Başak Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Başak Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Başaklar, bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Acısıyla tatlısıyla bugünlere geldik. Köşemizdeki yorumlar burcunuzun genel etkileri olup, kişisel olarak ele alınamayacağı için, doğum haritalarınızdaki enerjiler nispetinde, kimileriniz bu yılı daha kolay atlatırken, bazılarınız zorlanmış olabilir. Şunu unutmamak gerekir ki, her doğan gün, içinde yeni bir mucizeyi ve güzelliği saklıyor olabilir. Bir öğretide der ki, seçimlerimiz kaderimizdir. O zaman biz insanoğluna düşen, elimizden geldiğince doğru tercihlerde bulunmaya çalışmak, sorumluluklarımızın farkında olarak umudumuzu kaybetmemektir. Evet Aralık ayında aşk hayatınız ve ilişkiler konusunda ne gibi etkiler altındasınız, şimdi bunları incelemeye başlayalım. İlk enerjimiz Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Aylık yorumunuzu eğer Aralık ayının ilk haftasında okuyorsanız, bu enerjinin etkisi hala devam ediyor olacaktır. O nedenle tekrar hatırlatmakta fayda gördüm.
12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, kendi dünyanızdaki düzenlemelerden sonra dışarıya açıldığınız bir seyir gibi dursa da, Oğlak burcundaki Venüs ciddiyet, mesafe duygularının da göstergesi olduğundan, aşk konusunda deneyimsel davranmak yerine, ilişkinizi veya karşınıza çıkacak kişiyi belli bir standart içinde değerlendirmeniz anlamına gelebilir. Deneyimsel olmaktan ziyade yaşadığınız duyguları, güvence olgusu çerçevesi içinde ele alacağınız bu süreç, sizin gibi toprak burçları için olumlu bir seyir olarak dikkat çekicidir. Çünkü sizler için bir beraberlik ne kadar sınırsız yaşansa da, herşeyin belli bir mantığı ve disiplini olması lazımdır.
İşte Venüs süreci size bu disiplin konusunda aradığınız güzellikleri verebilir. Fakat bu güzelliğin içinde bazı sorgulamalar olacağı kesindir. Örneğin, bu tarihler arasında ilişkinizin toplum içindeki imajı, gidişatı ve geldiği noktayla alakalı ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Ayrıca Venüs Oğlak burcunda ilerlediği tarihlerde, aşk konusunda, mücadele ve istek gücünüz henüz çok fazla dışa açılacak kadar güvenli olmadığınızı ama umutlarınızın kimi zaman yükseldiğini göstermektedir. Evet sevgili Başaklar kendi içinde karmaşık gibi görünen bu sürecin kendinizle bir hesaplaşma ve yaşamınızı sadece aşk konusunda değil her alanda gözden geçirme dönemi olacağını söyleyebiliriz.
Bu enerjinin ardından 12 Aralık tarihinde aşk evinizde seyrine başlayacak yönetici gezegeniniz Merkürün Oğlak burcu seyri, doğal olarak kendi içinde belli bir ciddiyetin oluşmasını ve sizin de aşk hayatınızla alakalı olarak güven, sadakat ve saygıyı daha fazla ön planda tutma arzunuzun göstergesidir. Bu süreçte Aşk hayatınızla ilgili her konuda, size söylenen sözlere öyle kolay kolay inanmayabilirsiniz. Üzerinde uzun uzun düşünmeden, mutluyum diyebilmeniz zordur. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bu dönemde bunların üzerinde daha fazla durmanız mümkündür. Çünkü kendinizi güvende hissetmek ihtiyacınız yoğundur. Normal zamanlarda bile detaylara önem veren siz, bu etki altında herşeyi çok daha fazla ince eleyip sık dokuyabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiye konsantre olduğunuzda, her ayrıntıyı farketmeniz kolay olabilir. Çok gerçekçi ve ciddi, hayale kapılmadan hareket etmekten yana olduğunuz bu tarih aralığında, aşk konusunda bu denli ciddiyet içinde olmanız kimi zaman aşkı aşk gibi yaşamaktan uzaklaşmanız anlamına da geleceğinden biraz daha esnek ve daha umutlu düşünmeniz yararlı olabilir.
