Bana her şey Seni hatırlatıyor

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bana her şey Seni hatırlatıyor
mumsema.gif
images

Yağmurlarla Senin rahmetin yağar, dereler, çaylar, ırmaklarla akan sınırsız şefkatindir. Anneler, kucaklarının sıcaklığını Senin merhametinden aldı ve göğüslerinden yavrularının ağızlarına akan Senin ikramındır.
Gönülden gönüle yankılanan sevgilerde "Vedûd" ismin cilvelenir. Çünkü, Sensin sonsuzca seven ve sevilen. Kalbler, sevmeyi Senden öğrendi. Bahar tablosunda muhabbetten kalbi kanayan güller, vuslatın hasretiyle ağaçların minberlerinde besteler yapan bülbüller Senin "Cemîl" ismini terennüm ederler.
Sen, süslü sûretler veren "Musavvir!" Eserlerine, hiçbiri diğerinin aynı olmayan biçimleri verensin. İlminle ölçer, iradenle seçer, kudretinle biçersin. Kâinat kitabın, yeryüzü sayfan, cümle canlılar ve cansızlar kudret kelimelerindir Senin.
Yıldızların nûranî parıltıları "Nûr" isminin gölgeleridir. Dağlarda azametin, volkanlarda kibriyan, semalarda celâlin yankılanır. Kışın "Mümît" isminin fırtınasıyla öldürür, baharda "Muhyî" isminin sabâ rüzgârıyla can verirsin.
Bahar gelini Senin "Müzeyyin" isminle süslenir, tek arzusu Senin güzeller güzeli isimlerinle nakışlanıp, yine Senin ezelî nazarına bir an olsun görünebilmektir. Senin ilahî huzurunla bir an şereflenen varlığa yokluk yaklaşamaz.
Her eserinde gördüğüm varlık şevki, yaşama arzusu, beka meyli Senden gelen "nazar" sırrıdır, "huzur" neşvesidir.
Sen teksin, birsin, eşi, benzeri, ortağı, yardımcısı olmayan "Ehad"sin. Temelde birbirine benzeyen, yardımsız, yardımcısız yapamayanlar Senin "eserlerin"dirler, Sana işaretler ederler. Onların âcizliği kudretini, fakirliği zenginliğini, fâniliği bekanı dile getirir.
Büyük küçük bütün yarattıklarının ihtiyaçlar içinde çırpınışlarına şahit oldukça, hiçbir şeye ihtiyacı olmayan, sayıya gelmez muhtaçların her an yardımına koşan "İnayet"ini ve "Samediyet"ini düşünürüm.
Gafletle bakanların gözünde, eserlerin Sana perdedir. Sineklerin örümcek ağına takıldıkları gibi, bu "kesret" perdelerine takılıp kalarak Sana ulaşamayanlardan olmak istemem. Senin isminle nakışlanmayan sevgileri sevmem, sonu "firâk elemi", ayrılık acısıdır.
Varlıklarda "sebebi muhabbet olan hüsün ve ihsan ve kemâl" Sendendir ve Senindir. Yerdeki ışıltılarına dalıp da nazenin güneşi sevmeyi unutanları... gölgelerin aşkıyla asılları göz ardı edenleri...
Ve Senin adına olmayan sevgilerin şiddetini gördüğüm, başkaları için söylenen şarkıları duyduğum günden beri...
"Bana her şey Seni hatırlatıyor !"
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
Misafir
M
*MeleK*
Cevaplar
4
Görüntüleme
2K
RoCCo
RoCCo
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
*MeleK*
*MeleK*
Üst