1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  başak burcu haziran ayı haziran ayı başak burcu yorumu Aşk ve İlişkiler
  Aşk evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin burcunuzdaki seyri 2007 Eylül ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Tam anlamıyla rahatlamak için tabi ki Temmuz 2010 yılını beklememiz gerekiyor. Fakat Satürn gezegeninin asıl önemli dersleri ve zorlu zamanları geri hareket süreçleridir. Bu tarihe kadar iki geri hareket geçirdik. Bundan sonra bir geri hareketimiz daha var. Onu da aştığımız takdirde önümüzdeki yıllar rahat bir nefes almaya başlayabiliriz. Aslında geri hareket dönemleri her zaman söylediğim gibi, kendimizi incelediğimiz, yaşadığımız ilişkileri süzgeçten geçirdiğimiz, karşımıza çıkan kişiler sayesinde hayatı demlediğimiz, piştiğimiz dönemlerdir. Eğer bu yönüyle bakabilsek o kadar çok işimize yarar ki, lakin insanoğlu çekilen sıkıntıları şanssızlık olarak değerlendirdiği için, ne söylense kaderi suçlamaya devam edecektir. Geri hareketin zorlu olmasının sebebi, siz iç dünyanıza çekilip kendinizi gözden geçirirken, dışarıdaki dünyanın her taraftan üzerinize gelerek otoritesini kabul ettirmeye çalışmasıdır. İşte tam bu noktada yapılması gereken, bu zorlukların altında yatan nedenleri bulmaktır.
  Neden aşk hayatınız zorlanmaktadır ve neden mutsuz ilişkiler yaşamaktasınızdır. Bu soruları kendinize sorduğunuzda nedenleri bulup çıkarabiliyorsanız ne ala. Tam tersine kendinize veya ilişkinize yükleniyorsanız sonuç olumsuz, dönem sıkıntılı geçecek demektir. Nedeni aslında birden fazla olabildiği gibi tek sebebe de dayanabilir. Bazılarınız için bu neden, birlikte olduğunuz kişiyle ortak paylaşımlar konusundaki dengesiz dağılımdır. Yani bir taraf daha fazla özveri gösterirken diğer taraf işine geldiği gibi hareket ediyordur. Veyahut karşı tarafın içinde bulunduğu durum nedeniyle bir araya gelmeniz imkansızdır ama bunu kabullenmekte zorlanıyorsunuzdur. Birçok sorun olmasına rağmen, bunları çözme konusunda her ikiniz de inatçı davranıyor fakat ayrılmak yerine bu kangren ilişkiyi sürdürmeye çalışıyorsunuzdur. İşte bu ve buna benzer durumlar Satürn gezegeninin zorluklarıdır. Geri hareket dönemleri ise, bütün bu durumların gözden geçirilmesi ve bir şekilde çözüme kavuşturulması adına şapkayı önünüze koyma zamanlarıdır.
  Diyelim ki düşündünüz ve partnerinizle beraber eksiklerinizi, hatalarınızı ortaya koydunuz ve her iki kişi de bunları kabul etti. O zaman yolunuz aynı demektir. Beraberliğinizi sürdürürsünüz. Tabi böyle bir şeyin gerçekleştirilmesi için herşeyden önce istekli olmak, mantıklı düşünmek lazımdır. Bunu başarabilen çiftler çoğunlukta. Fakat başaramayanların sayısı daha fazla. İşte o zaman ne oluyor. Olan tam olarak şudur. Huzursuzluk, ayrılık, sorunlar, keyifsizlik, gözyaşı v.b. Geçtiğimiz Ocak-Mayıs 2008 ve yine Ocak-Mayıs 2009 da yaşanan geri hareketler biraz önce sözünü ettiğim ilişkinin gözden geçirilerek mantıklı bir şekilde ele alınması açısından kimileriniz isyan etse de, bana göre şans zamanlarıydı. Diyelim ki, geri harekette gözden geçirmelerde bulunmadınız ve devam dediniz. İşte o zaman bir dahaki geri harekette siz isteseniz de istemenizde artık bu ilişkinin sürmesi imkansız hale gelecek demektir. Şimdi Nisan 2010 tarihine kadar geri hareket dönemi bitmiş durumda. Bu tarihe kadar yapılması gereken tabi ki vaktiniz varken yine yüzleşmelerde bulunmak ve gerçekçi hareket etmek.
  Haziran ayı bu dönemin başlangıcı. Vaktiniz varken lütfen, aşk hayatınızla alakalı ilişkiniz olsun veya olmasın, ayrılmış olun veya olmayın farketmez, beraberliğinizi gözden geçirmeye devam edin. Her günü bir şans gibi kabul edin. Sevginizi yüreğinizin içinde tarafsız bir şekilde inceleyin. Kendinizi, sevdiğiniz insanı görmek istediğiniz şekilde değil, gerçek haliyle görmeye çalışın. Ve Nisan 2010 tarihine kadar bunu yapmaya devam edin. Eğer gerçekten bunu başarırsanız, o tarihteki geri hareket sizin açınızdan gayet olumlu sonuçlarla karşılaşmanız anlamına gelecektir. Tam tersi ise, boş yere geçirilmiş bir zaman olacaktır. Tercih sizin.