Merkür Oğlak burcu etkisi devam ederken 22 Aralık tarihinde başlayacak Güneş Oğlak burcu etkisi altında ise, yukarıdaki Merkür etkilerine benzer ama daha kişisel odaklı durumlar yaşanabilir. Bu enerji, aşk konusunda öncelikle kendi bildiğiniz doğrultuda yaşamak arzunuzun göstergesidir. Doğal yapınızda bulunan mükemmeliyetçilik duygunuz yükselebilir. Bir yandan sabırlı ve sevgiye açık, diğer yandan ise, oldukça tutucu ve mesafeli olmanız mümkündür. elinizden geldiğince sabırlı ve dirençli bir şekilde birlikteliğinize sahip çıkabilir, diğer yandan sorgulamalarınızı sürdürebilirsiniz. Bütün bunların nedeni yanılmaktan korunmak ve beraberliğinizin temelini kuvvetlendirmektir. Eğer özgürlüğüne son derece düşkün bir kişiyle beraberseniz bu süreçte rahatsız olmanız mümkündür. Çünkü sizin bakış açınızla uyuşmayan davranışlara sahip bu kişiyi, Güneş ve yöneticiniz Merkürün Oğlak burcu seyirlerinde epeyce bir gözlemleyebilir, hatta yönetmeye kalkışabilirsiniz. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı hemen hemen aynıdır. Aşkta ciddiyet, sorumluluk ve uzun süreli bir ilişki arzunuz vardır. Ayrıca değişkenliklerinize de göz yumacak kadar anlayışlı olması gerekmektedir. Ayrıca bu dönemde aşk hayatınızla alakalı konularda, üzerinde en fazla durduğunuz nokta karşınızdaki insanın ne kadar güvenilir olduğunu bilmektir.
Aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak, bir başka enerji ise, 27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek olan Mars gezegeninin etkinliğidir. Bu enerji, gerek Merkür gerekse Güneş Oğlak dönemlerine benzer etkiler taşısa da aşk konusunda liderliğinizi ortaya koymaktan hoşlanacağınız bir dönemdir. Yalnız ne olursa olsun Mars doğası gereği savaşçı ve agresif bir gezegendir. Oğlak burcunda olması ise temkinli bir savaşçılık anlamına gelebilir. Yani hoşlanmadığınız durumlar oluştuğunda, tepkiniz ağır olabilir. İnatçı davranmanız, çıkarlarınızı korumanız, karşınızdaki kişiyi yönlendirmeniz, yönetmeye çalışmanız, kararlı ve ısrarlı olmanız bu süreçte ön plandadır. Konu aşk olduğu zaman, bu yazılanların aslında ne kadar zorlayıcı olduğunu anlamamız mümkündür.
Mars Oğlak burcunda ilerlerken, burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı için, sizin bu dönemdeki düşünceleriniz size göre gayet doğaldır. Fakat karşınızdaki kişi bunu bir baskı olarak görebilir. Ayrıca bu etki altında, kendi isteklerinizi daha fazla önemsemeniz de mümkündür. Bütün bunlar bu sürecin olumsuz gibi duran fakat aslında yaşadığınız ilişkiyi gayet mantıklı bir şekilde gözden geçireceğiniz bir dönemin işaretidir. Tabi ki toprak grubunun güvenilir insanları olarak, bastığınız yeri, aşk bile olsa bilmek istemeniz doğaldır. Fakat bunu hırs haline getirmek, aşkı bu denli kategorize etmek sürecin zevkli yanlarının tadına varmanıza engel olabilir. Mars gezegeni astrolojik açıdan cinselliğin ve tutkunun temsilcisi olarak önemlidir. Mars Oğlakta ise, bu tutku, ancak güvendiği ve ona bu güveni sağlayan kişiyle yaşanacak kadar özeldir.
Bu nedenle Mars Oğlak burcu süresince, cinsel dürtülerinizi kontrol etmeniz mümkündür. Eğer güvenli bir ilişki yaşıyorsanız ve partneriniz sizin için mutluluk kaynağı ise, bu enerji harika çalışabilir. Yani cinsel yaşamınızda büyük bir problem çıkmaz. Fakat yeni başlayan bir ilişki ise, bu dönemde epey bir elemeden geçeceğini söyleyebiliriz. Bu sürecin bana göre en önemli faydası, bu denli kontrol ve gözlemden geçirilen aşk eğer sürecin sonunda hala devam ediyorsa bilin ki doğru bir insanla berabersiniz demektir. Umarım sizler arzuladığınız aşka kavuşursunuz.
