Balık burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Balık burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Balıklar aşk ve ilişkiler konusunda 15 Kasım tarihinden bu yana etkili olan Mars gezegeninin yengeç burcu pozisyonu 31 Aralık tarihinden itibaren etkisini yavaş yavaş azaltmaya başlamış bulunuyor. Şu aralar yaşadığınız bazı durumları veya kararsız kaldığınız mevzuları 4 Mart tarihine kadar askıya almış oluyorsunuz. Şimdi Mars geri hareketiyle aileniz eviniz veya aile üyeleriyle ilgili ilişkileriniz konusunda sizi mücadele vermeye zorlamakta.
Ocak ayını ilişkiler anlamında incelediğimizde öncelikle ciddi ilişkinizle alakalı konularda 8 Ocak tarihinde Kova burcuna girecek Merkür gezegeni partnerinizin biraz geri plana çekilerek düşünmek ve herşeyi gözden geçirerek bazı kararlar almaya yönelik tavırlar içinde olacağını göstermekte. Bu durum sizin açınızdan garip karşılanabilir ve siz bunu oldukça hassas bir şekilde düşünerek ele alabilirsiniz. Kimileriniz ise doğum haritasındaki etkiler nispetinde ilişkinizle alakalı konuların bazı kişiler tarafından öğrenilmemesi adına daha dikkatli hareket etmeyi tercih edebilirsiniz. Gerek siz veya partneriniz olsun bu dönemde beraberliğinizle alakalı herşeyi belirli bir sınır içinde gözler önünde olmak yerine daha geri planda kalarak halletmek taraflısı da olabilirsiniz. Buradaki düşünceniz kimsenin özel mahremiyet alanınıza girmemesi ilkesidir.
Yalnız bazı yönlerden gerekli olsa da bazı açılardan bu gizlilik değişken fikirler ve duygular içinde garip ve sıradışı fikirler üretmeniz için de ortam hazırlayabilir. Yok yere bazı şeyleri gözünüzde büyütebilir hatta zihinsel olarak kendinizi stres altına alabilirsiniz.
Ocak ayı ortalarına doğru bazı yakın dostlarınızla bir araya gelerek bunları paylaşmaya çalışabilir fakat kendi düşüncelerinizi daha fazla önemli bulduğunuz için karar verirken önceliği kendinize tanıyabilirsiniz. Kimileriniz bu enerji altında bilinmeyen bazı mevzuları araştırmak için bir dedektif gibi iz sürebilirler. Buradaki amacınız sizden nelerin gizlendiğini veya partnerinizin ne düşündüğünü öğrenmek amaçlıdır. Herşeyi öyle bir mantık çerçevesi içinde ele alırsınız ki neredeyse doğruluğuna yüzde yüz inanmaya bile başlayabilirsiniz. bu süreci olumlu bir şekilde kullanmak için öncelikle zihninizi berrak tutmalı ispat edemeyeceğiniz konularda sıradışı düşünmek yerine mantıklı hareket etmelisiniz.
Kimileriniz ise bu enerji altında ilişkinizin toplum önündeki saygınlığı veya yeri hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. yaşadığınız beraberliğin sizi nereye götüreceği konusunda kaygılar taşıyabilir hatta çok hızlı kararlar alarak gereksiz konuşmalar da yapabilirsiniz. Tabii bütün bunlar genel etkiler olup ancak doğum haritanızdaki enerjiler doğrultusunda daha olumlu veya aynı bu şekilde yaşanacak bir süreç olarak geçirilebilir.
Merkür gezegeninin 28 Ocak tarihindeki geri hareketi başladığında siz veya partneriniz beraberliğinizle alakalı veya partnerinizin yaşamıyla ilgili her türlü konuda temizlenmesi ve artık net bir sonuca varılması adına etkili bir dönem başlamış olacaktır. Artık girişimde bulunmak yerine yapılması gerekenler konusunda planlamaların gözden geçirilmesi ve sorun oluşturan bazı mevzuların aydınlığa kavuşturulması gerekmektedir. işte bu enerji altında merkürün gölgeli günleri dediğimiz 26 Şubat tarihine kadar acil girişimlerde bulunulmamalı eski konuların hayata geçirilecek hale getirilmesi gerekmektedir. Bu dönemler içindeki zorlu veya olumlu olabilecek günleri her zamanki gibi günlük yorum köşemizden takip edebilirsiniz.