  Bu önemli enerjinin etkilerini bir kez daha hatırlattıktan sonra gelelim, Haziran ayındaki kısa süreli gezegen etkilerine. Öncelikle bu ay, Venüs, Mars ve Merkür gezegenlerinin Boğa burcundaki olumlu seyirleri sizler açısından gayet olumlu diyebilirim.
  1 Haziran � 12 Temmuz Mars
  13 Hazirana kadar devam edecek Merkür ve hepsinden önemlisi
  6 Haziran � 5 Temmuz tarihlerindeki Venüsün güçlü olduğu Boğa burcundaki enerjilerin şöyle bir toparlarsam, bu sürecin gayet tutkulu, bağımlısı olduğunuz ilişkinizi güçlendirici, herşeye rağmen beraberliğinizi sürdürmek yanlısı hareket edeceğiniz bir dönem olacağını söyleyebiliriz. Venüs Boğa burcu seyirleri Başaklar için gayet olumludur. Her ne kadar ilişkilerinde kusursuzluk yani mükemmellik arasalar da, bu dönemde yine de sevdikleri kişiden vazgeçemezler. İlişkilerini güven, sevgi ve saygı açısından inceleyebilir, gerçeklerin gayet iyi farkında olabilirler ama eski alışkanlıkları öylesine değerlidir ki, yüreklerinin izini takip etmeye devam ederler. Yoğun arzular kimilerine binlerce kilometre yol yaptırırken, bazılarına ihtiraslı bir şekilde aşklarını yaşama zevki verebilir. Eğer ilişki düzgünse, bu tarihler arasında tadına doyum olmaz paylaşımlar yaşanır. Eğer sorunlu bir beraberlikse inatlaşılır, sen-ben çekişmesi yaşanır ama aşkın büyüsü yine sizi sarar. İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu enerji oldukça sağlam bir beraberliğin ilk temellerinin atılması demektir ve gayet olumlu geçebilir. Sorunlar bu süreçte ele alınabilir, Satürnle ilgili bölümde açıklamaya çalıştığım gözden geçirmelerin yapılabileceği zamandır. Çünkü herşey lehinize gelişmektedir.
  İş ve Kariyer
  Bildiğiniz gibi yöneticiniz Merkür gezegeninin geri hareketi sona ermiş durumda. Fakat Haziran ayının ilk yedi günü boyunca devam edecek gölgeli günlerimiz var. Yani geri hareketin etkisini sürdüreceği yedi gün. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ani kararlar vermemek ve biraz daha sabırlı olmak. Gölgeli günlerin ardından,
  14 Haziran � 3 Temmuz tarihleri arasında devam edecek yöneticiniz Merkür gezegeninin İkizler burcu seyri, sizler açısından son derece aktif, yenilikçi düşünebileceğiniz, ince eleyip sık dokuyarak zaman kaybetmek yerine, fırsatlar yaratabileceğiniz bir süreç olarak önemli gözüküyor. Bu durumun sadece iş anlamında olmayıp, kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade etmenizde de önemi büyük. Ne de olsa Merkür yaşam boyu arkanızda destek güç. Kaldı ki, güçlü olduğu kardeş burcunuz İkizlerde ilerleyişi bu gücü ikiye katlıyor. Kıvrak zekanız, analiz yeteneğiniz, iş bilirliğiniz bu enerji altında gayet mümkün. Çok yönlü yeri geldiğinde esnek, iletişime açık ve gayet zeki, kültürlü ve kendisini ifade edebilen, kısaca genç ruhlu ve hayat dolu bir kişi olarak, gerek dış dünyada gerekse mesleki konularda, ben de varım diyebilmeniz gayet mümkün gözüküyor. Ayrıca yeniliklere ve sıradışı olaylara açık olabileceğiniz bu süreçte, yaşamınızda farklılık arayışınız yükselebilir. Aynı anda birden fazla projeyle uğraşmak mümkün olduğu gibi, daha fazla bilgi sahibi olmak, iş alanında kendinizi uzmanlaştırmak adına öğrenme isteğiniz de yükselebilir. Artık bir şeyler yapmak gerektiğinin gayet iyi farkındasınız. Yapacağınız yeniliklerin size artı olarak dönmesi için, bu enerjiden olabildiğince yararlanmanız gerekiyor. Bu nasıl olur?
  Öncelikle bu tarihler arasında, mesleki konularda kendinizi geliştirmeniz, çevrenizle birebir bağlantılarda bulunmanız, tanıdığınız her insanın potansiyel olarak size faydalı olabileceğini düşünerek güçlü bağlar kurmanız. Fikir alış verişi dönemsel bu enerjinizin size olan bir armağanıdır. Bundan muhakkak yararlanınız. Kendinizi, potansiyel enerjinizi ön planda tutmaya çalışınz. Araştırmacı, akademisyen tarzda ilerlemeye çalışın. Ne kadar farklı biri olduğunuzu, özel yetenekleriniz olduğuna önce kendinizi sonra çevrenizde bulunan insanları inandırınız. Çünkü hakikaten bir Başak oldukça yüksek gözlem gücüne sahip ve sorumluluklarının farkında olarak pratik şekilde çalışabilen özel bir kişidir. Hizmet duygusu öylesine gelişmiştir ki, tek sorunu birinciliğe oynamamasıdır. Oysaki İkizler burcunda ilerleyen Merkür bu süreçte sizi liderliğe taşıyacak yansımayı gönderecektir. O zaman size düşen bu yansımanın ışığı altında ilerlemek ve daha da ileriye gitmektir.
