1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  başak burcu 2009 eylül başak burcu eylül 2009 ayı ayı Aşk ve İlişkiler

  Venüs gezegeninin geri hareketi nedeniyle tekrar Aslan burcuna dönüşü, siz Başaklar için aşk konusunda duygularınızı göstermek yerine geri planda kalarak yaşadığınız ilişkiyi ve birlikte olduğunuz kişiyi inceleme fırsatı demektir. 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Aslan burcundaki bu geri hareket 8 Eylül tarihinde sona erecek ve bu süre içinde kendi yüreğinizin içinde verdiğiniz kararlar, saptadıklarınızla yolunuza devam edeceksiniz. Tüm ay boyunca bu yaşam alanında transitini sürdürecek Venüs, geri hareket esnasında elde edilen veriler karşısında hemen harekete geçmek yerine beklemek gerektiğinin de bir işaretidir. Siz bu dönemde, pek dış ortamlarda gözükmekten hoşlanmadığınız gibi, duygu dünyanızı ulu orta konuşmaktan, birilerine anlatmaktan uzak durabilirsiniz. Size ait, sizin özeliniz olan bu hisleri yaşarken, ilişki kurma biçiminiz de yine pek herkesin görebileceği tarzda değil, gizli saklı şekilde yaşanır ve özellikle kimsenin duymasından hoşlanılmayabilir.

  Bu beraberlikte asıl olan, sevginin idealize edilmesidir. Yaşanılan her ne ise, fazlasıyla önemlidir, değerlidir ve kimsenin anlamayacağı kadar ilginç nüanslar taşımaktadır. Sizin isteğiniz ise sevilmek, değer görmek, kıymetinizin bilinmesi, gücünüzün ve fikirlerinizin kabul edilmesidir. Sevildiğiniz oranda kendinizi güçlü hisseder, karşınızdaki etkilemek amacıyla jestlerde bulunur, romantik bir ilişki olması için çaba sarfedersiniz. Cinsel gücünüz oldukça yükseldiğinden birlikte olduğunuz kişi veya kişilerle uç noktaları yaşamaktan zevk alabilirsiniz. Sizin her konuda olduğu gibi aşk konusunda da titizliğiniz herkesçe bilindiği için, her ne olursa olsun hijyeninize dikkat edeceğinizi ve birlikte olduğunuz kişiden iyice emin olmadıkça yukarıda yazılanları uygulamayacağınızı düşünüyorum.

  Venüs gezegeninin buradaki transiti esnasında, Jüpiterle yapacağı olumlu görünümler, aşk konusunda abartılı düşünceye yol açarak sizi gerçeklerden uzaklaştırmasına veya şüpheleri çoğaltarak güzel bir şeyi bozmanıza izin vermemelisiniz. Zevk ve eğlence peşinde koşarak, gündelik işlerinizi aksatmamalı, sağlığınızı riske atmamalı, denetimsiz şekilde hareket etmemelisiniz. Yaşadığınız ilişkide egonuzun fazlasıyla güçlenerek, istediğiniz gibi bir sevgi göremediğinizde, sürekli kusur bulmaya çalışmak ve ağır eleştiriler yöneltmek konularında da dikkatli olmanızı öneriyorum. Çünkü bu transit kişide, paylaşma konusunda illa karşılık görmeyi istemek gibi dürtüler oluşturur ve bu olmadığı takdirde uyumsuzluk baş gösterebilir. Kendi kafanızın içindeki kurallara ve beklentilere uymayan veya fazla abartılarak olduğundan daha yüksek hale getirilen ilişki sonunda yanılgılara sebebiyet verecektir. Sizler her detayın usta gözlemcileri olarak, beraberlik konusunda hayalci davranmayacağınız için, bu dönemin yaratacağı abartıları kontrol altına alabilecek ve gerçekleri net olarak saptayacaksınız. Bu özelliğiniz aldanmaktan, aldatılmaktan ve sonunda üzülmekten kesinlikle sizi koruyacaktır.


