Banyo dekorunda dikkat edilecek hususlar

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Banyo dekorunda dikkat edilecek hususlar
Dekorasyonda her oda dekorunda dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Banyo dekoru da her oda gibi ehemmiyet gösterilmesi gereken dekor tarzlarındandır. Banyo görünümlerinizi yenilemek ya da değiştirmek ekonominize bağlı tercihleriniz arasında olacaktır. Sizi yansıtan tüm oda dekorlarına uyumlu bir banyo dekoru için öncelikle stiliniz konusunda karara varmalısınız. Banyo stiliniz hususuna karar vermede banyonuzun genişliğine de dikkat etmelisiniz. Banyonuz dar mı geniş mi sorusuna yanıt bulduktan sonra hangi stilde bir dekora başlayacağınıza karar vermelisiniz.

Banyonuz geniş ise klozeti yerleştirme konusunda uzak bir nokta seçmeniz doğru bir karar olacaktır. Merkezi noktada duşakabin ve banyo küveti yerleştirmeniz en doğru seçim olacaktır sizler için. Duşakabin şekli de banyoda duşakabini kullanacağınız yerin şekline göre karar vermeniz gereken noktadır. Eğer köşede kullanacaksanız çeyrek görünümünü veren oval kapılı tercihte bulunabilirsiniz. Ya da kare tercihiniz olabilir. Geniş alanda yıkanmayı sevenler için tasarlanan dikdörtgen modellerde son derece kullanışlı modellerdendir. Dikdörtgen şeklindeki duşakabin modelleri hem yıkanma keyfinizi daha rahat gerçekleştirebilmenizi sağlayacaktır.

Banyonuzda renk tercihi de çok önemlidir. Dar bir banyonuz varsa beyaz ve tonlarını tercih edeceğiniz fayanslar son derece yerinde tercih olacaktır. Beyaz fayans tasarımlarının yanı sıra büyük aynalarla yansıtılan alan daha geniş ve ferah görünümüne davetiye çıkarmaktadır. Büyük ayna tercihleri ile de alanı geniş gösterebilirsiniz. Ayna çerçevelerindeki görünüm ile banyo dekorunuzdaki dekor uygulama tarzınıza göre figürler seçebilirsiniz. Altın varaklı seçimleriniz lüks ya da modern görünümlü banyo dekorlarına bütünlük sağlayacaktır. Banyolarda tavan bölümlerde tercih edeceğiniz aydınlatma tasarımları ile de lükslüğe yer açabilirsiniz. Farklı renklerden yana tercihte bulunarak da banyoda romantik duygular hissettirici ortam sunumları gerçekleştirebilirsiniz.

Banyolarda tercih edilebilen banyo duvar kağıdı modelleri tercihleri ile de duvar dekorasyonunu kaliteli hale getirebilirsiniz. Kimileri banyolarda niş modelleri uygulamaları ile mumlar ya da havlu, tuvalet kağıdı, sabunlar için sergileme alanı yakalayabilmektedirler. Banyo dekorasyonlarınızda çığır açıcı değişimlere hazırım diyenler için sunduğum resim galerisinden faydalanarak dekor değişiklikleri gerçekleştirilebilirsiniz. Dekorasyonlarınızı yenilemeye hazırsanız bana tavsiye sormak içinde yorum atabilirsiniz.

banyo1.jpg
Banyo-Dekorasyonunda-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler.jpg
Banyo-Dekorasyonunda-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler-8.jpg
Modern-Banyo-Dekorasyonu-İçin-Öneriler-2.jpg
renklli-banyo-dekorasyonu.jpg
 
Üst