Banyo dekorunda doğru rengi nasıl belirleriz?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Banyo dekorunda doğru rengi nasıl belirleriz?
Banyo dekorunda doğru rengi nasıl belirleriz?

Ev dekorasyonlarında rengin büyük önemi vardır. Doğru renk tercihinde bulunarak dekorasyonlarınızda beklediğiniz etkiyi yakalayabilir; aradığınız dekoratifliği yakalamaya hız kazandırabilirsiniz. Doğru dolap ve renk seçimi ile banyonuzda başlayan dekorda genel renk kararını vereceğiniz katidir. Banyo dolabı ile başlayan seçiminiz banyonuzdaki diğer unsurlarla bütünleşecek renk kombinini oluşturmanıza da yardımcı olacaktır. Banyo dekor tarzınıza göre tercihinizi kısa zamanda tamamlayabilecek; banyonuza şıklık katacak görünümlere kavuşabileceksiniz.

upload_2017-1-23_15-44-58.png


Banyo dekorasyonlarından bir örnek olan üst resimde bordo rengin şıklığı altın renk ile bütünleştirilerek son derece şahane bir görünüm oluşturmuş. Siz de renk seçiminde bu tarz bir renk ile banyonuzda aynı zamanda Osmanlı Tarz bir görünüm yakalama fırsatı edinebilirsiniz. Banyonuz dar ise bu renk çok da uygun olmayacaktır. Bu nedenle bunun yerine bira<z daha açık renk tercihinde bulunmak sizin yararınıza olabilecektir.
upload_2017-1-23_15-45-10.png


Üst resimde gördüğünüz üzere açık renkten faydalanarak elde edilen dekoratif görünüm karşısında olabildiğince etkilebileceksiniz. Banyonuz ne kadar dar olursa olsun bu beyaz dolap ile şahaneliği elde tutabilecektir. Kırmızı rengin dolapta yer yer belirişi ile de canlı renkli bir banyo dekoru oluşturmuş olabilme mutluluğunu yakalayabileceksiniz.


upload_2017-1-23_15-45-23.png

Banyo dekorasyonlarında aynı zamanda loş ışık dağılımını etkileyen etmenler arasında yer alan renk tercihi kapalı oldukça iç kapatıcı görünüm yakalayacağınız gerçektir. İster banyo dolabı olsun isterseniz banyo fayansları değişimi gerçekleştirecek olun renk seçiminde farklı renklerle kombin yaparak ilerlemeyi tercih edin. Mor- beyaz renk ile elde edeceğiniz ferahlık ve iç açıcı görünüm sayesinde modern görünümlü banyo dekorunu elde edebilme imkanı yakalayabilirsiniz.

201332913419_carina.jpg

Siyahtan vazgeçemeyecek olanlar için sunduğum üst resimdeki banyo dolabı ise altın rengi ile bütünleşerek lüks banyo dekoru oluşturacak olanlar için yerinde bir seçenek olmuşa benziyor. Lüks dekorda bu tarz bir banyoda birden fazla aynaya yer vererek siyahın kapatıcılığına zıt bir etki yakalayarak son derece şahane görünümleri yakalayabilme fırsatında bulunabilirsiniz. Siz de banyonuzda renk belirlemesi gerçekleştirmeden önce size vereceğim tavsiyelerden faydalanma yoluna gitmeye ne dersiniz? Haydi kolları sıvama zamanı:D
 
Geri
Üst