerçekleşecektir diyerek bitirmiştim.
İşte şimdi, 31 Aralık günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Artık kim olduğunuzu, nasıl bir çaba içinde olmanız gerektiğini, kısaca kendinizi ilişki veya evlilik anlamda gösterebilmek adına bu geri harekette hazırlıklı hale getirmeye çalışmalısınız. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almak yerine, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmek, yeni iş olanaklarıyla karşılaşmanızı sağladığı gibi, daha sağlam adımlar atmanız için de sizi son derece olumlu bir şekilde destekleyecektir. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
İş ve Kariyer
Mesleki konularda Aralık ayı içinde etkili olacak ilk enerjiniz, mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi olan Mars gezegeninin 16 Kasım- 27 Aralık tarihleri arasında devam edecek Yay burcu etkisidir. Siz Balıklar hassasiyetinizi bir kenara koyarak, mesleki konularda atak ve cesur bir şekilde davranmalı, özellikle hedeflerinizin peşinden koşmak için kendinize olan güveninizi dimdik ayakta tutmalısınız. Bu süreçte iş başvurularınızın temelinde, bilginizi, tecrübenizi ve deneyimlerinizi hayata geçirmenizi sağlayacak alanlar daha fazla göze çarpabilir. Amaçlarınızı yüksek tutmanızda, idealist davranmanızda fayda vardır. Ufkunuzu genişletmek için yeni potansiyeller keşfetmeye hazır olmalısınız. Asla sıradan olanla yetinmemeli, hayallerinizi yüksek tutmalı ve kendinizi motive etmeye çalışmalısınız.
Tabi ki bu enerjinin son derece önemli olan ve üstüne basarak söylemek isterim ki, dikkat edilmesi muhakkak gereken yönleri de vardır. Örneğin abartılı düşünmemek ve illa benim dediğim doğrudur dememek gerekiyor. Çünkü bunlara dikkat edilmediği takdirde Ay ortalarında burcunuzda ilerleyen Uranüs ile zorlu bir etkileşimi söz konusu. Beklenmeyen durumlar yaşanmaması için, mantıklı bir şekilde hareket etmek, duygularınıza yenilmemek gerekiyor. Bazı kişiler size ilginç önerilerde bulunabilirler veya otoriteler, fikirleri doğrultusunda hareket etmenizi isteyebilirler. Bu durumda önünüzdeki gerçeğe odaklanarak, artı ve eksileri gözden geçirmenizde fayda vardır. Kararlarınızı verirken, çağa uygun düşünmeli, fakat dağılmamak için belli bir plan doğrultusunda hareket edilmelidir. Bu son cümle, bu dönemin olabilecek tüm nimetlerinden yararlanmanız adına etkili bir olgudur. Yabancılarla temas, kalabalıklar içinde bulunmak, yeni insanlar ve yerler keşfetmek sürecin önemli aktiviteleri arasında yer alabilir.
22 Kasım-22 Aralık tarihleri arasında devam edecek Güneş gezegeninin Yay burcu seyrinde, Mars gezegeniyle 6 Aralık tarihinde yapacakları kavuşumunu da hesaba katarsak, bu etki altında, gerek mesleki konularda gerekse toplumsal hayatınızla ilgili alanda kendinizi güçlü bir şekilde göstermeniz mümkün. Fakat burcunuzda ilerleyen Uranüs gezegeninin enerjisini hesaba katmak gerekiyor. Yani değişim için, öncelikle bağımlılıklarınızdan kurtulmayı kabul etmeniz gerekiyor. Eğer bunu gönüllü olarak kabul ederseniz, bu enerji yabancılarla temas etmenizi sağlayıcıdır. İşte o zaman, ileriye yönelik umutlarınızı güçlendirecek bu enerjinin desteği altında, yeni olanaklarla karşılaşabilir, girişimlerde bulunabilir, toplum içindeki yerinizi güçlü bir şekilde belirleyebilirsiniz. Farkındalığınızı gösterebilmeyi, yeni ortamlara girerek kendinizi ifade etmeyi, ilginç ve sıradışı güzellikle keşfetmenizi sağlayan bu enerji sayesinde, iş hayatınızla ilgili sorunlarınızı mantıklı bir şekilde ele alabilir, girişimci davranabilir, yeni iş olanakları için daha hevesli hareket edebilir, sosyal yaşamınızı geçmişle alakalı pürüzlerden arındırarak, yeniden şekillendirmeye çalışabilirsiniz.
