bana acil yardım!!!

dancemixgirl

Yeni Üye
Üye
bana acil yardım!!!
bn aycan 16 yaşındayım.bi sorunum var.biriyle çıkıyorum.onu çok seviyorum uzun zaman oldu ilişkimiz hala devam ediyor.geçen gün konuşurken dine geldi konu.bn müslümnım.açık olsamda ibadet ediyorum ama o ateistmiş.bn şok oldum.ailem sevgilimi tanıyolar ama ateist olduğunu bilmiyolar ve öğrenirlerse kötü olur.napıcam ben.onu deli gibi seviyorum ama çok farklıyızz.ondan ayrılmalımıyım sizce?bu karı tek başıma veremedim.o yüzden size danışıyorum...ona sorduğumda ise bana bu aramızdaki engel olmamalı diyor bana.renklerde farklıdır ama bir araya gelince müthiş olurlar diyor bana acil yardım sizin fikriniz çok önemli'!!!

Şahsım adına şimdiye kadar dil,din,ırk ve mezhep farklılığı yapmadım yapana da saygı duymadım amaaa tek bir hassas olduğum nokta varki oda ateistlik çünkü hiçbir amacı ve inandığı birşeylerin olmadığı bu insanlara karşı en ufak saygıda duymadım duyamam da.

Bize bunca nimeti veren yüce Rabbimizi inkar edene zaten olamaz da..

Ama şuda var canım söylemeden geçemicem çevremdeki bazı örneklerden yola çıkmak istiyorum evet çevremdede zamanında bu tür insanlar vardı onlara asla yaradanın varlığını anlatıp ispat edemiyorsun çünkü beyinleri bir şekilde yıkanmış ve tüm açıklamaları bilimsel yönlerden ele alıp haşa Allah'ı inkar ediyorlar..

Zaman içerisinde bu inkar eden inanmayan kişilerin döndüğüne şahit oldum buda elbette ki çok güzel bir olay zamanında ateistim diyen kişilerin şu an tamamen inançları Allah'a yönelmiş şekilde.

Sizin durumunuz için birşey demem çok zor çünkü ilerde neyin ne göstereceğini inan bilemiyorum.Ona ılımlı bir şekilde yaklaşıp ve bu konuda bilgisine çok inandığın güvendiğin birileriyle onun konuşmasını sağlayabilirsin.Çünkü islamiyet çok derin bir olaydır eğer yeterli bilgiye sahip değilsen bir yerde susmak zorunda kalabiliyorsun çünkü elinde yeterince bilgin yoktur.onun beynini yıkayan kişi yada kişiler bunu başarabilmişse ben eminimki bu konuda dediğim gibi bilgisi ve ilmi yüksek olan biriyle sohbetleri onu tekrar inançlı yapacaktır.Herşeyin hayırlısı olsun diyorum bazı şeyleri zamana bırak yaşın çok küçük daha o yüzden acele etme beni dinlersen ve zaman içerisinde gelişen olaylara göre ilişkine olumlu yada olumsuz bir yön ver. Allah ıslah etsin ...

uzun zamandır beraber olduğunu yazmışsın ve eğer bu zamana kadar böle bi durum olduğunu anlamadıysan bence ilişkiniz zaten sağlam değil,birbirinizi yeterince tanımamışsınız belli ki.karar senin elbet ama bence biran önce kurtulmaya bak..

Canim ,ne sekilde olursa olsun,insanda Allah korkusu olmali.Bir sekilde bir seylerden korkmali,cekinmeli..vs.Simdi karar senin yinede sen bilirsin.

canım ben sana acık net bişey diyeyim din ırk farkı senin için gercekten önemli mi.. önemli olan bu mu seni gercekten sevmesi deil mi yada gercekten insan gibi insan adam gibi adam olması senin için bişey ifade etmiyor mu? sen onu almışsın yüreğinin en güzel yerine koymuşun ya seven insan sevdiği hrsitiyan diye hristiyan oluyor bu yaşadıgımız hayatta ona bakarsan bende bir aleviyim sevdiğim adam bi arnavut ailesi şuan benim için can verir o ailevi olsa ben arnavut benim ailem ona canını verir çünkü insan olsunda isterse ne olursa olsun adam olsun önce bu arada ben ateistin ne oldugunu bilmiyom nese sen düşün tanış derim...

canım ben sana acık net bişey diyeyim din ırk farkı senin için gercekten önemli mi.. önemli olan bu mu seni gercekten sevmesi deil mi yada gercekten insan gibi insan adam gibi adam olması senin için bişey ifade etmiyor mu? sen onu almışsın yüreğinin en güzel yerine koymuşun ya seven insan sevdiği hrsitiyan diye hristiyan oluyor bu yaşadıgımız hayatta ona bakarsan bende bir aleviyim sevdiğim adam bi arnavut ailesi şuan benim için can verir o ailevi olsa ben arnavut benim ailem ona canını verir çünkü insan olsunda isterse ne olursa olsun adam olsun önce bu arada ben ateistin ne oldugunu bilmiyom nese sen düşün tanış derim...

canım ateistler Allahın varlığına inanmıyorlar.kürt arnavut alevi sunni elbette ayırılmaması gereken şeyler.ama Allaha inanmayan bir insandan hayır gelmez.

Geri