Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  baş ağrısına ne iyi gelir acaba?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Zaman zaman çok fena başım ağrıyor. Doktor da birşey bulamadı, mevsimsel dedi. Bu baş ağrısına ne iyi gelir, çare bulabilen varmı ?

   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Baş ağrısının pek çok çeşidi vardır. Bunlardan en yaygın olanı migrendir. Migrenin yanı sıra stresten kaynaklanan baş ağrıları, yorgunluktan kaynaklanan baş ağrıları da sık görülmektedir.
  Dayanılmaz bir hal alan baş ağrısı ilaç içmenize rağmen geçmiyorsa size güzel bir masaj tavsiye edeceğim. Doğru yapılan masaj ağrıyı hafifletecek hatta geçirecektir.

  İlk olarak doğru nefes almaya dikkat edin yani göğsünüzden değil diyaframdan nefes alın. (Bir elinizi göğsünüze bir elinizide karnınıza koyun ve göğsünüzü hareket ettirmeden nefes almaya çalışın)

  Doğru nefes almayı başardıktan sonra omuzlarınızı yavaş yavaş fazla canınızı acıtmadan ovdurun (bu işlem için yardım almanız gerekecek ) iki dakika omuza uygulanan masajın ardından ağrının hassas olduğu noktalardan birisi olan ense köküne hafif basınç uygulayın.

  Şimdi içinizden 10'a kadar sayın bu süre içerisinde iki elinizle başınızın iki tarafından sıkın yani şakaklara basınç uygulayın daha sonrasında ise bir elinizi alnınıza diğer elinizi başınızın arka kısmına koyun ve yine içinizden 10'a kadar sayın ve sıkın.

  Bu işlemleri bir iki kez tekrarlayın ama aynı anda düzgün nefes almayı unutmayın. Baş ağrınızda farkedilir bir azalma hissedeceksiniz.
   
baş ağrısına ne iyi gelir acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Baş ağrısına ne iyi gelir?Baş ağrısı nasıl geçer?

  Baş ağrısına ne iyi gelir?Baş ağrısı nasıl geçer?

  baş ağrısına ne iyi gelir bas agrisina ne iyi gelir hamilelikte baş ağrısına gebelikte ağrısı nasıl geçer hamilelikte ağrısı nasıl geçer Baş ağrısını çeken bilir bazen bir tuttumu saatlerce işkence dolu zaman geçirirsiniz.Bazen aldığınız ağrı kesicilerinde bir faydası olmaz peki baş ğrısını geçirmek için ilaç tedavisinden başka neler yapılabilir işte cevabı aş ağrısı bazen bütün bir gününüzü...
 2. Boğaz ağrısına ne iyi gelir

  Boğaz ağrısına ne iyi gelir

  boğaz ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, doğal, tedavi hakkında bilgiler burada arkadaşlar Küçük büyük herkesin sıkça yaşadığı sağlık sorunlarından biridir boğaz ağrısı. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer; buyrun bu makalemizde öğrenelim Melek'ler. Sert şeker yemenin ve sıcak şeyler içmenin boğaz ağrısını giderdiği açıklandı. Fransız “Prescrire” tıp dergisinde yayımlanan...
 3. karın ağrısına neler iyi gelir

  karın ağrısına neler iyi gelir

  Merhaba, acaba karın ağrısına neler iyi gelir? Acil cevaplarınızı bekliyorum lütfen..
 4. Baş ağrısına ne iyi gelir ?

  Baş ağrısına ne iyi gelir ?

  Başın çevresini sıkan bir kuşak şeklinde ve sürekli ise gerginlik baş ağrısı olabilir. Zonklayıcı, tek taraftan başlayan ve bulantıya neden olan ağrıysa, migrenden şüphelenilebilir. Migrenden önce ışık titremeleri gibi görme bozuklukları da ortaya çıkabiliyor. Kızaran ve sulanan bir gözün etrafında, yüzün aynı tarafında burun akıntısıyla birlikte zonklayıcı bir ağrı varsa, küme baş ağrısı...
 5. Baş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler

  Baş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler

  Baş ağrısına karşı ne yapılır? Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı için bitkisel tedavi var mıdır? İşte bu sorularınıza cevap olarak, ünlü bir altarnatif tıp uzmanının önerilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Ünlü Uzmana göre, baş ağrısının birçok nedeni vardır. Beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, grip, bademcik, yüksek tansiyon, düşük tansiyon, kabızlık, göz bozukluğu, şeker hastalığı,...

Sayfayı Paylaş