Pluto Oğlak Burcu Enerjisinin Siz Başaklara Olan Etkisi
Sevgili Başaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi altında siz Başaklar, yaratıcı faaliyetleriniz. Çocuklarınız ve aşk ilişkileriniz yoluyla dönüşümünüzü gerçekleştirmek üzere deneyimler yaşatabilir. Kendinizi dış dünyada ifade edebilmek adına son derece istekli olacağınız bu süreçte, iyi bir şekilde tanınmak ve en iyi olmak adına azimle yol almanız mümkündür. kimileriniz için bu süreçte çocuk sahibi olmak isteği oldukça baskındır. Bu amaçla tüm yöntemleri denemekten yana olabilirsiniz. Eğer siz bu süreçte bu konuları ölüm kalım haline getirmeden, belirli bir olgunlukta ilerleyerek durumunuzu mantıklı bir şekilde gözden geçirip düzenleyebilirseniz sonuç gerçekten olumlu olabilir. İçinizde hissettiğiniz baskının tümünde kendinizi gösterme hevesi yer aldığı için farkında bile olmadan tuhaf davranışlarda bulunabilirsiniz.
Bunun için öncelikle sorumluluklarınızı bilmeli, eksiklerinizi tamamlamalı, yanlışlarınızı düzeltme yoluna gitmelisiniz. İlişkilerinizde baskı kurmak, yönlendirmeye çalışmak yada isteklerinize uyulması yönünde direktifler vermek son derece yanlıştır. Bu dönemde çocuklarınız yoluyla dönüşümde bulunabilir, onlar aracılığıyla hayatın farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Yaşadığınız aşk ilişkilerinde cinsellik teması oldukça yüksektir ama dikkatli seçimlerde bulunmak kesinlikle gereklidir. Bu dönemde öncelikle kendi içinizdeki yeteneklerinizi hayata geçirmeli, ruhsal olarak güçlü olmayı başarmalı ve ya hep ya hiç tarzı, saplantılı davranışlar içine girmemeli ve kimsenin sizin gibi düşünmesini beklememelisiniz.
Önemli olan size verilecek gücü gerekli alanlarda gerektiği zamanlarda ve dozajında kullanmaktır. Enerjinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz takdirde hakikaten başarılı çalışmalara imza atabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiler gelişiminizi sağladığı gibi, kendinizdeki eksikleri tamamlamak adına da son derece önemlidir. Böylece siz, kendinizi yeniden oluşturabilecek ve kaderinizi yeniden çizebileceksiniz.
İş ve Kariyer
Aralık ayı boyunca mesleki konularda etkili olacak enerjilere, öncelikle kariyer evinizin yöneticisi ve sizin de yaşamsal yöneticiniz olan Merkür gezegeninin seyirleriyle başlamak istiyorum. İlk sözünü edeceğim tarih aralığı, Merkür gezegeninin 23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasındaki Yay burcundaki geçişidir. Hatırlarsanız sizlere bu enerjiden günlük yorumunuzda söz etmiştim. Okuyamamış olan dostlarımız için önce bu enerjiden bahsedelim, böylece okuyanlar da bir kez daha hatırlamış olacaklardır. Ayrıca sizler bu yorumu, ayın ilk haftasında okuyorsanız, etkisi hala devam ediyor olacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkürün Yay burcundaki en önemli etkisi, eviniz sınırları içinde eğitim hayatınızla alakalı çalışmalarda bulunmanızı, yabancı kişilerle sözel ve yazı anlamında temasa geçebilmenizi, dünyayı keşif arzusu içinde hareket edebilmenizi sağlayıcı bir enerji yaymasıdır. Fakat madalyonun ters yüzü gibi Merkür, Yay burcunda dikkatli olunması gereken önemli bir etkisi daha vardır. Abartılı düşüncelere neden olması gibi. Bu nedenle bu süreçte özellikle ailenizle aranızda sorunlar oluşmaması için dikkatli hareket etmeye özen gösterirseniz faydalıdır. Merkür gezegeni kariyer evinizin de yöneticisi olduğundan bu etki altında, ev dışından yönetilebilen uzmanlık dalları ve yazarlık konularında gayet etkilidir. Hatta mesleği yazarlık olan Başaklar için bu dönem biçilmiş kaftandır. Gezi, inceleme, araştırma, tercümanlık, bilgi işlem gibi mesleki konularda ilerlemeler sağlanabilir.
