Balık burcu 2009 Mart ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Balık burcu 2009 Mart ayı Yorumu
mart ayının burcu nedir mart ayında doğanların burcu nedir ayı hangi burç olur ayı hangi burç
Sevgili Balıklar yeni bir yıla merhaba dememizin ardından iki ay geçti. Zaman öyle çabuk geçiyor ki, işte yine bir yorumda daha birlikteyiz. 18 Şubattan bu yana bir çoğunuz doğum gününü kutladı, diğerleriniz de bu ay kutlamış olacaklar. Ben hepinizin doğum gününü en içten dileklerimle kutluyor ve Mart ayının astrolojik açıdan sizlere getireceklerini tarih ve önem sırasına göre paylaşmak istiyorum. İlk ele alacağımız konu Aşk ve ilişkiler.
Aşk ve İlişkiler
8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında etkili olacak ilişki evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin burcunuzdaki seyri, geçtiğimiz ay Kovada seyrederken hissedilen etkisine göre olumlu. O süreçte geçmişiyle ve geçmişte yaşadığı ilişkisiyle alakalı imtihanlardan geçen Balıklar, artık bir şeylere karar vermiş olmalılar. O şeyin adı, geçmiş geçmişte kalmalı. Evet aynen bu cümle. Çünkü ileriye adım atmak istiyorsanız, doğru düzgün bir aşk yaşamak istiyorsanız, görmek istediklerinize değil, ortadaki gerçekleri farketmeniz lazım. 2005 yılından beri gölgeniz gibi sizi izleyen Uranüs gezegeninin sesine kulak vermek gerekiyor. Eski mi yoksa yeni mi, alışkanlıkların mı sen mi daha önemlisin diyen sesini. Bu çok önemli sevgili Balıklar. Derseniz ki, biz eskiyi tamir ettik, şimdi daha mutluyuz. Tabi ki sözüm yok. Zaten ortada yapılacak iki seçenek var. Ya geçmişi tamir edip, bundan sonrasında üzülmeden yola devam diyeceğiz veya kendi seçimlerinizin ceremesini çekmeye devam edeceğiz. Merkür gezegeninin Balık burcundaki seyri kimi zaman dağılmanıza yol açsa da, bu tarihler arasında ilişki konusunda olabildiğince gerçekçi davranmak gerekiyor.
Ayrıca iletişimsel olarak partnerinizle veya yeni başlayabilecek ilişkinizle alakalı konularda herşeyi baştan konuşmakta fayda var. abartısız, fazla iyimser düşünmeden ne varsa direkt olarak ortaya koymak. Artık kimse için kendinizden vazgeçmemek veya çekilenleri unutmadan gerekli dersleri alarak bundan sonrasında geleceğinizi düşünmek. Çünkü zaman hakikaten hızlıca geçip gidiyor. Bir bakıyoruz ki yolu yarılamak üzereyiz. İyi niyetin sınırlarını kalın bir çizgiyle belirlemek lazım. Şuraya kadar tamam ama burayı aşarsan ben de yokum diyecek kadar yürekli olmak lazım. Bazen iyi niyetli düşündüğümüz bir şey aslında kendimize yaptığımız eziyetten başka bir şey değildir. Onun için lütfen gerçekçi düşünmeyi ihmal etmeyiniz. Böylelikle bu dönemi kolayca atlatabilirsiniz. Ayrıca Venüs gezegeninin geri hareketini unutmayalım. Her ne kadar sizler için anlamı parasal konularda olsa da, Venüs değerlerimizin göstergesi olduğundan, aşk da en büyük kıymetimiz olduğuna göre çok iyi düşünmek, ilişkinizi gözden geçirmek, akıllıca hareket etmek hakikaten önem teşkil ediyor. İlişkisinde sorun olanların da mutlaka enine boyuna oturup partnerleriyle konuşmaları, bu geri hareket süresince ciddi manada gözden geçirmelerde bulunmaları gayet faydalı.
İş ve Kariyer
18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında Güneş gezegeninin burcunuzda seyrine başlaması, sizlere dış dünyada kendinizi ve potansiyel gücünüzü ortaya koyarak girişimde bulunmanız adına pozitif bir enerji sunmaya başlamıştı. Bu enerjinin etkilerinden günlük yorumlarınızda sıkça söz ettik. Bugüne dek edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri gerek özel ilişkiniz gerekse diğer insanlarla paylaşarak kendinizi ortaya koyabilmeniz mümkün. Bu süreç içinde fiziksel görünümünüzdeki çekicilik karşı cins üzerinde etkinizi arttırabilir ve size girişimde bulunacağınız tüm konularda joker kartı gibi destekler Yaşadığınız dünya ile buluşmayı, birlik bilinci içinde hareket etmeyi, hayallerinize kavuşmak adına cesur olmayı bilmek gerekiyor. Burcunuz değişkenlik ve hayatın gerçekleri karşısındaki hassas olduğunuzun göstergesidir. Sizler bu dünyanın güzelliklerini acılara katık ederek yaşamaya çalışan özel kişilersiniz. Şu son bir yılda yaşadıklarınızı bir düşünün.