Artık eskimiş ve geçerliliğini çoktan yitirmiş konularda saplanıp kalmak yerine, özgüvenli bir şekilde hareket ederek dönüşümde bulunabilirsiniz. Yüksek eğitim gördüğünüz branşla alakalı yeni bir iş girişimde bulunabilir veya karşınıza çıkabilecek böyle bir teklif sayesinde kendinize yeni bir yön çizebilirsiniz. Yabancı şirketlerle olan temasınızda etkili olan bu enerji sayesinde ufkunuzun oldukça genişlediğini farkedebilirsiniz. Hak ve adalet, yasalar ve kurallarla ilgili sorunlarınızda da sizi destekleyecek bu etki altında en azından önünüzdeki bir ay boyunca rahat bir nefes almanız mümkündür. Benim önerim bu enerjiyi arkanıza güç olarak kabul ederek, cesaretle girişimde bulunmaktan çekinmemenizdir.
Diğer önemli enerji ise, 12 Aralık tarihine kadar devam edecek, Merkür gezegeninin Yay burcundaki seyridir. Siz Balıklar için, ailenizin size olan desteğinin işareti olabilir. Mesleki konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışabilir hatta gereğinden fazla çalışabilirsiniz. Üzerinizde baskı kurulması halinde bu enerjinin etkisi altında karşınızdaki kişiye tavır gösterebilir hatta isyan edebilirsiniz. Sıkıcı işlerden uzak durmak arzunuz bu süreçte yoğundur, dört duvar arasında hızlı ve aktif bir şekilde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Eleştirilmekten hoşlanmayacağınız için, ne olursa olsun kendi doğrularınızla hareket etmeyi isteyebilirsiniz. Bu enerjinin bir diğer yansıması ise, politika, eğlence sektörü, sanat dalları veya kendinizi topluma kanıtlamanızı sağlayacak alanlarda söz sahibi olmayı arzulamanızdır.
Eşiniz veya bazı kişiler sizi teşvik edebilirler. Yeni sözleşmeler, kontratlar gündeme gelebilir. Fakat bu konuda dikkatli olmanız lazımdır. Merkür Yay burcunda abartıya açık bir enerjidir. Herşeyi dikkatlice gözden geçirmeniz faydalıdır. Evlilik yoluyla statü kazanma veya değişim yaşama arzunuz yükselebilir. Başarılı bir ortaklık kurma ihtiyacı duyabilir ve bu yolla toplum içinde güçlü bir konuma gelmeyi düşünebilirsiniz. Düşüncelerinizi yazıya veya söze dökerek anlatmak, yolculuklar yaparak kendinizi göstermek, patron konumunda bulunan kişilerle güçlü irtibatlarda bulunarak ilerleme kaydedebilirsiniz. Böylece Merkür gezegeninin bu enerjisini olumlu anlamda kullanmış olursunuz. Size bir tavsiyem de, ne olursa olsun bu dönemde, mesleki konularda ani kararlar vermemek, abartılı bir şekilde iletişimde bulunmamak, sabırlı olmaktır.
Pluto Oğlak Burcu Seyrinin Siz Balıklara Olan Etkisi
Sevgili Balıklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi siz Balıklar için yaşamınızı yönlendirme ve bundan sonrasını planlamak adına son derece etkili bir transit anlamı taşıyabilir. Bu enerjiden olumlu anlamda yararlanmak için artık eskiye bir dur demek ve kendinizi güçlü bir duruşa ve psikolojik açıdan düzenlemeye muhakkak gönüllü olmanız gerekmektedir. Pluto dünyaya olan uzaklığı nedeniyle son derece ağır seyreden ve bir burçtan geçişi kimi zaman onlarca yılı bulabilen bir gezegendir. O nedenle hemen etkisini göstermesi ve yaşamınızı hızlı bir şekilde değiştirmesi mümkün değildir. O, yavaş ve son derece itinalı bir şekilde bir oya gibi yaşamınızı işlemeye devam ederken, yıllar sonra geriye dönüp baktığınızda inanılmaz bir değişimden geçtiğinizi ve şu an bulunduğunuz konumun, transitin başladığı o ilk yıllarla hiç alakası olmadığını anlayabilirsiniz.Siz Balıklar bu süreçte, öncelikle dostlarınız, sosyal aktiviteleriniz ve ekip çalışmaları yoluyla edineceğiniz deneyimler sayesinde büyük bir dönüşüme hazırlanacaksınız. Tabiri caizse, bir balık olarak sadece kendi sularınızda yaşamak yerine, diğer denizleri ve okyonusları keşfedeceksiniz. Bunun için yapmanız gereken kendinizi geliştirmek, büyütmek ve kendinize güven duyarak gözünüzü büyük bir hedefe doğru kitlemek olmalıdır.