Örneğin ev ortamınızı ofis haline getirmeniz veya evden işinizi yürütmeniz yine bu dönemin etkileri altında yer alabilir. Yazışmalarda bulunabilir, eğitim hayatınızla ilgili tez hazırlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça yoğun bir trafik sizi bekliyor gibi. Ben bu dönemin bayram tatiline rastlaması dolayısıyla yarım kalan işlerinizi evinizde de sürdürebileceğiniz veya internet yoluyla değişik insanlarla tanışabileceğiniz anlamında da yorumluyorum. Ayrıca bu enerji altında, eviniz ve ailenizle olan ilişkinizi düzgün tutmaya çalışmanız faydalıdır. Eğer aile birliğiniz kuvvetli ise, bu etki altında ebeveynleriniz veya eşinizden destek görmeniz mümkündür. Eviniz güvenliğinizin kalesi gibidir. Tam tersi durumda ise, abartılı reaksiyonlar gösterebilirsiniz.
İş hayatınızla alakalı konularda şimdi ele alacağımız enerji, yine yöneticiniz Merkür gezegeninin 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasındaki Oğlak burcu seyridir. Bu etki altında iş ciddiyeti ve sorumluluk duygusu fazlasıyla ön plana gelmeye başlayabilir. Bir önceki Yay burcu seyrinde abartılı olan düşüncelerinizi ve odaklanmanızı güçleştiren dağınıklığınızı toparlamanız daha kolaylaşır. Hedef olarak belirlediğiniz veya belirleyeceğiniz herşey, uygulanabilirlik çerçevesi içinde ele alınabilir. Yani her zamanki gibi hayaller değil, gerçeklerdir sizin için önemli olan. Bu dönemde kavrama yeteneğiniz yükselir ve bilginizi dış çevrelerde gösterebilme gücü elde edebilirsiniz. Kültürel birikiminiz ve sosyal yaşamdaki yerinizi, iş anlamında ele alabilir. Eğer başarılı işler çıkarırsanız inanılmaz haz duyabilirsiniz. Kendinizi işinizle, işinizdeki etkinliğinizle ve otoritelerle olan olumlu diyalogunuzla ifade etmeye çalışır, işinizle gururlanabilirsiniz. Merkür oğlak burcunda disiplinli bir ifadenin de göstergesi olduğundan, hani deyim yerindeyse, ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyduğu zamanlardır. Kelimeleri özenle seçerek konuşur, özellikle vurgulama ve tonlamalarınıza önem verebilirsiniz. Bu enerji altında aradığınız güvenliği işinizde sağlamak için canla başla bilginizi çoğaltmaya çalışabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta dar kalıplar içinde hareket etmemek, gelişiminiz için gerekli olan adımları atarken biraz daha esnek düşünmeye çalışmaktır. Merkür oğlak burcunda öncü bir düşüncenin de göstergesidir. Lafınızı esirgemez, doğru bildiğiniz yoldan dönmezsiniz.
Bu enerji devam ederken 8 Aralık 2008-3 Ocak 2009 tarihleri arasında Venüs gezegeninin Kova burcunda ve iş evinizde meydana gelen enerjisi, beraber çalıştığınız insanlarla veya hizmet gördüğünüz kişilerle olan ilişkinizde, belli bir mesafe içinde kalmaya özen göstermenizdir. Bu mesafe anladığınız anlamda olumsuz değil, bilakis çevrenizdeki insanlarla iş ortamında olduğunuz gerçeğini unutmadan hareket etme arzunuzdandır. Bu dönemde ilginç insanlarla karşılaşmanız, grup faaliyetlerine katılmanız, mesleğinizle alakalı olan güçlü insanlarla tanışmanız, kısa bir süre olsa bile size hoş zamanlar yaşatabilir. Bu dönem bayram tatiline rastladığı için, seyahatlere denk gelebilir veya siz mesleki konularda çeşitli etkinliklere katılarak yeni insanlarla tanışabilirsiniz.
Şimdi ele alacağımız enerji ise, hepinizin kulak aşinası olduğu ve kimi zaman ürktüğü, oysaki astrolojik anlamı olarak son derece değerli olan Satürn gezegeniyle alakalı. Bildiğiniz gibi Eylül 2007 yılından bu yana burcunuz üzerinde olan etkili olan bu.
Satürn Gezegeninin Geri Hareketinin Siz Başaklara Olan Etkisi:
Aralık ayındaki yine önemli bir diğer enerjiniz ise, Eylül 2007 yılından bu yana burcunuzda seyrine başlayan Satürn gezegeninin etkisidir. Bu enerjiden sizlere, önemli görünümler yaptığında günlük yorumlarınızda, değişimlere neden olacağı zaman aylık yorumlarınızda ve her yıl yıllıklarınızda bahsetmekteyim. Bu ay bahsetmemizin nedeni ise, 31 Aralık 2008 tarihinde başlayacak geri hareketi nedeniyledir. Geri harekete geçmeden önce, Satürn gezegeninin burcunuzdaki geçişinin anlamını bir kez daha hatırlayalım. Böylece geri hareketini de daha kolay çözümleyebilir, yararlı bir dönem geçirebiliriz.