Nerelerden geçtiniz, nelerle karşılaştınız ve hangi olaylarla mutlu oldunuz hangileriyle dibe vurdunuz. Fakat şu bir gerçek ki o derinlerde ancak sizin gibi güçlü insanlar soluk alabilirdi. Bu da siyah beyaz kadar gerçek bir durum. Güneşin bu seyri fiziksel açıdan da güçlenmeniz anlamına geliyor. Çünkü Güneşin her yıl, burcunuz üzerinden geçişi, parlamanız ve dikkat çekmeniz anlamına geliyor. Bu ister ilişki konusunda olsun isterse bireysel girişimlerinizde, size ayrı bir güç kattığı şüphesizdir. Mart ayında birçok gezegeninin Kova ve balık burcunda toplanması sizler açısından hayli önemli. Birincisi arınma sürecinden geçiyor olmanız ikincisi ise yenilik anlamında şansa sahip olmanız. Tabi ki bu yenilenme Mart ayının tümünde geçerli. Sadece burada dikkat etmeniz gereken nokta ilerideki paragraflarda ele alacağım Venüs gezegeninin geri hareketi. Diyebilirim ki, tüm burçların girişim anlamında yavaşlamalarına, ilişki anlamında sıkılmalarına neden olan bir etki ve dikkatli olmayı gerektiriyor.
20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında devam edecek iş evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin Koç burcu seyri, her ne kadar Venüsün geri hareketiyle hafif bulutlu geçse de, bu süreçte yaşamınızın ana gayesinde, sahip olduğunuz değerleri koruma, yeniden hayatınızı kurgulama ve güvenlik içinde yaşama arzusu yoğun. Yani çalışayım, çabalayayım ama yeter ki kendi ayaklarımın üstünde durabileyim. Yani ne aşk ne de başka bir şey, hırsla öne atılarak geleceğinizi garanti altına almak kadar sizi ilgilendirmiyor dersek doğru olur. Hani şu kimselere bağımlı kalmadan yaşama isteği vardır ya, işte siz Balıklarda bu dönemin tam olarak anlamı bu. Yeteneklerin iş alanında ifade edilmesi mutlaka şart. Bunların ortaya konması ve ben buradayım denmesinin size getireceği en önemli fayda parasal kazanımlarda görülebilir. Bu enerjinin titreşimleri devam ederken Venüs gezegeninin de Güneşle beraber kimi zaman elele tutuşarak ilerlemesi gösteriyor ki, zaman kavramı çok önemli. Geri hareket bitene kadar sabırlı olmak durumundayız. Ama boş durmayacaksınız tabi. Kapıları çalmaya devam etmelisiniz. Kendinizi kimi zaman ilkokula başlayan bir öğrenci gibi hissedebilirsiniz. Yaşam alfabesini yeniden ama bu sefer sadece kendiniz için sökmeye çalışabilirsiniz.
Para Konuları
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında finansal kazanım evinizde geri hareketine başlayacak Venüs gezegeni bizleri Koç burcu etkisiyle selamlıyor ve bir yandan da bekle diyor. Evet para evinizdeki bu yansıma, trafikte yanan sarı ışık gibi. Yeşil yandığında hızlıca öne atılmak için şöyle bir etrafımıza bakmak gerekiyor. Ne durumdayız, nelere ihtiyacımız var ve ne yöne gidiyoruz. Maddi anlamda bugüne dek nerelerde hata yaptınız, bunca yaşanmışlıklardan çıkardığınız ders nedir. Bu tarihler arasında Balığın doğasıyla uyuşmayan fakat bana göre ona en gerekli şey olan ben merkezci düşünme söz konusu. Evet Balıklar bu enerjinin etkisi altında özellikle para konusunda kendi iç dünyalarına çekilerek düşünme gereği duyacaklar. Bu düşünmede ne A ne B kişisi değil, bizzat kendinizi ele alabilirsiniz. Hızlı bir süreç değil bu. Sabır gerektiriyor. Yani sizin için en zorlayıcı bölümü bu. Venüsün burada Haziran ayına kadar seyrini sürdüreceğini düşünürsek, epey bir zaman beklemeniz ama sonunda durumlar netleştiğinde, derinliklerden yüzeye derin bir nefes almak için çıkan güçlü bir balığı andırmanız mümkün. Yani yorgunluklarınıza değeceğini biliniz.
Geri hareket 17 Nisan tarihine kadar sürecek. Yani sarı ışıkta bekleme, inceleme yapma, planlama süreci. 17 Nisan sonrası ise planladıklarınızı hayata sunma ve ardından Hazirana kadar bekleyerek sonuç alma. Bekleme süresince yetenekli olduğunuz konularda yaratıcılık ve buluşçuluk çok önemli. Çünkü Venüsün geri hareketlerinde sezgi ve algılama o denli yükselir ki, bugüne dek kendinizde farkedemediğiniz birçok özelliği algılarsınız. Yıllarca avukatlık yapmış birinin, müzik yeteneğini farketmesi veya yıllarca evde çocuğunu büyütmekle uğraşan bir kadının birden iş hayatına atılması gibi. İşte Venüs böylesi bir değişim için size uyarılar gönderebilir. Bu uyarıları alabilmek için yapmanız gereken kendinizi gözden geçirmek. Bu tarihler arasında parasal konularda dikkatli olmanız, elinize geçeni gereksiz savurmamanızı veya elinizden geldiğince maddi konularda sabırlı olmanızı. Çünkü bu dönem bunu gerektiriyor.
Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6- 14-15-18-19-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler :3-4-9-10-16-17-30-31
Aşkta En Şanslı Günler :5-6
Yeniay :24-25
(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :9-10
(Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
U

umut şahin

Forum Okuru
mart ayın da doğanlaerın hala burcunu öğrenemedim mart ayında doğanların burcu nedir ?
 
Üst