1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Bana her şey Seni hatırlatıyor

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  [​IMG]
  Yağmurlarla Senin rahmetin yağar, dereler, çaylar, ırmaklarla akan sınırsız şefkatindir. Anneler, kucaklarının sıcaklığını Senin merhametinden aldı ve göğüslerinden yavrularının ağızlarına akan Senin ikramındır.
  Gönülden gönüle yankılanan sevgilerde "Vedûd" ismin cilvelenir. Çünkü, Sensin sonsuzca seven ve sevilen. Kalbler, sevmeyi Senden öğrendi. Bahar tablosunda muhabbetten kalbi kanayan güller, vuslatın hasretiyle ağaçların minberlerinde besteler yapan bülbüller Senin "Cemîl" ismini terennüm ederler.
  Sen, süslü sûretler veren "Musavvir!" Eserlerine, hiçbiri diğerinin aynı olmayan biçimleri verensin. İlminle ölçer, iradenle seçer, kudretinle biçersin. Kâinat kitabın, yeryüzü sayfan, cümle canlılar ve cansızlar kudret kelimelerindir Senin.
  Yıldızların nûranî parıltıları "Nûr" isminin gölgeleridir. Dağlarda azametin, volkanlarda kibriyan, semalarda celâlin yankılanır. Kışın "Mümît" isminin fırtınasıyla öldürür, baharda "Muhyî" isminin sabâ rüzgârıyla can verirsin.
  Bahar gelini Senin "Müzeyyin" isminle süslenir, tek arzusu Senin güzeller güzeli isimlerinle nakışlanıp, yine Senin ezelî nazarına bir an olsun görünebilmektir. Senin ilahî huzurunla bir an şereflenen varlığa yokluk yaklaşamaz.
  Her eserinde gördüğüm varlık şevki, yaşama arzusu, beka meyli Senden gelen "nazar" sırrıdır, "huzur" neşvesidir.
  Sen teksin, birsin, eşi, benzeri, ortağı, yardımcısı olmayan "Ehad"sin. Temelde birbirine benzeyen, yardımsız, yardımcısız yapamayanlar Senin "eserlerin"dirler, Sana işaretler ederler. Onların âcizliği kudretini, fakirliği zenginliğini, fâniliği bekanı dile getirir.
  Büyük küçük bütün yarattıklarının ihtiyaçlar içinde çırpınışlarına şahit oldukça, hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, sayıya gelmez muhtaçların her an yardımına koşan "İnayet"ini ve "Samediyet"ini düşünürüm.
  Gafletle bakanların gözünde, eserlerin Sana perdedir. Sineklerin örümcek ağına takıldıkları gibi, bu "kesret" perdelerine takılıp kalarak Sana ulaşamayanlardan olmak istemem. Senin isminle nakışlanmayan sevgileri sevmem, sonu "firâk elemi", ayrılık acısıdır.
  Varlıklarda "sebebi muhabbet olan hüsün ve ihsan ve kemâl" Sendendir ve Senindir. Yerdeki ışıltılarına dalıp da nazenin güneşi sevmeyi unutanları... gölgelerin aşkıyla asılları göz ardı edenleri...
  Ve Senin adına olmayan sevgilerin şiddetini gördüğüm, başkaları için söylenen şarkıları duyduğum günden beri...
  "Bana her şey Seni hatırlatıyor !"

   
Bana her şey Seni hatırlatıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ebru Gündeş - Bana Herşey Seni Hatırlatıyor

  Ebru Gündeş - Bana Herşey Seni Hatırlatıyor

  beraber yürüdük biz bu yollarda notası hatıralar sarmış dört bir yanımı notası ebru gündeş bana herşey seni hatırlatıyor ebru gundes bana her sey seni hatirlatiyor mp3 hatıralar sarmış dört bir yanımı nota Hatıralar sarmış dört bir yanımı Baktığım her yerde izin duruyor Ben seni düşünmek istemesemde Bana herşey seni hatırlatıyor Bana herşey seni hatırlatıyor Beraber yürüdük biz bu...
 2. Her şey sende gizli...

  Her şey sende gizli...

  HER ŞEY SENDE GİZLİ Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif… Kalbinin atığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç… Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü… Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin… Yaşadıklarını kar sayma : Yaşadığın kadar yakınsın sonuna ; Ne kadar yaşarsan yaşa Sevdiğin kadardır ömrün…...
 3. her şey sende gizli

  her şey sende gizli

  HERŞEY SENDE GİZLİ Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif.. Kalbinin attığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç... Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü.. Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin.. Yaşadıklarını kar sayma: Yaşadığın kadar yakınsın sonuna Ne kadar yaşarsan yaşa, Sevdiğin kadardır ömrün.....
 4. Her Şey Sende Gizli

  Her Şey Sende Gizli

  HERSEY SENDE GiZLi Yerin seni cektigi kadar agirsin Kanatlarin cirpindigi kadar hafif.. Kalbinin attigi kadar canlisin Gozlerinin uzagi gordugu kadar genc... Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kotu.. Ne renk olursa olsun kasin gozun Karsindakinin gordugudur rengin.. Yasadiklarini kar sayma: Yasadigin kadar yakinsin sonuna; Ne kadar yasarsan yasa, Sevdigin kadardir...

Sayfayı Paylaş