Başak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

Başak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Üretkenliğin, insanlara yardımcı olmanın hazzını içinde duyan, sizin gibi çalışkan kişilerin, yaz günlerinde bile sorumluluk duygusu içinde hareket edebildiği genel tanımından yola çıkarsak umarım yine de güzel bir yaz tatili geçirme fırsatı bulmuşsunuzdur. Evet bu yıl sıcaklar bazı şehirlerde fazla hissedilmese de Ağustos ayı her zaman olanca haşmetiyle bizi ısıtmaya devam edecektir. Ağustos yorumunuza, her zaman olduğu gibi Aşk hayatınızla ilgili konularda başlarken ilk önce ele almak istediğim konu 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıdır. Bu tutulma egonun güçlenmesi ve cesaretin artarak kişiye kendini güçlü bir şekilde ifade etmesi için destek olacağından siz Başaklar için anlamını, tutulmanın gerçekleşeceği yaşam alanınıza göre değerlendirmek gerekiyor. Aslan burcunda meydana gelecek bu tutulma, kimlik duygunuzun daha fazla güçlenmesi ve dış dünyada kendinizi olumlu bir şekilde ifade edebilmeniz, yaşamdan zevk almanız ve özgüven duygunuzu güçlü bir şekilde kazanabilmeniz için kendinizle yüzleşmenizi sağlayan güçlü bir etkidir.

Her tutulma kişinin yaşamındaki bir değişimin tetikleyicisi olduğundan, sizler için de eksiklerin tamamlanması ve kişisel anlamda yolunuzu net ve kararlı bir şekilde çizebilmeniz adına bir gözden geçiriş anlamı taşımaktadır. Böylelikle sizin elinizde olmayan ve müdahale imkanı bulamadığınız bazı konularda daha dikkatli ve daha güvenli bir şekilde ilerlemeniz için sizi büyütecek, olgunlaştıracak ve değişimler karşısında güçlü bir şekilde mücadele edebilmenizi öğretici olacaktır. Tutulmalar genel anlamda bir bitiş ve ardından yeni bir başlangıç anlamı taşıdığından sizler de bu etkinin güçlü enerjisiyle yaşamınızdan çıkıp giden veya gitmesi gereken, her olgunun sizi olgunlaştırıcı olduğunu ve bu bitişlerin aslında bir başlangıcı hazırladığını düşünerek gönlünüzü ferah tutunuz. İçinde bulunduğunuz koşullarınıza göre yeni ayarlamalarda bulunmanızı sağlayacak bu tutulmanın yaşamınız adına size gerekli olanları sağlayacağına ve gereksizleri de ayıklayacağını bilerek hayatın doğal döngüsüne olan inancınızı ve kendinize olan güveninizi kaybetmeden yeni bir ilk için hazırlıklarını yapmaya çalışınız. Yaşam kendi içinde adil olan bir döngüdür. İyi ve kötü, doğru ve yanlış güzel ve çirkin aslında bir bütün oluşturur. Size saf bir benlik ve aydınlık bir gelecek kurabilmeniz için gerekli olan en önemli olgu özgüven duygusudur. İşte bu tutulma bunun sağlanması adına sizi destekleyicidir.

Aşk ve İlişkiler konusunda en önemli transitlerden birisi tüm burçları ilgilendiren Venüsün Aslan burcundaki seyriydi. Bu seyir hakkında günlük yorumlarınızda bilgi vermiş,

