1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bartu Küçükçağlayan hayatı

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bartu Küçükçağlayan kimdir Bartu Küçükçağlayan biyografi

  Yalan dünya adlı dizide Orçun karakterini canladıran Bartu Küçükçağlayan'ıın biyografi bilgilerine yer veriyoruz bu yazımızda Melek'ler. Bartu Küçükçağlayan hakkında bilmediklerinizi ve merak ettiklerinizi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

  Bartu Küçükçağlayan

  [​IMG]

  Bartu Küçükçağlayan (d. 1983 Eskişehir), müzisyen, tiyatro ve televizyon oyuncusudur.
  Eskişehir'de doğan Küçükçağlayan 2001'de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanarak İstanbul'a gitti. Eğitimi sırasında, 2004 yılında Kent Oyuncuları topluluğunun İnishmore'lu Yüzbaşı oyununda rol aldı. 2005-2007 yılları arasında topluluğun Kumarbazın Seçimi oyununda rol alan Küçükçağlayan, 2004 yılından itibaren televizyon dizilerinde de rol almaya başladı. Haziran Gecesi, Çapkın ve Binbir Gece dizilerinde oynadı. 2007-2008 sezonunda Yeni Kuşak Tiyatro topluluğunun Şeylerin Şekli oyununda başrollerden Adam'ı canlandırdı.
  Kumarbazın Seçimi'ndeki oyunculuğu ile dört ödül kazanan ve Şeylerin Şekli ile övgü toplayan Küçükçağlayan, Türkiye'de genç kuşak tiyatronun yükselen değerleri arasında gösteriliyor.
  Eskişehir'deyken 365 günde 24 saat isimli bir müzik grubunda yer alan Küçükçağlayan, İstanbul'a geldikten sonra da müzik çalışmalarını devam ettirdi. Çalışmalarını, 365/24 ile Bonadrag isimli başka bir grubun birleşmesiyle kurulan Yerden Yüksek isimli grubun vokali olarak sürdürdü.2006 yılında dağılan Yerden Yüksek'ten sonra şu an müzik yaşamını "[büyük ev ablukada]" isimli grupta sürdürmektedir.

  Tiyatro oyunları:

  Ben Patronum - 2010/.. Yeni Kuşak Tiyatro
  Bomba - 2009/... Krek Tiyatro Topluluğu
  Bayrak - 2009/... Krek Tiyatro Topluluğu
  Şeylerin Şekli - 2007/.. Yeni Kuşak Tiyatro
  Kumarbazın Seçimi - 2005/2007 Kent Oyuncuları
  İnishmore'lu Yüzbaşı - 2004/2005 Kent Oyuncuları

  TV dizileri:

  2004 - Haziran Gecesi
  2005 - Çapkın
  2006 - Binbir Gece

  Ödülleri:

  2006 - Kumarbazın Seçimi ile:
  11. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri - Tiyatro Gençlik Özel Ödülü
  10. Afife Tiyatro Ödülleri - Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü
  TEB Ödülleri - Genç Yetenek Ödülü
  6. Lions Tiyatro Ödülleri - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
   
Bartu Küçükçağlayan hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ...Hayat...

  ...Hayat...

  Gönüle doğru bir uzun yürüyüştür hayat. Çiçeklidir de, sabır ister de, uzundur. Adım adım emek ister de, uzundur. Yoksa bir anlık akıştır. Kimler bulur yolu? Kimler kaybolur yollarda, yollarda akarken? Hangi bir anı hissettik, hangi bir anımıza şahit tuttuk gönlümüzü, bize kalan onlardır. Bir tek izdir belki, ama sağlam bir izdir. Silinmeyecek bir izdir. Asla kopmayacak bir kulptur. Dura...
 2. Alp Bartu Eserleri - Alp Bartu Resim Sergisi...

  Alp Bartu Eserleri - Alp Bartu Resim Sergisi...

  hayat bilgisi alp alp bartu ressam bartu
 3. hayat

  hayat

  “Rabbim sen olmasan Kimin aklına gelirim ben”
 4. Yalan Dünya Bartu Küçükçağlayan Resimleri

  Yalan Dünya Bartu Küçükçağlayan Resimleri

  Yalan Dünya Orçun Resimleri Yalan Dünya Bartu Küçükçağlayan Resimleri Bartu Küçükçağlayan Fotoğrafları Dün sizlere biyografisinide sunmuştuk Bartu küçükçağlayan'ın... Bu gün ise Yalan Dnüya dizisinin sevenler için Bartu Küçükçağlayan resimlerini sunuyoruz yani dizide ki Orçun resimlerini :)
 5. Bartu Küçükçağlayan İkinci Rolle Ekranlarda!

  Bartu Küçükçağlayan İkinci Rolle Ekranlarda!

  yalan dünya orçun bartu küçükağlayan haberleri Sevgili melekler, reyting rekortmeni komedi dizisi Yalan Dünya'da kahkaha fırtınası kopmaya devam ediyor. Gonca Vuslateri'nin dizide ikinci karakter olarak Vasfiye Teyze'yi canlandırmasının ardından dizinin Orçun'u Bartu Küçükçağlayan da bu bölümde 55 yaşındaki yaşlı bir karakteri canlandıracak. “Yalan Dünya”nın 'Orçun'u Bartu Küçükçağlayan,...

Sayfayı Paylaş