  İş ve Kariyer
  23 Ağustos tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayan Güneş enerjisi sizin için kendinizi ifade etme anlamında hakikaten en etkili enerjilerden birisidir. Bu süreçte İkizler burcunda ve meslek evinizde ilerleyen Mars enerjisiyle zorlu bir görünüm oluşturacaktır. Bunun anlamı, ince eleyip sık dokuyan, her detayı gözlemleyecek kadar dikkatli olan sizlerin, mesleki konulardaki yoğunluk nedeniyle daha enerjik, rekabetçi, kararlı olmanız gerektiğini gösteriyor.Yaşamın ne kadar zor şartlarda olduğunu ve hayatınızı kazanmanın iyice güçleştiğini bilen sizlerin, böyle bir etki altında, birden fazla işle uğraşarak dağılmak yerine, tek bir konu üzerinde araştırma yapmak, verileri iyi değerlendirmek ve sonra hareket etmek gibi bir yol izlemeniz gerçekten de faydalı olacaktır. Son derece dikkatli olmalısınız. Çevrenizde size rakip olmaya çalışacak insanlara dikkat edin. Hırslı, gözüpek ve dinamik bir şekilde düşünerek, hareket ederek girişimde bulunmalısınız. Kendinize olan güveninizi dimdik ayakta tutmanız halinde bu enerji size hem mesleğinizde hem de yakın çevrenizde güçlü bir imaj oluşturmanızı sağlayacak ve zekanızla, bulduğunuz çözümlerle kendi alanınızda liderliğinizi tescil edeceksiniz.

  Bunun tam tersi, bu enerjiyi inatlaşarak, fikirlerinizi sert bir şekilde tartışarak, çatışarak, kendinizin daha güçlü olduğunu ispat etmek için kaba davranarak, birçok işi aynı anda yapmaya çalışarak kısaca zor adam veya zor kadını oynamaya çalışarak kullanırsanız hakikaten sonuç mesleki anlamda tam bir felakete dönüşebilir. İş ilişkisinde olduğunuz gerek patron gerekse diğer kişilerle iletişim konusunda dikkatli olmalı, görev ve sorumluluklarınızı, bulduğunuz ilginç ve sıradışı yöntemlerle geliştirmeli, rakiplerinizin önüne kaba kuvvetle değil, bilginizle çıkmalı, fiziksel görünümünüzdeki canlılıkla göz doldurmalısınız. Ancak böylece bu sert enerjiyi güç kazanmak adına kullanmış olursunuz.

  İş girişimleri ve yeni iş alanları açısından birden fazla seçeneğin oluşacağı bu dönemde, yine iyice düşünmeli, duygusal davranarak kesip atmak yerine, geleceğiniz açısından gerçekten önemli hale geleceğinizi düşündüğünüz bir iş teklifi ile karşılaşırsanız mevcut işinizden ayrılmayı ve diğer seçeneği değerlendirmelisiniz.

  Yaşam Enerjiniz

  Sevgili Başaklar, 2 Eylül tarihinden itibaren yaşamınızın en önemli süreçlerden birini yaşamaya başlayacaksınız. Bu sizin için, yepyeni bir döngünün başlangıcı anlamını taşıyor. Artık bir çoğunuzun aşina olduğu ve bilginiz dahilinde olan Satürn gezegeninin burcunuzda ilerlemeye başladığı bu tarih, tüm burçlardan daha fazla sizi ilgilendirmekte. Şimdi hayat denilen olgunun, kendinizce adını koyma zamanınız geldi. Son iki buçuk yıldır komşu burcunuz Aslanda transitini sürdüren karmik gezegen Satürn 29 Ekim 2009 yılına kadar, geleceğiniz adına ne yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olduğunu ve nelerle sınanacağınızı, türlü zorluklarla öğrenmenizi sağlayacak, sınavları epey ağır ama öğretileri akıldan çıkmayacak değerli bir öğretmen olacaktır. Bu dönem bittiğinde öğrendiğiniz her ne varsa, sizi olgunlaştıracak, deneyim sahibi yapacak ve bütün bunlarla hayata daha güvenli bakmanızı sağlayacaktır. bu enerjinin olumsuz yanlarını bilerek, olumlu anlamda anlamda kullanmaya başladığınızda ise yaşamınızı en güvenli şekilde geçirmenizi sağlayacak bir iş ve düzene sahip olacaksınız. Şimdi bu dönemde neler yaşayacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini açıklayayım.