12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek olan Venüs gezegeninin, diğer burçlara nazaran sizin açınızdan farklı bir anlamı bulunmakta demiştim. Öncelikle içsel anlamda size cesaret duygusu vereceği kesindir. Hani çoğu zaman kuruntularınız sebebiyle, bir türlü karar veremezsiniz ya bazı konularda, şimdi bu enerji size hangi doğrultuda hareket etmeniz hususunda yardımcı olabilir. Çünkü bir Başak için öncelikle sağlam adımlar atmak önemlidir. o ne olursa olsun en güvendiği konuda bile bazen öylesine kuruntular içine girer ki, önündeki gerçek ne kadar doğru gibi gözükse de, o detaylıca incelemeden evet diyemez. Venüs Aslan burcu seyrinde ise cesaret son derece ön plandadır, hatta sırf insanlara ne kadar güçlü olunduğunu göstermek için her türlü riske girilebilir. Tabi ki size böyle yapmalısınız demiyorum fakat en azından geri planda düşünme fırsatı yakalayacağınız bu dönemde, artık bazı şeyleri kafanızın içinde oturtmanız gerekecektir. İşte bu enerji size bu konuda oldukça destektir.

Gerek duygu dünyanızda gerekse diğer konularda daha bencil düşünerek girişimde bulunacağınız her konu için planlamalar yapabilirsiniz diyerek devam etmiş, bu enerjiden yararlanmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendinize olan güven duygunuzu kesinlikle kaybetmeden, elinizde olmayan bazı konuların yarattığı sıkıntıların etkisi altında kalmadan ileriye bakabilmenizdir. İlişkinizle veya genel olarak duygusal konularda bu süreçte yaşadığınız yalnızlığa rağmen duygularınız son derece güçlü olacağından, size güven verebilecek, yeri geldiğinde her konuda destekleyecek bir kişiye olan özleminiz artabilir. Tek ihtiyacınız sizi şu anki kuruntu veya karamsarlıklarınızdan kurtarabilecek, elini uzatarak beraberce aydınlığa doğru çıkabileceğiniz güçlü bir kişidir. Yaşadığınız ilişkide de arzularınız bu yöndedir. Partnerinizin bu dönemde egonuzu okşaması ve size kendinizi farklı hissetmenizi sağlaması gerekmektedir. Böylece artık gizlenip saklanmanıza ve boş yere tedirgin olmanıza gerek kalmayacaktır diyerek bitirmiştim.

Venüs gezegeninin yukarıdaki seyrinin bitimi ardından, 6 Ağustos-30 Ağustos arası burcunuzda ilerlemeye başlayacaktır. Bu sizler için 225 gün sonra gelen bir şans gibidir. Genel anlamda bu burçta seyreden bir Venüs zayıf enerjili bir oluşum olmasına rağmen sizler aşk konusunda yeni düzenlemeler yapabilmeniz ve yeniden aşkı yüreğinizin içinde hissetmeniz adına etkilidir. Tabi ki burada dikkat edilmesi gereken nokta ilişkilerde eleştirel bakış açınızı, doğru ve yanlış kavramlarınızı gözden geçirmeniz, aşkı aşk gibi yaşamanız gerekmektedir. Aşk sorgulamaya, yargılamaya, kırıcı olmaya ve karşınızdakini eleştirmeye kısaca kendiniz gibi olmaya zorlayacağınız bir duygu hali değildir. Aşk kurallara, yasaklara veya sınırlamalara gelmez, kendi doğasında akar ve gideceği yeri bulur. Oysaki Başak burcunda ilerleyen Venüs planlı ve programlı bir aşktır. Şunu yaparsan doğrusun bunu yaparsan yanlış gibi yargılamalarda bulunmaya neden olur. Oysaki sizler açısından gayet etkili olan bu süreci tadında, lezzetli ve huzurlu geçirmeniz için doğa size bir armağan göndermiştir. Bu enerjiyi diğer burçlardan misliyle yararlanabilecek kişiler olarak bırakın bu dönemde herşey kendiliğinden akıp gitsin, gönlünüzü ferah tutarak bu kısa şans günlerinde yüreğinizi sevgiye açın, detaylamaktan, analiz etmekten veya eleştirmekten uzak tutarak karşınıza çıkabilecek veya şu an hayatınızda bulunan kişiyle aşkın doruklarında gezinin. Buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu en az sizler kadar düşünmekteyim.

