Başak Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Başak Burcu 2008 Kasım ayı yorumu
kasım ayının burcu hangisi kasım ayı burcu hangisi kasımın burçları
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Başaklar Kasım ayını adıma attığımız şu günlerde Aşk hayatınızla alakalı konularda sosyallik, rahatlık ve uyum ihtiyacının astrolojik temsilcisi Venüs gezegeninin seyri 18 Ekim tarihinde Yay burcundaki seyrine başlamış ve bildiğiniz gibi bu enerjiden sizlere günlük yorumunuzda söz etmiştim. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu etki altında evinizde yabancı konuklar ağırlamanız mümkün olduğu gibi, aile fertleriyle veya eşiniz, çocuklarınızla farklı ve değişik aktivitelerde bulunmak hoşunuza gidebilir. Kimileriniz bu seyir başlamadan önce evlenmiş olabilirsiniz. Şimdi yeni bir yuvada yeni yaşam stilinizi oluşturuyor olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde farklı şehirde olan bir yakınınızı, sevdiğiniz kişiyi ağırlayabilirsiniz. Yatırım amaçlı bir ev satın alma işini de, yine bu dönemin etkileri arasında yer alabilir. İlişki kurmaya açık olacağınız bu enerji altında, sosyallik ihtiyacınızın çoğunluğunu eviniz sınırları içinde yaşamanız da mümkündür. Dostlarınız, sevdiğiniz kişiyle sık sık ziyaretinize gelebilirler. Bu etki altında sorunlardan ve huzursuzluklardan uzak durmayı tercih edeceğiniz için, aynı ortamı paylaştığınız kişilerin de size anlayış göstermesini bekleyebilirsiniz. Bu dönemin bir başka yansıması ise, yuvanızla alakalı masrafların çoğalmasıdır. Yeni bir eşya alımı, tadilat, güzelleştirme veya yeni doğacak yavrunuzla alakalı alışverişler genelde bu enerjinin etkili yansımaları arasında yer alabilir. Ayrıca bu dönem aile desteğinin yükseldiği fakat dış dünyadaki aktivitelerden ziyade kendi alanınız ve yuvanız içindeki yoğunluğun, aktifliğin göstergesi olarak dikkat çekiyor.
Venüs gezegeninin ardından 16 Kasım tarihinde Yay burcunda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni, iç dünyanızda ve güvenlik arayışınızda iki yönlü hareket etmenin göstergesidir. Birincisi tabi ki olumlu bir yansımadır. Gayet iyimser, hevesli, hayata karşı samimi, gerçeklerin peşinde olan ve farklı ufukları keşfetmek isteyen bir kişi gibi umut dolu bir görüntünüz vardır. Bu durum, yaşamınızı gerek ilişki gerekse sorumluluklarınız açısından planlayarak yeniden hayata katılmayı düşündürecek kadar özeldir. İkincisi ise, yaşamın tüm zorluklarını bir kenara bırakarak, nasılsa hiçbir şey istediğim gibi olmayacak, ne kadar yol alsam da sonunda yalnızım diyen ve etrafındaki insanların da kendisine ulaşmasına izin vermeyen bir kişi profili. Tabi ki bu hissedişlerin hangisinin daha baskın olacağı kendi doğum haritanızda gizli. Fakat gerçek olan bir şey var ki, bu süreçte ilişki ve aşk konusunda güvenlik duygunuzun ön planda olacağını söyleyebiliriz.