Satürn gezegeni, Eylül 2007 yılından bu yana, geleceğiniz adına ne yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olduğunu ve nelerle sınanacağınızı, türlü zorluklarla öğrenmenizi sağlayan, sınavları epey ağır ama öğretileri akıldan çıkmayacak değerli bir öğretmen gibidir. Nasıl öğretmenlerimizin öğrettikleri veya başarısız olduğumuz zaman bize olan kızgınlıklarını, yıllar sonra, iyi ki kızmış, iyi ki kulağımı çekmiş veya iyi ki azarlamış diye anıyorsak, Satürn gezegeninin de derslerini aynı böyle hatırlayacağımızı söyleyebiliriz. Astrolojik anlamı gecikmeler yaratarak kıymet bildirici, kısıtlayarak, engel çıkartarak kim olduğunuzu anlamanızı sağlayıcı ve sarsarak, kimi zaman eğerek sizi bilgeliğe ulaştırıcı olmasıdır. Evet dersleri, sınavları belki ağırdır ama bir şey var ki, onunla öğrendiğiniz hiçbirşeyi asla unutmazsınız. Bu dönem bittiğinde öğrendiğiniz her ne varsa, sizi olgunlaştırır, deneyim sahibi yapar ve bütün bunlarla hayata daha güvenli bakmanızı sağlar. Bu enerjinin olumsuz yanlarını bilerek, olumlu anlamda kullanmaya başladığınızda ise yaşamınızı en güvenli şekilde geçirmenizi sağlayan, bir iş ve düzene sahip olabilirsiniz. Şimdi bu dönemde neler yaşayacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini açıklayayım.
Öncelikle bu dönem burcunuza girmeden önce birkaç ay evvel kendini hissettirmeye başlar. Sanki yaşamınıza bir el uzanmış ve size kendisini izlemenizi söylüyor gibidir. Sorumluluk denen olgunun, yaşı genç olanlar ilk kez farkına varmaya başlar. Orta yaşlarda olanlar bunu daha önce bir kez yaşadıkları için daha olgunlaşmış olarak karşılarlar, daha ileriki yaşlarda olanlar içinse bu tam bir olgunluk anlamı taşır. Satürn gezegeni burcunuza girdiği tarihten itibaren, o güne dek oluşturulmuş kimliğiniz değişime uğraşmaya başlayacaktır. Yeni bir kimliğin ilk öğretileri için yavaş yavaş hazırlandığınızı hissedebilirsiniz. Bu dönemin hemen başında olan bu değişime ne kadar gönüllü olur ve sorumluluk almaya ne kadar istekli davranırsanız, bilin ki bu zorlu süreci o kadar kolay atlatır ve yaşamınıza mükemmel bir temel daha atmış olursunuz. Özellikle yükseleni Başak olanlar için bu çok daha belirgin olarak gerçekleşebilir.
İşte sevgili Başaklar Satürn hareketinin burcunuz üzerindeki yansımasını tekrar hatırlamış olduk. Geri hareketine gelince öncelikle Güneş ve Ay hariç tüm gezegenlerin geri hareket yaptığını biliniz. Satürn gibi zaten ağır seyreden bir gezegeninin geri hareketi doğal olarak gecikme ve engellenme anlamına gelse de, aslında sizler için yeni bir planlama, yeniden gözden geçirme ve yeniden kendinize bir yol çizebilmek adına duraklama demektir. 31 Aralık 2008 tarihinde başlayan ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek bu geri hareket süresince ani kararlar vermemenizi, bilgilerinizi tekrar gözden geçirmenizi, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi öneriyorum. Bu süreçte beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Satürn gezegeninin burcunuzda seyri bir geri hareketini daha hesaba katarsak Temmuz 2010 yılında sona erecektir. Bu demek oluyor ki, sizler için ortalama iki yıl daha sürecek olgunlaşma ve büyüme devresi söz konusu. Bu size sakın yıldırmasın. Bu süreçte yaşadığınız zorlukların ödülünü 2010 yılında görmeniz mümkündür.