  Öncelikle bu dönem burcunuza girmeden önce birkaç ay evvel kendini hissettirmeye başlar. Sanki yaşamınıza bir el uzanmış ve size kendisini izlemenizi söylüyor gibidir. Sorumluluk denen olgunun, yaşı genç olanlar ilk kez farkına varmaya başlar. Orta yaşlarda olanlar bunu daha önce bir kez yaşadıkları için daha olgunlaşmış olarak karşılarlar, daha ileriki yaşlarda olanlar içinse bu tam bir olgunluk anlamı taşır. Satürn gezegeni burcunuza girdiği tarihten itibaren, o güne dek oluşturulmuş kimliğiniz değişime uğraşmaya başlayacaktır. Yeni bir kimliğin ilk öğretileri için yavaş yavaş hazırlandığınızı hissedebilirsiniz. Sanki bir el sizi farklı bir olgunun içine çekiyor gibidir. Bu dönemin hemen başında olan bu değişime ne kadar gönüllü olur ve sorumluluk almaya ne kadar istekli davranırsanız, bilin ki bu zorlu süreci o kadar kolay atlatır ve yaşamınıza mükemmel bir temel daha atmış olursunuz. Özellikle yükseleni Başak olanlar için bu çok daha belirgin olarak gerçekleşecektir. Birdenbire fiziki olarak hiç çaba sarfetmeden zayıflamaya başlarsınız. Fiziksel enerjiniz fazlasıyla düşük olmasına ve en ufak bir eforda yorulmanıza rağmen, bu zayıflama dikkat çekicidir. Kısaca bu dönemin ilgi çeken en önemli özelliği fiziksel alanda gözlemlenecektir. Çünkü yükselen burç kişinin görünüşü ile alakalı en önemli olgudur.

  Yine bu süreçte, Başak burcunda ilerleyecek Satürn enerjisi, kendi kimliğinizi oluşturmak için özenli, dikkatli, sabırlı ve sorumluluk almaya istekli bir şekilde hareket etmeniz için size baskı uygulamaya başlar. Öncelikle her ne olursa olsun artık mantıklı bir şekilde düşünmek gerekecektir. Duygusallık, alınganlık veya kendi öneminizi abartmak gibi bir düşünce şekli sizi gerilim altına alabileceği gibi, başarılı olmanızı da gölgeleyecektir. Gündelik iş temponuz açısından bu süreçte yapmanız gereken en önemli konu, sabırlı olmaktır. Çünkü sabır, hem zorluklara göğüs germenizi sağlayacak hem de amacınıza giden yolda sizi yanlışlardan, sinirli davranışlardan koruyarak artılar kazandıracaktır. Gerek patronlarınızla gerekse birebir iş ilişkisinde bulunduğunuz insanlarla olan iletişiminizde bu özelliğinizi, ezilmek veya boyun eğme derecesine kadar indirmeden, kendi kimliğinizi sergileyecek ama sizden üst pozisyonda olduklarının da bilincinde olarak dengeleme şeklinde yaptığınız takdirde hiçbir sorun çıkmayacaktır.