  Bugüne dek öğrendiklerinizi, tüm bilgi birikiminizi gösterebileceğiniz bir alanda çalışıyorsanız o zaman durmayın yeniliklerde bulunun. İşsizlik sorununuz varsa, girişimlerde bulunmaya gayret gösterin. Geleneksel kurallarla çevrelenmeden, yeniye yer açmak için, ya eskiyi restore edin veyahut radikal bir karar alarak yeni bir alanda kendinizi ifade etmeye çalışın. Mümkün olduğunca bu enerjiden istifade etmeye çalışın. Çünkü yöneticiniz Merkür başarılı olmanız için sizi bir gölge gibi izliyor olacaktır.
  Para Durumunuz
  6 Haziran � 5 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek, para evinizin yönetici gezegeni Venüs seyrinin sizlere olan en önemli yansıması, kazanç elde etmek amaçlı yapılan yolculukların simgesi olabileceği gibi, eş veya ortak destekli gelirler anlamına da gelebilir. Venüs gezegeni Boğa burcunda yönetici olduğu için, bu güçlü enerji, başta ilişkileriniz olmak üzere, (evlilik veya eş kaynaklı) gelir elde etmenizi sağladığı gibi, sanatsal alanda yapılan çalışmalar, güzellik, bakımla alakalı meslekler yoluyla da kazanç sahibi olmanızı destekleyicidir. Bu tarihler arasında, finansal konularda tedbirli, sabırlı ve planlı bir şekilde hareket etmeniz mümkündür. Yaşamınızı rahat geçirebilmek için, gelir elde edebileceğiniz kaynakları saptamalı ve ne olursa olsun, iş veya özel ilişkilerinizde ılımlı hareket etmeye, çıkarlarınızı korumaya özen göstermelisiniz. Çünkü ılımlı ve hoşgörülü tavırlarınız size artılar olarak geri dönebilir. Ayrıca eşinizin ailesi veya akrabalarınız kanalıyla da para elde etmeniz kolay olabilir. Yapılan seyahatler başkalarıyla işbirliğinde bulunmanızı sağladığı gibi, işinizi restore etmenizde veya bir müddetliğine başka bir şehirde işinizi yaparak gelir elde etmenizde de destekleyici olabilir. sözgelimi yazlık yörelerde yapılan dönemlik işler, ev veya otel işletmeciliği, yiyecek sektörü, insanlara hizmet amaçlı faaliyetler gibi. Bunlar belki geçici faaliyetler olabilir. Fakat sizin açınızdan para sahibi olmanızda faydalıdır.
  Bu enerji altında dikkat etmeniz gereken nokta, finansal anlamdaki gelecek kaygınızı belli bir sınırda tutmanız, kendinize güvenmenizdir. Çünkü bu dönemde ne kadar kazanırsanız kazanın yine de yeterli görmeyebilirsiniz. Durumu iyi olan veya bir kenarda parası olup değerlendirmek isteyenler bu enerjinin desteği altında, emlak ve arazi alımı, sezonluk yer kiralama, sezonluk iş için belli bir sermaye yatırımı gibi düşünceler içinde olabilirler. Ki bu durum gayet olumlu gibi gözükse de, benim önerim, muhakkak araştırma yapmanız, kendiniz için önce güvenli olanı sonrada para getirebilecek olanı tercih etmenizdir. Yani güvencenizi riske atabilecek girişimlerden uzak durmakta fayda var.
  Bu dönemde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sorumluluğunuz altında olan insanları düşünmeden hareket etmemek ve geleceğinizi güvence altına almadan, gereksiz yere paranızı savurmamaktır. Çünkü Venüs sadece parasal gelirleri göstermez, güzelliklere olan düşkünlüğünüz nedeniyle de elinizden para çıkabilir. Kimileriniz evlenmek için, bazılarınız tatil ve eğlence adına, çoğunluğunuz ise hoşlandığınız şeylere sahip olmak için para harcayabilirsiniz. Fakat benim düşüncem Başakların hesapsız hareket etmeyecekleri ve enerjinin Boğa burcunda gerçekleşiyor oluşu nedeniyle para konusunda dikkatli hareket edebileceğinizdir. Demek oluyor ki, bu dönemde elinizden para çıkması yerine para kazanma ihtimaliniz daha fazla. Son bir cümle. Bu dönemdeki enerjiler sayesinde başkalarına para konusunda yardımcı olabilir veya fiziksel manada destek verebilirsiniz.
  Pozitif Enerjili Günler :1-4-5-9-10-19-20-23-24-27-28
  Zayıf Enerjili Günler : 6-7-8-14-15-21-22
  Aşkta En Şanslı Günler :9-10
  Yeniay :1-27-28
  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :14-15
  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı

   
 2. l.a.r.a

  l.a.r.a Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  287
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  stuttgart
  Cevap: Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu
  paylasimin icin tesekkürler. cok faydali oldu
   
 3. umay

  umay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  mersin
  Cevap: Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu
  emeğin için teşekkürler
   
Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010 Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve...
 2. Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  ekim ayı hangi burç başak burcu ekim ayı yorumu 2009 başak burcu burcunun resmi Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekler için 2009 Ekim aylık burç yorumları :tik: 24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında, değerler evinizin yöneticisi Venüs ve ortak paylaşım evinizin yöneticisi Mars gezegenlerinin Akrep burcu seyirleri, gerek yakın çevreniz gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda...
 3. Başak Burcu 2010 Haziran Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2010 Haziran Ayı Yorumu

  başak burcu başak burcu haziran 2011 Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekleri için 2010 Haziran aylık burç yorumları :tik: Birbirinizin farklı görüşlerine, farklı yaşam şekline, inancına, gizliliklerine baktığınızda sizin fikirleriniz, hayata bakış açınızla ne kadar örtüşmektedir. Bu beraberlikte yanılgılar yaşamak, hayal kırıklığı duymak mümkün olabilir. O nedenle...
 4. Başak Burcu 2012 Haziran Ayı Yorumu...Başak Burcu Meleklerimize....

  Başak Burcu 2012 Haziran Ayı Yorumu...Başak Burcu Meleklerimize....

  Başak Burcu 2012 Haziran Ayı Yorumu Başak Burcu Haziran Ayı Burç Yorumu Başak Burcu Meleklerimiz sizi haziran ayında neler bekliyor merak ediyorsanız buyrun..Aşk para sağlık durumunuz ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıyorum.... Haritanızın tepesinde geçen ay başlayan yıldız yığılması ve hareketi bu ay daha da yoğunlaşarak devam ediyor. 11 Haziranda şans yıldızı Jüpiter tepenizde...
 5. 2014 Yılı Haziran Ayı Başak Burcu Yorumu

  2014 Yılı Haziran Ayı Başak Burcu Yorumu

  haziran ayı başak burcu, aylık burç yorumları, 2014 haziran başak burcu Sevgili başak burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için haziran ayı başak burcu aylık yorumlarını aşağıdaki makaleden inceleyebilirsiniz... Bu ay yöneticiniz Merkür'ün, İkizler ve Yengeç burçlarında olmak üzere iki ayrı geri hareketi söz konusudur. Yöneticiniz olması vasfıyla iletişim konularında özen...

Sayfayı Paylaş