İş ve Kariyer

Meslek yaşamınız, açısından Ağustos ayındaki enerjilerinizi incelemek için öncelikle yönetici gezegeniniz Merkürün ay içinde olabilecek etkilerden bahsederek başlamak gerekiyor. Merkür gezegeni, 26 Temmuz- 10 Ağustos tarihleri arasında, size günlük yorumlarda da bildirdiğim gibi Aslan burcundaki seyrine başlamıştı. Bu enerji Ağustosun ilk on gününde de devam edeceği için etkili olabilir. Gelin şimdi tekrar o yorumu hatırlayalım ve daha sonra yönetici gezegeninizin burcunuzda ilerleyeceği transit hakkında düşünelim.

Merkürün Aslan burcundaki seyri her ne kadar, 22 Temmuz tarihinde başlayan Güneş gezegenin Aslan burcu etkisinden ifade olarak farklı olsa da, geçtiği yaşam alanı aynı olduğu için benzerlikler içerebilir. Bu kısa seyir aslında sizin kendi kendinizle konuşmanız ve yaşamınızı, bugüne dek yaptıklarınızı, dışarıdan size yönelen veya sizin içinizde oluşturduğunuz her bir olguyu tekrar ele alarak yüzleşmenizi sağlayacak önemli bir hesaplaşmadır. Bilirsiniz insan denilen canlı egosunu şişirmek pahasına birçok yanlışının eksiğinin farkına dahi varmak istemez. Çünkü bu oldukça güç bir iştir. Kişinin kendini bilmesi ve düzenlemeye çalışması son derece önemli bir sınavdır. Bir Başak bu sınavı başarmanın, tüm yaşamındaki terslikleri kendine bir silah gibi doğrultmak olduğunu düşünürse bu dönemi çok zor geçirebilir. Oysaki bu enerji kendini daha güçlü ifade etmek adına bugüne dek yaşanılanlardan edindiği tecrübe ve birikimi ortaya çıkarmak adına yapılmalıdır. Böylelikle bu süreç gayet olumlu bir şekilde değerlendirilmiş olur.

Bu dönem sonunda kendiyle yüzleşen ve hayatının gerçeklerinin ve ihtiyaçlarının farkına varan siz Başaklar 10 Ağustos-29 Ağustos tarihleri arasında, yöneticiniz burcunuzda ilerlemeye başladığında içsel anlamda yenileşmiş, neler yapabileceğinizi tasarlamış bunları ifade etmek için ortaya çıkmaya hazır hale gelebilirsiniz. Çünkü sizin için mantıklı hareket etmek, kusursuzluğu bulabilmek için durmadan çalışıp didinmek diğer burç mensuplarına göre daha kolaydır. Tek sorun bunu kendiniz adına değil de başkalarının yükselmesi için yapıyor oluşunuzdur. Hizmet etme duygunuz öyle yoğundur ki, kendinizle alakalı olsa bu denli uğraşmazsınız. Merkür gezegenin burcunuzda geçiş yapacağı bu dönem sizler için dış dünyada kendinizi güçlü, güvenli bir şekilde ifade edebilmenizde gayet güçlü bir titreşim yayabilir.

Böyle bir dönemde yönetici olduğu burçta ilerleyen Merkür kardeş burcunuz İkizlerde ilerlediği zamanlardaki kadar kıvrak ve hızlı hareket etmenizi sağlamasa da, içinde bulunduğunuz sistem içinde daha akıllıca planlar yaparak daha mantıklı bir şekilde olayları yönlendirdiğiniz takdirde son derece faydalıdır. Merkür iş hayatının simgesi bir gezegendir ve iş hayatında hızlı hareket etmek kazanç sağlasa da, metotlu çalışmak, işinin ehli olmak için faydalı ve faydasız olanı birbirinden ayırmak kesinlikle en mantıklı harekettir. İşte Merkürün Başak burcunda ilerleyeceği bu tarih dilimi sizler için dış dünyadaki itibarınız, kendinizi geliştirmeniz ve sizin deyiminizle kusursuzlaştırmanız adına faydalı olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu, tarafsız bir gözlem gücü, olayları net bir şekilde görebilmek ve eksik noktaları tamamlayıp düzenleyerek yapmayı düşündüklerinizi hayata geçirmek olmalıdır.

