1. SweetCurse

  SweetCurse Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Şubat 2011
  Mesajlar:
  552
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir

  Bandogge Mastiff

  Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında SweetCurse tarafından paylaşıldı.

  bandog < Konu Resmi..>
  Familya:
  Mastiff
  Diğer Adları:
  American Mastiff, Amerikan mastif
  Rengi:
  Siyah, gri, kahve üzerine benek ve çizgili, mavi, kırmızı, altın - kahve.
  Çıkış Yeri:
  Amerika

  Çıkış Tarihi:
  Belli değil Orjinal İşlevi: Bekçi
  Günümüzdeki İşlevi:
  Bekçi, koruma
  Ortalama Ömür:
  9-10 yıl
  Kilo Erkek/Kilo Dişi: 45-63/38-60 kg

  Boy Erkek/Boy Dişi:
  63-73/60-69 cm
  Temel Özellikleri
  Amerikan Mastif kendine güvenen akıllı ve uysal bir köpektir. Dövüş köpekleri olarak yetiştirilmeseler de genel olarak agresif köpeklerdir ve bu yüzden ilk kez köpek alacak kişiler için iyi bir seçim değildir.

  Amerika'nın doğu yakasındaki bazı insanlar hala bu köpekleri dövüş köpekleri olarak kullanırlar. Koruma köpekleri olarak bütünüyle mükemmel köpeklerdir. çok yumuşak başlıdırlar, söz dinlerler. Onların koruma görevindeki tek olumsuz huyları havlamamalarıdır.

  Mastif'e bir apartman dairesinde yeterince egzersiz yaptırıldığı sürece rahatça yaşayabilir. İç mekanlarda dışarıya oranla daha az hareketlidirler, onlar için küçük bir bahçe yeterlidir. Bu ırk sahibiyle birlikte olmayı sever ve köpek kulübesinde yaşamaktan hoşlanmaz. Amerikan Mastif'i çok egzersize ihtiyaç duyar.

  Lastik bir fırçayla ölü tüylerinin üstünden alınması gerekir. ---cög---u köpek gibi yılda 2 kez tüy döker.

  Neler Yapar?
  Mastif, kedi ve diğer cins köpekler gibi hayvanlarla birlikte büyütülürse onlarla iyi anlaşabilir, ama daha önceden kaynaşmamış olduğu hayvanlara agresif olabilir. Kendine güvenen ve iyi söz dinleyen bu köpekler çocuklarla mükemmel anlaşırlar. Onlar hem mükemmel bir aile bireyi hem de hırsızların korkulu rüyası olurlar. Mastif'ler için "sessiz barışçı" sözü boşuna değildir. Sürekli ağzından salya akması belkide bu ırk için söylenebilecek tek olumsuz sözdür.

  Genlerinde dövüşçülük olduğu için bu ırktan köpekler genellikle uyarmak amaçlı havlamazlar. Amerikan Mastif ilgiyi çok seven bir ırktır. çok sadıktırlar ve yalnız bırakılmayı sevmezler. İlgilenilmekten çok hoşlanırlar ve onlara verdiğiniz her şeyi memnuniyetle kabul ederler. Sahiplerinin yanında olmayı tercih ederler ve onları memnun edip korumak için yaşarlar. Ailelerini severler ve bölgelerini korurlar.

  Tarihçesi
  Amerikan Mastif safkan bir ırk değildir. Ataları Amerikan Pit Bull Terrier ve Napolitan Mastiff'tir. Mastifleri nesillerdir başka köpek cinsleriyle karıştırmadan başarıyla üreten bazı köpek çiftlikleri vardır ve bunlar homojen bir tür elde etmişlerdir.

  Mastif üretmek için en çok kullanılan yöntem iyi bir erkek Amerikan PittBull Terrier ile büyük ve güçlü bir Neapolitan Mastiff dişisini çiftleştirmektir. Mastif üretmede kullanılan başka bir yaygın yöntem ise İngiliz Mastiff ile Amerikan Pit Bull Terrier'yi çiftleştirmektir. Benzer bir kırma ise PitBull Terrier ile Bullmastiff kırmasıdır, ama bu kırma Mastif'den çok PittBull Mastiff'tir.


   
Bandogge Mastiff konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Brezilya Mastiff Cinsi

  Brezilya Mastiff Cinsi

  brazilian mastiff brezilya kız isimleri brezilya bayan isimleri erkek kadın Brezilya Mastiff Temel Özellikleri BrezilyaMastiff, kas ve kemik yapısı güçlü, orantılı yapısı olan bir köpektir.Cesur, dikkatli, kavgacı, efendisine bağlı, fakat yabancılara karşıkuşkucudur. Ev yaşamına uygun değildir. Neler Yapar? Koku alma duyusu keskin olduğu için geçmişte ormanlardaki kaçakköleleri bulmak...
 2. Bandogge Mastiff Cinsi

  Bandogge Mastiff Cinsi

  mastif dövüşü bandogge dövüşleri bandogge mastiff mastif dövüşleri mastiff Bandogge Mastiff Temel Özellikleri AmerikanMastif kendine güvenen akıllı ve uysal bir köpektir. Dövüş köpekleriolarak yetiştirilmeseler de genel olarak agresif köpeklerdir ve buyüzden ilk kez köpek alacak kişiler için iyi bir seçim değildir. Amerika'nın doğu yakasındaki bazı insanlar hala bu köpekleri...
 3. İspanyol Mastiff Cinsi

  İspanyol Mastiff Cinsi

  İspanyol Mastiff Temel Özellikleri Sert,dayanıklı ve kırsal görünüşlü bir köpektir. Neşeli, itaatkar,efendisine karşı duygulu, ancak yabancılara karşı kuşkucudur.Eğitilebilir bir köpektir, birçok işin üstesinden gelebilir. Neler Yapar? Tipik bir muhafız köpeğidir, özellikle kırsal kesimde, fabrikalarda yada işyeri avlularında kullanılır. Ancak başka görevler için de mükemmelbir...
 4. Fransız Mastiff

  Fransız Mastiff

  Temel Özellikleri çiftleşme yoluyla Fransız Mastiff'in saldırgan özellikleri başarıyla yumuşatılmış ve günümüzde ortaya nispeten hoşgörülü, duygulu ve sadık bir köpek ortaya çıkmıştır. Neler Yapar? Geçmişte vahşi domuz ve ayı avlarına katılmış, sirk gösterilerinde boğalarla savaştırılmıştır. Gücü ve cesareti nedeniyle polis tarafından suçluları izleyecek şekilde eğitilmiştir. Ancak...

Sayfayı Paylaş