Parasal Konular

Evet şimdi sıra geldi. Aralık ayındaki enerjilerinizi, finansal açıdan incelemeye. Bu dönemde etkili olabilecek ilk enerji, Venüs gezegeninin 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasındaki Kova burcu etkisi ve başkaları kaynaklı gelir evinizin yöneticisi Mars gezegeninin 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasındaki Yay burcu seyridir. Önce Mars gezegeninin etkisinden bahsetmek istiyorum.
Mars gezegeni bu süreçte, parasal konularda özellikle dışarıdan bir desteğe duyduğunuz ihtiyacın göstergesi olarak önemlidir. Bu ister aileniz, ister ortaklarınız isterse farklı yollarla olsun, kendi kazanımlarınız dışında elinize geçebilecek bir gelir hakikaten sizler açısından önemli olabilir. Kafanızın içinde, eviniz, aileniz veya geleceğiniz adına bir şeyler meydana getirme arzunuz oldukça yüksektir. Bu yükselme ise, doğal olarak tek başına altından kalkabileceğiniz bir durum değildir. Fakat bu enerjinin bazı Başaklar için ilginç bir yansıması daha vardır. Hem dışarıdan desteğe ihtiyaç duyarsınız hem de elde ettiğiniz desteğin kullanılması konusunda tek söz sahibinin kendiniz olmasını istersiniz. Halbuki elde edilen kaynakları kendi ihtiyaçlarınızdan ziyade, ev alanı içinde kullanma zorunluluğunuz vardır. Bu durum kimileriniz için, ayrı bir eve taşınma ve kendi hayatınızı kurgulamak içindir veya bazılarınız için evinizde yapacağınız değişimlerin işaretidir. Hatta öğrenciyseniz burs alarak okumak istiyor olabilirsiniz.
Bir çok olasılığı içinde barındıran bu dönemin parasal açıdan genel olarak yansıması, geleceğinizi güvence altına almaktır. Bir birey olduğunuzun gayet iyi farkında olduğunuz bu dönemde bilgi ve deneyimlerinizi kendi bildiğiniz alanlarda değerlendirerek yuvanızı yeniden şekillendirmek arzunuz da yoğun olabilir. Örneğin uzun yıllar gurbet ellerde çalışan kişilerin bu süreçte ülkelerine kısa bir süreliğine dönmeleri ve sevdikleriyle hasret gidermeleri mümkün olduğu gibi, gelecekte oturmayı düşündükleri bir ev, arsa gibi yatırımlar için kredi talebinde bulunmaları, daha sonra bunu taksitle ödemeleri de görülebilecek etkiler altındadır. . Bu dönem siz Başaklar için, biraz abartılı davranışlara veya kararlar almanıza neden olabilir. Fazla iyimserlik sonunda sıkıntılı durumlar yaşanmasına neden olacağından benim önerim, bu süreçte acil kararlar vermeden önce dikkatli düşünmenizdir. Unutmadan, bu sürecin yolculuklar, eğitim hayatı, keşif ve inceleme, mesleki ihtisaslaşma, başka bir ülke veya şehre yerleşme gibi konular nedeniyle parasal harcamalara açık olacağını bildirmek isterim.
Mars seyri devam ederken, 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında, kazanç evinizin yönetici gezegeni Venüsün Kova burcundaki etkinliği de başlamış olacaktır. Venüsün bu etkisi altında, kazancınızı başkalarının faydası adına kullanabileceğinizin göstergesi olduğu gibi, bir işte ustalık kazanmak adına belli bir kurstan geçmek anlamına da gelebilir. Yani siz kazandıklarınızı işinizde yetenek geliştirmek için kullanabilirsiniz. Kimileriniz bu etki altında, ufak bir iş yeri açarak, ek gelir sahibi olmayı düşünürken, bazılarınız, ikinci bir gelir elde etmek için part-time çalışabilirsiniz. İlginç ve sıradışı işlerden para kazanmanız mümkündür. Elektrik, elektronik, buluşçuluk, gruplarla ilişki, dostlarınız arkadaşlarınızla ortak işler, özel ilişkiler, teknoloji, hız ve aktivite içeren konulardan gelir sahibi olmanız mümkündür.
Pozitif Enerjili Günler : 9-10-11-12-13-14-17-18-26-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-6-22-23-24-25-
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27-28
Yeniay : 17-18
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 4-5-6
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
girlpaladin
G
PaSikA
Cevaplar
3
Görüntüleme
2K
purplegirls
purplegirls
Üst