Sanki kendi kendinizle başbaşa kalarak kimi zaman moral duygunuzu yükseltmeye çalışan, kimi zamansa herşeyi olduğu haliyle kabule hazır gibisinizdir. Aslında yaşamı, herkesten daha çok sevmenize ve herşeye damganızı vurmak istemenize rağmen, kusursuzluk ihtiyacınız o denli yoğundur ki, sıradan bir şeyle tatmin olmanız mümkün değildir. Bu tarihler arasında, yani 16 Kasım-27 Aralık yaşamla mücadele konusunda ikilemler içindesinizdir. Bir yandan geleneksel düşünmeye, aşkı en doğru biçimde yaşamaya ve düzgün bir seyirde gitmesini istediğiniz halde Mars Yay burcu sürecinde bir şeyler sizi rahat düşünmeye, özgür hareket etmeye çağırıyor gibidir. Karışık bir durum gibi gözükse de, bir Başak için bunlar olağan durumlardır. O çelişkiler arasında yolunu bulmak için duygu dünyasındaki her şeyi belli bir mantık içinde almaktan yanadır. Çünkü duygusal baktığında, onu doyurabilecek, anlayacak kadar özel biri yok gibidir. Bu dönem, moral duygunuzu yükseltmek konusunda kendi iç dünyanızda düzenlemelerde bulunacağınız etkiler altındadır.
İletişim konusunda astrolojinin bir numaralı fenomeni ve sizin yönetici gezegeniniz Merkürün 4 Kasım-23 Kasım tarihleri arasındaki Akrep burcu sürecini düşünürsek, yukarıdaki paragraftaki Mars sürecinin neden bu denli çelişkili geçtiğini anlamak mümkündür. Dönüşümde bulunmak, yenilenmek isteğinizin yüksek olduğu bu tarihlerde, gerek Venüs ve gerekse Mars gezegenlerinin Yay burcu süreci iyimser bir hava yaratabilir. Yani sizi daha pozitif düşünmeye sevkedebilir. Fakat bu durumu dış dünyaya yansıtmaktan ziyade, kendi içinde yaşamayı tercih etmeniz anlamına gelmektedir. Oysaki yükselen bu iyimserliği ilişki kurmak veya devam eden ilişkinizi düzenlemek adına kullansanız hem içinizdeki mükemmellik sınırını belli bir noktaya getirmiş hem de birlikteliğinizi güçlendirmiş olabilirsiniz.
Bu etkilerin ardından 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, kendi dünyanızdaki düzenlemelerden sonra dışarıya açıldığınız bir seyir gibi dursa da, Oğlak burcundaki Venüs ciddiyet, mesafe duygularının da göstergesi olduğundan, aşk konusunda deneyimsel davranmak yerine, ilişkinizi veya karşınıza çıkacak kişiyi belli bir standart içinde değerlendirmeniz anlamına gelebilir. Deneyimsel olmaktan ziyade yaşadığınız duyguları, güvence olgusu çerçevesi içinde ele alacağınız bu süreç, sizin gibi toprak burçları için olumlu bir seyir olarak dikkat çekicidir. Çünkü sizler için bir beraberlik ne kadar sınırsız yaşansa da, herşeyin belli bir mantığı ve disiplini olması lazımdır. İşte Venüs süreci size bu disiplin konusunda aradığınız güzellikleri verebilir. Fakat bu güzelliğin içinde bazı sorgulamalar olacağı kesindir. Örneğin, bu tarihler arasında ilişkinizin toplum içindeki imajı, gidişatı ve geldiği noktayla alakalı ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Ayrıca Venüs Oğlak burcunda ilerlediği tarihlerde, aşk konusunda, mücadele ve istek gücünüz henüz çok fazla dışa açılacak kadar güvenli olmadığınızı ama umutlarınızın kimi zaman yükseldiğini göstermektedir. Evet sevgili Başaklar kendi içinde karmaşık gibi görünen bu sürecin kendinizle bir hesaplaşma ve yaşamınızı sadece aşk konusunda değil her alanda gözden geçirme dönemi olacağını söyleyebiliriz.
