Bartınlı komşular

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Bartınlı komşular
bartınlı selma
Aynı apartmanda oturan iki Bartınlı komşu. ( Uydurdum hee yok böyle bir dialog)

- Huriye, hoşgeldiyn gadunum. Ne ettiyn bakayn. Nelleedesiy sen!
- Amaan nere olcin be. Gaynanamnan uğraşıyom.
- İyi gadundu(r) be Selma deyze.
- Hee iyidü iyidü. Size iyüdü tabe. Fikürsüz garı etmedüğünü bırakmeya bağa.
- Gız eccük anacum deyiverecen. Cort cort gonuşmaycan yanında.
- Bişey demiyan ki ben! Öyle beni kötülüyo uşağına. Adam da geliya beni purçuk purçuk ediya. Ne yapsam yaranamıyan ki. Ne bileyn ben. Napcaamı şaşudum. Geçen akşam dolma saraceydim. Bostandan mancar topladım. O gada uğraştım ettim. Böyle mi edülü mancar dolması, yimem ben bunu dedi bağa. Sen bağa bakıyo musun, kendiy yapcay o zaman dedim. Sen ne biçim gelinsiy dedi. Ben de yimeesey yime dedim. Tuncay gelince deyvercem seni dedi. Ondan soora da olan oldu. Tuncay bağa gızdı. Ben yete artuk dedim, kafasına tavaynan vurdum. Adamıy gafası pallandı. Sonra taa çok gızdı tabe, seniy beynini delerin(m) Huriye dedi, duvara yapuştudu beni. Baktım olmaycak iş iyicene garışacak bağurmaya başladım ben de. Üs gattan bizim Ayselnen enişte geldi de gurtuldum.
- Aniy! Ben nereydim ki o zaman?
- Gız ben ne bileyn. Kendimi şaşu(r )muşum. Lazım olduğuyda yoksundu zaten ortalıkta. Ölüyodum oora az taa. Dayanamıyan artuk, gidicin anamın yanına…
- Tuncay sensiz edemez be!
- Otusun anasıynan. Evlenmeden önce gaçurcin seni diyodu pek aşıktı bağa. Yanıyodu gıvranıyodu ezik büzük olduydu. Şimdi anasınıy azına bakıya. Emme uşağa acıyan işte. Geçen gün anne sen neyçün buvamnan bu gada gavga ediyosuy dedi. Ney diyem ben şindi uşağa?
- Gavga etmiyoz oğlum, şaka ediyoz diceyn.
- Salak mı benim oğlan gıı! Geçen şakadan mı morardı gözüyn derse ne dicin?....
-Allah saburluk versin Huriye gı. Benim adamıy yok şükür böyle huyları. Gaynanam arada gızıştursa da ortalığı ses etmiyan ben.
-Gız ney va Zahide deyze de be. Mübarek gadundu o benimkiniy yanında.
-Ah Huriye sen bilmeesiy onu. Zamanın da az çektümedi. Yaşlandı anca sustu be.
-Susmuş işte bırak... Eyvah ey saat 5 olmuş gidey ben.
-Oturuyoduk gı iki laf başı pallıyoduk.
-Akşam oldu a gadunum yemek güymem lazım. Bitaakine sen gel. Tel kırma örneğini de götü yanıyda.
-Hadi bakay o zaman.
-Görüşürüz...Kendiye iyi bak gı...

Son düzenleme:
Münzevi pek gözel bir paylaşım olmuş
Ellerine sağlık gııı
Bartınlı kaynanalarda fena mı oluy ne hahaha
Allah gelinlerine sabırlık versin

gız hemşo tek kelimeyle süper valla seniy sayeyde bizim oya gidip gelmiş oldum savol gııı gerçekten muhteşem gül gül öldüm ya muhteşemsin datlum :):):)

Benzer Diğer Konularımız !

Geri