İş ve Kariyer
Sevgili Balıklar bugün 24 Ocak tarihine kadar Yay burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni sizler için mesleki faaliyetleriniz açısından yoğun bir dönemin işareti olabilir. Yabancılarla kurulacak ortak iş ilişkileri açısından etkili bir süreç anlamı taşıyan bu dönemde sizler mesleki konularda iyimser yaklaşımlar göstermeye ve patron konumundaki kişilerle hoşgörülü tarzda iletişim kurmaya özen göstermelisiniz. Özgürlük dürtüleri içinde hareket ederken abartılı tepkilerden uzak durmaya çalışmanız faydalı olabilir. İşinizle alakalı düzenlemeleri yapmaya çalışmalı ve sizinle aynı meslekte olan kişilerle bir araya gelerek kendinizi geliştirmek amaçlı faaliyetlerde bulunmaya çalışmalısınız. Kimileriniz için bu dönem eşle yapılan ortak işler açısından etkili bir zaman dilimi anlamı taşıyabilir. Bu dönemde çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi gayet olumlu şekilde sürdürmeniz halinde hakikaten güzel faydalar sağlayabilirsiniz.
20 Ocak tarihine kadar Oğlak burcunda seyrine başlayacak Güneş gezegeni gündelik iş hayatınızla ilgili konulardaki girişimleriniz adına sizin için gayet destekleyici enerjiler sunabilir. Disiplinli bir şekilde organize olarak çalışabilir ve ileriye yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmek adına cesur bir şekilde hareket etmeye gönüllü olursanız bu dönem mesleki faaliyetlerinizi dış ortamlarda duyurabilmek adına son derece olumludur. Dostlarınızla güç birliğinde bulunabilir tekil bir şekilde hareket etmek yerine imece usulüyle daha çabuk ve kısa yoldan amacınıza ulaşacak kararları alabilirsiniz. Otorite konumundaki güçlü insanlardan destek isteyebilir veya sosyal hayatın içinde birebir yer alarak kendi tanıtımınızı yapmaya çalışabilirsiniz. Arzu duyduğunuz güven ve istikrarı elde edebileceğiniz şartlara kavuşmanız gayet kolay olduğu gibi bazı projelerde liderlik üstlenerek mesleki açıdan da başarılar yakalayabilirsiniz. Bazı işlerinizi tamamlayarak sunum aşamasına getirebilir ve bunu oldukça ilginç ve sıradışı bir şekilde tanıtabilirsiniz.
Parasal Konular
Finans konusunda Mars gezegeninin İkizler burcundaki geri hareketi özellikle eviniz aileniz veya maddi güvencenizle alakalı mevzularda zorlayıcı olmaya devam edebilir. Kazancınızın yetersiz oluşu nedeniyle kafanızın içindekileri hayata geçirme konusunda zorluklar yaşanabilir veya düşündüğünüz bazı konuları hayata geçirip maddi açıdan refaha ulaşmaya çalışırken engellemeler gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle Ağustos Eylül dönemindeki mevzular tekrar gündeme gelerek sizin çözümlemeniz adına baskı uygulayıcı olabilir. O günleri bir düşünün hangi konularda girişimde bulunmaya çalışmış ve hangi mevzuları başlatarak güvence elde etmeyi düşünmüştünüz. İşte şimdi geri hareket döneminin biteceği 30 Ocak tarihine kadar yeniden bunları ele alarak uygulamak için hazır hale getirmelisiniz.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 2-3-7-8-12-13-16-17-20-21-29-30-31
Zayıf etkili günler 4-5-6-18-19
Aşk açısından zorlu günler 24-25-26 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 12-13(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Balıklar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 
Üst