İş ve Kariyer
Mesleki yaşamınızla alakalı konularda Kasım ayı içinde etkili olacak enerjilerin başında, 23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasındaki Güneş gezegeninin Akrep burcundaki seyri hemen göze çarpıyor. Yaratıcı ifade gücünüzün, amaçlarınızı gerçekleştirme dürtünüzün, yaşamsal enerjiniz ve kimlik duygunuzun astrolojik simgesi olan, Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı Güneş bu tarihler arasında, başta yakın çevrenizle olan iletişiminiz olmak üzere, girişimleriniz, iş yapma beceriniz, eğitim hayatınız, öğrenme hevesiniz, yolculuklar ve diğer insanlarla irtibatta bulunduğunuz her konuda, hedeflerinizi tam olarak belirlemeniz, gerekli ve gereksiz noktaları tespit etmeniz açısından son derece önemli. Bu etki altında hem kültürel hem de mesleki anlamda, gelişiminizin önünde duran, ayak bağı olan, dağılmanıza yol açan herşeyi net olarak tespit edebilir, doğru ile yanlışı, sahte ile gerçeği, iyi ile kötüyü ayırt etmeye çalışabilirsiniz. Hedeflerinizin farkında olmanız gereken bu dönemde tek başınıza olmadığınız gerçeğini kabul ederek sizi daha büyük bir hedefe ulaştıracak bilgileri toplamalı, eğitim hayatınız veya iş yaşamınızla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeli, değişkenlik göstermeden belli bir alanda odaklanmalısınız. Sağlıklı bir merak duygusu altında öğrendiklerinizi güçlü bir ifadeyle diğer insanlarla paylaşmalı, gördükleriniz, duyduklarınızla kalmamalı herşeyi iyice araştırmalısınız.
Bu seyirin ardından, yönetici gezegeniniz Merkürün 4 Kasım-23 Kasım tarihileri arasında Akrep burcunda ilerleyişi, mesleki konularda iletişimin ve girişimlerini önemini göstermekte. Merkür başkalarıyla bağlantı içinde olmayı sağlayan astrolojinin en önemli fenomeni. Akrep burcunda ilerlediği zamanlarda özellikle iş çevresindeki kişilerin, patron veya birlikte çalıştığınız insanların hakkınızda ne düşündüğünü merak etmeniz doğaldır. Bunun en önemli sebebi bu sürecin kendi içinizdeki güç ve kontrol arzunuzu yükseltmesidir. Tabi ki iletişim evindeki bu durum kimi zaman paylaşımlarda sorun çıkarsa da, Akrep seyirlerinde genel manada, iş yaşamınız için atak olunması, girişimde bulunulması ve dönüşüm için start verilmesi gerektiği gayet açıktır.
Çünkü yenilenmek ve güç elde etmenin sırrı budur. Bu dönemde zihniniz derin düşünmeye elverişlidir. Mesleki alanda yapmak istediklerinizi kendi içinizde saklamanız, pek ser verip sır vermemeniz mümkündür. Kısaca dışarıdaki insanların, kafanızın içinden geçenleri bilmesini arzulamazsınız. Bir takım projeleriniz olabilir, bunlar üzerinde çalışıyorsunuzdur bu nedenle dışarıdan gelebilecek etkilere kendinizi kapatmışsınızdır. Şimdi bu tarihler arasında, neredeyse Kasımın sonuna kadar devam eden bu seyirde enerjilerinizi nasıl kullanmalısınız şimdi bunu inceleyelim.
Herşeyden önce, hani her zaman duyduğunuz bir cümle vardır. Dağılmak diye, evet dağılmamak için, belli bir sistem içinde hareket etmek yine ön planda. Zaten Akrep burcunda ilerleyen Merkür, sabit bir düşünme tarzı yarattığından, benim kanaatime göre bu açıdan fazla bir sıkıntınız olmaz. İkinci dikkat edeceğiniz husus, şu anki mesleki şartların kendinize uygun olup olmadığını ve ne gibi girişimlerde bulunursanız, konum olarak yükselebileceğinizin hesabını iyi yapmak. Bu dönemde kimileriniz hem çalışıp hem eğitim hayatını sürdürüyor olabilir veya sürdürmeye karar verebilir. Eğer, şu an görev aldığınız mesleki durumunuzla bu eğitim örtüşüyorsa, harikadır.
