Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Balıklar için Sağlık ve Spor

  Konu, 'Balık Burcu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Yönetici Gezegeniniz: Balık burcu dans, meditasyon, hayal ve rüyaların gezegeni Neptün tarafından yönetilir. Vücudunuzda Yönettiği Bölge: Balık burcu ayakları yönetir.
  bolizmanız: Yavaş.
  En Önemli Özelliğiniz: Zerafet, koordinasyon ve uyum.
  Sizi Sinirlendiren Şey: Egzersiz yaparken kimsenin sizi seyretmesini istemezsiniz. Özellikle sizi daha sonra eleştireceklerse. Sizi çalıştıran kişi ya da hocanızın dediklerini yaparken arkadaşlarınıza da fikirlerini kendilerine saklamalarını söyleyebilirsiniz.
  Sağlığınızla İlgili Yaptığınız Hata: Arada bir disiplinsiz olmanız, diyeti bozmanız ve egzersizinizi ihmal etmeniz. Ayrıca kendinize güvenmediğiniz için yeni şeyleri denemekten kaçınmanız.

  Günümüzde ince ve formda olmak önemli sayılsa da hayaller aleminde yaşayan Balık insanı için pek önemli değildir. Kafanız o kadar doludur ki bakmanız gereken bir bedeniniz olduğunu hatırlayınca çok şaşırırsınız. Yoğun, yaratıcı ruh hallerinizden birine girdiğiniz zaman kendi fiziksel varlığınızdan çok uzaklaşırsınız.

  Zayıflamak istiyorsanız kafanızda canlandırabileceğiniz bir hedef seçmelisiniz: buzdolabınızın üstüne bir resminizi ve onun yanına da fiziğine hayran olduğunuz birinin resmini yapıştırın. Balık burcunun hayal gücü çok geniştir bu özelliğinizi değerlendirin.

  Balık insanı egzersiz yapmayı sıkıcı bulur ama müzik eşliğinde dans ederek spor yapmak cazip gelecektir. (Balık burcu dans ve müziği yönetir.) Hoş spor giysileri seçerseniz moraliniz düzgün olur ve kendinizi iyi hissedersiniz.

  Duyarlısınız ve keyfinize düşkünsünüzdür ne yaparsanız yapın kendinizi iyi hissetmek istersiniz. Balık burcunun bazen çok yemesinin sebebi budur. O kadar zevk alırsınız ki doyduktan sonra bile yemeğe devam edersiniz.

  Yüzme, buz pateni, kürek çekme, kano, su kayağı, surf gibi sporlar Balık burcuna çok cazip gelir. Sudan nefret ediyorsanız deniz kenarında koşabilir ya da yürüyebilirsiniz. Ayaklarınız en hassas yeriniz olduğu için rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Balık burcu ayakları yönetir, step, bale, modern bale, dans, gibi aktivitelerle egzersiz yapabilirsiniz.

  Her zaman çevresine yardımcı olan Balık insanı başkalarının duygularını sünger gibi emme kabiliyetine sahiptir. Başkalarının negatif duyguları sizi yıpratabilir, arada bir kendi başınıza kalarak yenilenmeye ihtiyacınız vardır. Kendinize ayırdığınız bu zamanı egzersiz yaparak değerlendirebilirsiniz. Yoga gibi meditasyon tarzı aktiviteler size çok iyi gelecektir.

  Yönetici gezegeniniz Neptün aynı zamanda ilaçları yönettiği için, bir çok ilacın sizde yan etkileri olabilir.Yeni bir ilaç almadan mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Balık insanlarının vücudu ödem yapmaya müsaittir. Çoğu Balık tuz sevdiği için bu durumu daha da artırır, buna dikkat etmelisiniz. Fazla alkol ise vücudunuzu susuz bırakabilir, aşırıya kaçmamaya çalışın.
   
Balıklar için Sağlık ve Spor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sporda sağlık ve beslenme

  Sporda sağlık ve beslenme

  SPORDA SAĞLIK VE BESLENME Genel Bilgiler Sportif yaralanmalar, genelde spor dallarına özgü özellikler içerir. Çeşitli spor dallarından bazı örnekler verirsek, şöyle bir tablo ile karşılaşırız: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde 1983-87 yılları arasında yapılan bir araştırmada, beş yıllık periyot süresince kliniğe başvuran 1560 spor yaralanması vakası...
 2. Balık burcu ve sağlık

  Balık burcu ve sağlık

  Balık burcu ayakları yönetir. Birazcık sıkan bir ayakkabı bile Balıkları hasta edebilir. Uyuşturucu maddelere dayanıksızdırlar. Bu yüzden ilaçlara karşı hassastırlar. Balık burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: Doğum haritasında Balık burcu yükselen kişiler genellikle kısa boylu ya da orta boylu olurlar. Bedenleri tıknaz, kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahve rengi saçlı,...
 3. balık ve sağlık

  balık ve sağlık

  Sağlık için balık... Omega 3 ve 6 yağ asitleri, A, B ve K vitaminleri ile magnezyum, selenyum, fosfor gibi minerallerden zengin olan balığın haftada 3 kez tüketilmesi öneriliyor. AA Balık etinin, yağıyla birlikte son derece yararlı bir besin olduğunu söyleyen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alparslan,...
 4. Saglık ve mutluluk icin spor

  Saglık ve mutluluk icin spor

  spor ve mutluluk dr murat beyaz Sporsuz ve hareketsiz bir yaşam tarzı kalp ve damar hastalıklarından diyabete kadar birçok hastalığa neden oluyor. Sporun ruhsal sağlığa da katkısı olduğunu belirten uzmanlar düzenli olarak spor yapan gençlerin şiddete daha az başvurduklarını söylüyor. Spor Hekimi Uzm. Dr. Murat Beyaz sporsuz bir yaşam tarzının yol açtığı olumsuzluklar ile sporun ne zaman ve...
 5. Kalp ve damar sağlığı için...

  Kalp ve damar sağlığı için...

  Tükettiğimiz gıdaların kalbimiz üzerin de ki etklilerini kesinlikle göz ardı etmemeliyiz. Günümüz de kalp ve damar sağlığı oldukça sık karşılaştığımız hastalıklar arasında yer alıyor. Prof.Dr.Ahmet Maranki Kalp ve damar sağlığı ve damar tıkanıklığını gidermek için alıç çayı kürü açıkladı HAZIRLANIŞI : Alıç çayı hazırlamak icin 1 su bardağını suyun icine alıc çayı koyun kaynatın ve kaynamıs...

Sayfayı Paylaş