Hatırlarsanız, 1 Temmuz tarihinde, Mars gezegeni burcunuzda ilerlemeye başlamış ve daha sonra yine burcunuzda ilerleyen Satürn gezegeniyle buluşmuştu. Bu buluşmada, henüz hazır olmadığınız için uygulamaya koyamadığınız bazı planlarınız veya girişimleriniz sizi bunaltmış olabilir. Ayrıca Satürn gezegeniyle buluşan Mars her ne kadar kendi içinde zorlu bir enerji gibi görünse de sizin için iki yıllık bir gelişimin habercisi gibiydi. Çünkü Mars bir daha burcunuzdan ancak Haziran 2010 yılında geçeceğine göre bu kavuşumda ortaya çıkan noktaları iyi gözlemleyerek ve tespitlerde bulunarak ilerlerseniz sizin açınızdan ileriki dönemler başarılı gelişmelere tanık olmanız için etkili olabilir. Mars gezegeninin burcunuzdaki seyri 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek, bu arada 10 Ağustos tarihinde başlayan yönetici gezegeniniz Merkürün seyri hem Mars Satürn kavuşumunun belirlediği zorlayıcı noktaları daha iyi algılamanızı, görmenizi sağlayacak hem de Mars gezegenini uzun yolculuğuna uğurlarken huzur içinde vedalaşmanızı sağlayacak.

Dediğim gibi Mars tekrar burcunuza geldiğinde, siz iki yıl daha büyümüş ve olgunlaşmış ve bugün attığınız tohumların yeşerdiğini görebilirsiniz. Ağustos ayındaki gezegen seyirlerinden gerek Mars, gerek yöneticiniz Merkür ve gerekse Güneş transitleri kariyer ve mesleki gelişiminizle ilgili konularda sizin için gayet etkili enerjiler olup, Satürn gezegenin sizi olgunlaştıran zorlayıcı sınavında daha başarılı olmanız adına mücadele gücünüzü bileyleyen sizi daha fazla hırslı ve daha fazla güçlü adımlar atabilmeniz adına kimi zaman itekleyen kimi zaman okşayan fakat gelişiminizi sağlayan güçlerdir. Hayatın bazı insanlar için kolay geçtiğini düşünseniz de, asıl kalıcı başarı ve mutluluk zorluklar neticesinde elde edilendir sözünü unutmamak lazım. Kaldı ki bir Başak bütün bunları aşabilecek kadar sabırlı, çalışkan ve özverili bir kişidir. Yeter ki işlerini düzgün planlasın ve güven duygusunu ayakta tutsun. Gerisi çok kolay

Para Konuları
Ağustos ayında, parasal konularda iki gezegen seyri üzerinde durmak istiyorum. bunlardan birincisi 19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasındaki Mars gezegenin ve 29 Ağustos-23 Eylül tarihlerindeki yönetici gezegeniniz Merkürün Terazi burcu seyirleridir. Şimdi bu transitlerin ne anlama gelebileceğini ve neler yapılması gerektiğini birlikte ele alalım.

Mars Astrolojik olarak kişinin mücadele gücü, ele geçirme arzusu ve savaşçı yönüdür. Mars haritanızda bulunduğu burca, yaşam alanına ve diğer gezegenlerle yaptığı görünümlere göre değerlendirilir ve bu değerlendirme sonucunda Mars enerjinizin gücü ortaya çıkar. Mars transitleri ise aynı doğum haritanızda yaptığımız incelemelere göre değerlendirilir. Hangi burçta ve hangi yaşam alanınızda ilerliyorsa ona göre etkiler sunacaktır. Tabi bu etkileri o ay içindeki diğer gezegen görünümleri birlikte ele alarak kişiye özel olmadan sizlere olasılıklar dahilinde anlatmaya çalışırız. En azından benim çalışma prensibim budur. Bu açıklamayı yapmamın nedeni bu doğrultuda çok fazla sorular gelmesi nedeniyledir. Şimdi yazının başında da belirttiğim gibi Mars gezegeninin Terazi burcu seyrinin sizlere olan yansımasını ele alalım.