Çünkü sizin gelişiminiz açısından yararlıdır. Diğer bir konu ise, kuşku ve kuruntuyu bir kenara koymaktır. Kaldı ki, bu tarihler arasında kimi zaman böyle bir ruh hali söz konusu olabilir. Geniş bir açıdan düşünmek, yine bu enerjinin etkisi altında muhakkak dikkate alınması gereken bir başka nokta olarak dikkat çekiyor. Geleceğiniz ve toplum içindeki yerinizle alakalı konularda, bireysel olarak hızlı hareket edebileceğiniz bu tarihler arasında, aşırı duyarlı tepkiler vermek yerine, tarafsız ve gerçekçi bir şekilde düşünmeniz inanın son derece önemli. Hatta diyebilirim ki, Kasım ayının tümüne damgasını vuracak olan bu iki olgu gelişiminiz açısından sizi, atılımda bulunmaya, yenilikler yapmaya teşvik edecek kadar değerli gözüküyor. Benim önerim Merkürün bu seyrini, yukarıdaki hususlar çerçevesi içinde düşünerek olumlu bir şekilde değerlendirmenizdir.
Parasal Durumunuz
Finans hayatınızla alakalı konularda etkili olacak en önemli enerji, Venüs gezegeninin Kasım ayındaki gelişmeleridir. Parasal kazanım evinizin yöneticisi olan Venüs, 18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemeye başladı. Doğaldır ki, bu enerji kendi içinde oldukça iyimser bir hava yaratıyor. Bu etki altında, güvenceniz konusunda aile desteği almanız gayet mümkün. Ayrıca bu etki altında maddi olarak bonkörleşmek, kazanımların evle alakalı konularda değerlendirilmesi de görülecek yansımalar arasında yer alıyor. Kimileriniz eğitim hayatınızla ilgili giderleriniz, bazılarınız özel ihtiyaçlarınız dolayısıyla paraya fazlaca gereksinim duyabilirsiniz. Yalnız belirtmeliyim ki, Venüs Yay burcu geçişlerinde, tahmininizde olmayan veya farkında bile olmadığınız şeklide, bütçeniz sınırlarını aşmanız mümkün. Bu nedenle kazanımlarınızla ilgili konularda dikkatli olmalı ve belli bir plan içinde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Venüs gezegeninin ardından 16 Kasım-27 Aralık tarihleri arasında devam edecek dış destekli gelirler evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Yay burcu seyri ise, büyümek ve genişlemek adına başka kaynaklar yoluyla örneğin kredi geliri veya aile destekli paralar konusunda hızlı bir dönemin belirteci.
Kimileriniz için bunun anlamı, bir yuva sahibi olmak veya ailenizle alakalı bir değişim ve gelişme için harekete geçmek şeklinde yorumlanabilir. Fakat bunun için, yabancı paraya endeksli bir borç sakınca oluşturabilir. Kaldı ki son zamanlarda, belirsizliğini koruyan yabancı para veya borsa gibi değerlendirme alanları tam olarak istikrarlı görünmüyor. Ayrıca ülkemizin içinde bulunduğu krize açık durum nedeniyle, iş hayatındaki gelişmelere güven duyarak bir borcun altına girmek hakikaten riskli olabilir. Yolculuklar yine bu dönemin göze çarpan etkili yansımalarından. İş seyahatleri veya geçiminizi sağlamak amaçlı girişimler için yapılan bu yolculuklar kimileriniz için harcırah, avans gibi fırsatlara yol açabilir. Ben Kasım ayını maddi açıdan kendi içinde hareketli fakat yine de temkinli olunması gereken bir süreç olarak değerlendiriyorum. Yani ne kadar olumlu bir hava esse de, elinizdekileri korumanız lehinize olabilir.
Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.
Doğum Yeriniz :
Doğum gün, ay, yıl :
Doğum Saatiniz:
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-4-12-13-16-17-20-2125-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-9-14-15-27-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 2-3-4-30
Yeniay :20-21
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :7-8-9
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
 

Benzer İçerikler

Üst