  Bu dönem ustalaşma anlamı taşıdığından, sizin kendi yeteneklerinizi geliştirme yolunda, işinizde sergilerken ileriye dönük amaçlarınız için işinizi öğrenme, pratik olarak uygulama, geliştirmek adına tecrübe sahibi olma dönemi olarak gördüğünüz takdirde, daha fazla çalışarak daha iyi bir konuma geleceğinizi kesinlikle unutmayınız. Ayrıca bu süreçte yeteneklerinizi geliştirme yönünde göreceğiniz dersler sayesinde, bu dönem bittiğinde, siz bir eğitmen veya öğretici olabilecek kadar tecrübe sahibi olacaksınız. O nedenle her öğrendiğiniz bilginin size gerekli olduğunu ve ilerisi adına bir yatırım olacağını biliniz. Kişisel kaprisler, sabırsız davranışlar, ego saplantıları ve aşırı hassasiyet içinde davranmak yerine, kendinize güvenli, işinize saygılı, sabırlı, üstlerinizle iyi iletişim içinde akıllıca hareket etmek Satürn enerjisinden en olumlu anlamda yararlanmak demektir.

  Bu dönemde Satürn gezegeninin verdiği derslerden biri de, birebir iş ilişkileriniz açısından, beraber çalıştığınız, hizmet ettiğiniz veya hizmet gördüğünüz kişilere karşı, aşırı eleştirel, sürekli kusur bulucu, yaptıkları işi beğenmemek yönünde davranışlar içinde olmanız hem işyerinizde huzursuzluğa hem de sevilmemenize hatta daha ileri boyutta işinizi kaybetmenize neden olacağı için, dikkatli olmanızı öneriyorum.

  Pozitif Enerjili Günler :1-2-6-7-10-11-12-15-16-17-20-21-29-30

  Zayıf Enerjili Günler :3-4-5-18-19-25-26-

  Ay Takviminiz : 10-11(burcunuzdaki güneş tutulması)-12

  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay Takviminiz :25-26

  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Not:

  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

  Sevgili Başak, siz değişken toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan çalışkanlığınızla ve verimlilik gücünüzle mükemmeli yakalayabilirsiniz.

  Bu ay içinde doğum gününü kutlayacak olan Sevgili Başaklara mutluluk, huzur ve sağlık dolu günler dileğimle,

  Mutlu, huzurlu bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
   
Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010 Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve...
 2. Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  başak burcu haziran ayı haziran ayı başak burcu yorumu Aşk ve İlişkiler Aşk evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin burcunuzdaki seyri 2007 Eylül ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Tam anlamıyla rahatlamak için tabi ki Temmuz 2010 yılını beklememiz gerekiyor. Fakat Satürn gezegeninin asıl önemli dersleri ve zorlu zamanları geri hareket süreçleridir. Bu tarihe kadar iki geri...
 3. Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  ekim ayı hangi burç başak burcu ekim ayı yorumu 2009 başak burcu burcunun resmi Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekler için 2009 Ekim aylık burç yorumları :tik: 24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında, değerler evinizin yöneticisi Venüs ve ortak paylaşım evinizin yöneticisi Mars gezegenlerinin Akrep burcu seyirleri, gerek yakın çevreniz gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda...
 4. Başak burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  Başak burcu 2011 Eylül ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 başak burcu yorumu 2011 eylül ayı başak burcu yorumu burçlar başak burcu 2011 yorumu başak burcu yorumları başak burcu özellikleri eylül ayı başak burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Daha önceki yazılarımızda Başak Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Başak Burcu 2011 Eylül ayı yorumunu paylaşıyoruz... Sevgili...
 5. 2014 Eylül Ayı Başak Burcu Yorumu

  2014 Eylül Ayı Başak Burcu Yorumu

  2014 başak burcu eylül ayı, başak burcu eylül ayı yorumu, aylık burç yorumları Sevgili başak burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 Eylül Ayı Başak Burcu Yorumunu, astrologlarından öngörülerinden yararlanarak bu sayfamızdan paylaşıyoruz... Eylül 2014 Başak Burcu Aşk ve İlişkiler 1-7 Eylül haftası: 5 Eylül tarihinde Venüs burcunuzda ilerleyecek. Bu geçiş sizler için hem...

Sayfayı Paylaş