Bana fikir verin lütfen sizce iç mimarlık mi psikoloji mi daha iyi?

C

Ceydahayat

Forum Okuru
Bana fikir verin lütfen sizce iç mimarlık mi psikoloji mi daha iyi?

İç mimarlık mi psikoloji mi melek kadınlar kulübü iç mimarlık mı psikoloji mi forum'da.​

Arkadaşlar ben lise sondayım eşit ağırlık öğrencisiyim iç mimarlık ve psikoloji var aklımda ama hangisini seçeceğimi hala bilemiyorum sizlerden de fikir rica ediyorum. Yani iki bölümde beni çekiyor kazancı nasıl iki ayrı bölümün bilgi verebilir misiniz? Ya da hangi iş daha zor bu işin içinde olanlar fikir vermesini istiyorum. İç mimarlık mı psikoloji mi ne dersiniz?

Aslında her ikis ide güzel bölüm ama Türkiye'yi ve içinde yaşayanları düşündüğümüzde daha iyi iş potansiyelinin Psikoloji olduğunu düşünüyorum tabiki bu benim şahsi fikrim milletin psikolojisi gitmiş durumda :D

Merhabalar
Sevgili arkadaşım lise son sınıftasin Allah kolaylık versin zor zamanlar ama güzel ve planlı çalıştığın taktirde güzel işler başarabilirsin. Ama ne istediğine de iyi karar vermelisin aslında rehber öğretmen ile görüşmen de fayda var çünkü bizim yaptığımız yorumlar ve verdiğimiz fikirler nacizane kendi fikrimiz. Senin hangi bölüme yatkınlığın varsa o bölümü tercih etmende fayda var. Psikoloji derseniz insanları dinlemeyi seviyorsan onların sıkıntılarını gidermek için çaba harcamayı seviyorsan psikoloji senin için güzel bir bölüm olabilir. İç mimarlık mi dersen orada durum biraz farklı olacak. Burada çizimin çok iyi olmalı çizmeyi resmi de bir yerde seviyor olmalısın. Yani aslında kendini nereye daha yatkın hissediyorsan o bölümü secebilirsin ama dediğim gibi rehber öğretmen ile de bir istişare yapmanda fayda var. Aslında hemen aşağıdaki linkten iç mimarlık nedir bilgi alabileceğin linke tıklayabilirsin. Biraz olsun bilgi edinebilirsin.

Geri