Pluto gezegeninin bu süreçte burcunuzla olan olumlu enerjisi sayesinde karşınıza çıkacak fırsatlar belki de şimdiye dek görmediğiniz kadar yüksek olabilir. Fakat bu fırsatlardan yararlanmak için herşeyden önce bilgi sahibi olmanız, kendinizi tanıtmanız ve sosyal aktivitelere katılmanız gerekecektir. Organizasyonlar, grup faaliyetleri, sizin aynı amacı paylaşan insanlarla bir araya gelmeye çalışmak, sadece dar bir alanda sıkışmak yerine daha geniş bir çerçeve içinde bulunmak adına istekli olmak bu güçlü enerjinin olumlu anlamda kullanılması adına kesinlikle şarttır. Benim size tavsiyem yeni bir bakış açısıyla hayata katılmaya gönüllü olmanız ve hiç kimse uğruna hedeflerinizden vazgeçmemeniz, iyi niyetinizi hiç kimsenin suistimal etmesine izin vermemenizdir. Artık güçlü olmak ve kendinizi düşünmek zamanınız gelmiş durumda. Önünüzde 16 yıllık bir gelişim süreci bulunuyor. Ne kadar uzun gibi gözükse de zaman gayet çabuk akıp gitmekte. Bunun bilincinde olarak şimdiden kollarınızı sıvamanız iyi olacaktır.
Parasal Konular

Parasal kazanımlarınızla alakalı konularda Aralık ayı içindeki enerjilerinizi incelemeye, kazanım evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin yansımalarından söz ederek başlamak gerekiyor. Mars gezegeni 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında Yay burcunda seyretmeye başlayacak. Bu enerji parasal konularda gayet dikkatli olunması gereken bir süreç olduğunu gösteriyor. Yay burcundaki Mars, mesleki konularda girişim ve cesaret aşılayıcı bir etki yaratırken, maddi konularda bu cesaretin belli dozlarda olması gerektiğini görüyoruz. Çünkü Mars Yay etkinliğinde iken, bazı zamanlarda denetlenmesi zor bir enerji yayabiliyor. Yani parasal kazanımlarınızda iniş ve çıkışlar olması gayet doğal. Bir bakarsınız bir yerlerden para gelir ve siz gayet eliaçık ve iyi niyetli bir kişi olduğunuzdan, nasılsa arkası gelir diye düşünerek gereksiz harcamalarda bulunabilirsiniz. Buna özellikle dikkat ediniz. Paranızı tutmayı, az bile gelse tutmayı biliniz. Rehavet içinde davranmamaya özen gösteriniz. Özellikle Aralık ayının birinci haftasının sonlarında daha fazla temkinli olmak gerekiyor. Mesleki konularda kazancınızın miktarı ne olursa olsun, sanki yarısını kazanmışsınız gibi düşünerek zaruri harcamalarınızı yapın gerisini muhakkak bir kenarınızda saklayın. Diyelim ki çok geliriniz oldu. Yine de yarısı gibi düşünmeye çalışın. Ne olur ne olmaz.
Mars gezegeninin 27 Aralık-4 Şubat arasındaki seyrinde ise, daha bir rahat olabiliriz. En azından Mars bu enerji altında burcunuzla olumlu bir görünüm yapıyor. Yani gelir durumunuz biraz daha aydınlanmış olabilir. O zaman bütçenizi daha rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Mars bu dönemde ileriye yönelik hedefler evinizde ilerlediği için, doğal olarak gruplarla temaslar, iş hayatının birebir içinde yönetici olan kişilerle ilişkiler, girişimlerde daha bir ciddiyet söz konusu. Bu enerjinin maddi açıdan daha rahatlatıcı olacağını düşünüyorum. Gördüğünüz gibi, Aralık ayında tutumluluk, dikkat ve özen göstermek çok önemli.
Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-6-9-10-13-14-22-23-26-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Yeniay : 4-5-6
(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 17-18
(Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
828
KızılÖtesi
KızılÖtesi
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
Üst