Mars Terazi burcunda kendi doğal yapısından uzak enerjiler sunabilir. Çünkü Terazi burcunda mücadele gücü oldukça düşüktür. Siz Başaklar bu durumda parasal kazanımlarınızla ilgili konularda yavaşladığınızı ve karar vermekte zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Para konusunda iki yönlü hareket etmeniz mümkündür. Ya kazanmak adına hırsla öne atılmaya hazırsınızdır veya risk almak istemeyebilirsiniz. Şimdi size önemli bir bilgi vermek istiyorum. Biraz karışık gelebilir ama yavaşça okuyabilirseniz faydalı olacağını düşünmekteyim. Yöneticiniz Merkür 10-29 ve para evinizin yöneticisi olan Venüs 6-30 Ağustos burcunuzda seyredecekler ve 19 Ağustos tarihinde aynı derecede kavuşacaklardır. Bu durum aslında olumlu bir enerjidir. Çünkü Merkür tarafından desteklenen Venüsün zorlu enerjisi(Başakta oluşu nedeniyle) azalır. Ardından 19 Ağustos tarihinde yani aynı gün Mars Terazide ilerlemeye başlar. Fakat Merkür Başakta güçlü olduğundan, Venüsün bu güçsüz enerjisinin yaratacağı zorlukları üstlenir. Bu yolunu şaşıran bir kişinin, yolu bilen bir başka insan sayesinde doğru yönde ilerlemesi haline benzer.

Burada Akıl yani Merkür duygularınızın sizi yanıltmasına yoldan çıkarmasına izin vermemiş olur. Ardından Mars Terazide güçsüz bir enerjidir. Fakat Merkür onun da zararını üstlenerek gücü sağlar. Böylece hakkınızın yenmesine izin vermemiş ve gerekli konularda mücadele edebilecek gücü yakalarsanız. Demek oluyor ki, siz eğer aklınızı doğru yönde kullanabilir ve planlı bir şekilde ilerlemeye çalışırsanız 29 Ağustos tarihinde Merkür Terazi burcuna girene kadar maddi açıdan güçlenmenizi sağlayacak girişimlerde bulunursunuz. Yalnız dikkat edeceğiniz nokta Merkürden yararlanmak için 10-29 Ağustos tarihlerini tercih etmeniz. Bu tarihin bitiminde Merkür para evinizde Terazi burcunda transitine başladığında durumlar değişebilir. Bu tarihleri dikkate almanız halinde maddi açıdan rahatlamak mümkün olabilir. Bunun dışında Mars 4 Ekim tarihine kadar güçsüz konumunu sürdüreceğinden parasal konularda gereksiz masraflar çıkması mümkündür. Ortaklık ilişkileri, eş kaynaklı gelirler, kredi v.b durumlarda dikkatli olmak gerekir. Kimseye güvenmemek sadece kendi gücünüze inanmak lazımdır. Durduk yerde başkalarının hataları nedeniyle para kaybına uğramamanız için dikkatli olmayı elden bırakmazsanız sorun çıkmayacaktır. Fakat bu dikkat, gerçekten olumlu olması muhtemel bir durum karşısında fırsatları değerlendirmemeniz anlamına gelmiyor. Sadece dikkati elden bırakmayın diyorum.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-9-12-13-14-22-23-26-27-30-31

Zayıf Enerjili Günler : 10-11-15-16-24-25

Yeniay : 3-4-30-31

Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18

(Ay gezegeninin Balık burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

 
esnacr

esnacr

Üye
Üye
Herşey güzel olsun istiyorum.
Şeytanlık düşünenlere sinir oluyorum.
Önce kendimizi sonra,
Dünyayı düzeltmeliyiz...
 
Üst