Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu
başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010
Aşk ve İlişkiler

Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve genel olarak ilişkilerimiz. Şimdi beraber enerjileri tarih aralıkları ve önem sırasına göre ele alalım.
18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında aşk hayatınızla alakalı konularda kendinizi ifade gücünüz bakımından duruma baktığımızda ilişki evinizde seyrini sürdüren Güneş gezegeninin Balık burcu enerjisi önem taşıyor. Bu enerji geçtiğimiz aydan beri sizi etkisi altına almış durumda. Bu durumun yansımaları altında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, partnerinizle olan ilişkinizin niteliği üstünde düşünmektir. Yani siz ileriye yönelik ciddi bir beraberlik mi düşünüyorsunuz yoksa bu ilişkide sevgi ve güven faktörü en başından beri tartışılır bir durum mu? Evli olanlar da aynı şekilde eşleriyle aralarındaki ilişkinin durumunu net olarak gözlemlemeleri gerekiyor. Bu tam olarak tespit edildiği zaman, karşıt evinizde meydana gelecek bu enerjinin tesirlerine göre davranmak gayet mümkün. Öncelikle Güneş astrolojik olarak kişisel canlılığımız ve bilinçli isteklerimizin, kimliğinizin göstergesi. Karşıt eviniz ise partnerinizin size olan tavırları ve kimliği hakkında bize bilgi vermekte. Bu süreci mutlu ve huzurlu geçirmek istiyorsanız elbirliği yapmanız ve eşinizle anlaşmak adına, sorunları ortak bir şekilde çözümlemeye çalışmanız son derece önemli. Yani ben demek yerine biz demeyi bilmek lazım. Güneş bu tarihler arasında bize gösteriyor ki, eşiniz sevecen, cana yakın ve duyarlı bir ruh hali içinde olsa da, zaman zaman kendini acındıran, değişken davranışlar göstermeye müsait, bazen romantik bazen de istekleri olmadığında kolayca incinip küsebilir. Peki bir Başak nasıl davranmalı. Böyle bir durumda ince eleyip sık dokumaya devam eder, eşini eleştirmeye kalkar veya yeni başlayan bir ilişkide karşısındaki insana bu tarz yanaşımlarda bulunursa sonuç pek olumlu olmayacak. Yapılması gereken ona duyduğunuz sevgi ve ilgiye göre esneklik göstermek ve onu olduğu haliyle kabul etmek. Yani bu dönemde birlikte olduğunuz kişiyi değiştirmek için uğraşmak kesinlikle sonuç vermez. Onunla konuşmaya çalışmak, üzüldüğünüz noktaları paylaşmak, beklentilerinizi açıklamak, empatide bulunmak kesinlikle şart. Çünkü bu enerji nedeniyle onun size karşı, bağımlıymış gibi durması fakat bütün bunlara rağmen kendini hapsolmuş gibi hissetmesi de mümkün. Yargılamadan birbirinizi anlamaya çalışırsanız bir ruhsal danışman gibi karşınızdaki kişiyi algılamak için destek olursanız, onun da size karşı daha nazik, elinden geleni yapmaya çalıştığını farkedebilirsiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz, karşıt burcunuzda ilerleyen Güneşin yarattığı fiziksel cansızlığın üstünüzden azalmasını ve sevdiğinizle ortak bir noktada mantıklı insanlar gibi anlaşmanızı sağlayabilir.
15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında iletişim evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Balık burcu seyri, yukarıdaki Güneş enerjisinde izah etmeye çalıştığım durumların aynısına benzer bir etki yaratabilir. Mars astrolojik olarak daha sert nitelikte olduğundan tabi ki ilişkileriniz açısından daha dikkatli olmanız lazımdır. Mars gezegeninin Balık burcu seyri altında, partnerinizin hayata olan dayanıklılığı ve dürtüleri, amaçları ve izlediği yollar, kendine olan güven duygusunun olumlu veya olumsuzluğu tamamen isteklerine ve fantezilerine bağlıdır. Aranızdaki sorunlarda veya ilişkinizle ilgili konularda sizin isteklerinize karşı kayıtsız kalması, herşeyi kendi haline bırakması, kaçışlarda bulunması mümkündür. Sanki sizin değerlerinize karşılık kendi isteklerim der gibidir. Duygusal kontrolü oldukça zayıftır. Hem kendini hem de sizi yanıltıcı tarzda davranabilir. Sadakat konusunda garip halleri vardır. Aslında ilişkisini sürdürmek istiyordur, sizden vazgeçemiyor gibidir. Fakat beraberliğin gereklerini yerine getirmesi gerektiğinde, buna yanaşmayabilir. Konuşmaya çalıştığınızda size bazı cevaplar verebilir. Fakat bunlar pek tutarlı değildir. Burada yapılması gereken, yorumun en başında söylediğim gibi, ilişkinizin niteliğini anlamaktır ve gerçekçi saptamalarda bulunmaktır. Yani karşınızdaki kişi doğru bir kişi mi, bu ilişkide neler yanlış gitmekte bunun mutlaka oturtulması gerekiyor. Ayrıca bu süreçte Venüs gezegeninin Koç burcu seyrini de göz önüne alırsak, tutkuların oldukça güçlü olacağını görmekteyiz. Demek oluyor ki, ilişkinizde sorunlar nedeniyle cinsel paylaşımlarınızda kimi zaman birbirinize çekildiğinizi hissederken kimi zaman birbirinizden oldukça kopuk, uzak durabilirsiniz. Kimi çiftler bu dönemde ortaya çıkacak keyifsiz durumları cinsel açıdan paylaşımlarda bulunarak aşmaya çalışabilir, bazılarınız ise sevginiz sayesinde elele vererek problemleri çözebilir, geri kalan çiftler ise, bu süreçte bitirme kararı alabilirler. Nasıl sonuçlanacağı eşleşim haritanızdaki(ilişki haritası) güce, birbirinizle olan paylaşımınıza, yüreğinizdeki sevgiye ve ilişkinizin kalitesine göre değişebilir. Yapılması gereken çatışmak yerine uzlaşmaya çalışmak, birbirinize destek olmak ve değişken tavırlar göstermemektir.
İş ve Kariyer
4 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında çalışma hayatınızla alakalı konularda etkili olacak Mars Kova burcundaki seyri önem taşıyor. Çalışma hayatınızla alakalı konularda titiz bir şekilde yapmanız gerektiği halde kimi zaman hızlılık ve heyecan bazen kendi bireyliğinizi ortaya koymada aşırıya kaçma, özgür çalışma arzunuzu ve üzerinizde denetim uygulanmasından hoşlanmadığınızı gösterebilir. Belli bir amacınız varsa bunu disiplinli bir şekilde çalışarak gerçekleştirmek gerekir. Oysaki Mars gezegeninin Kova burcundaki seyri, inatlaşmalarda bulunabileceğinizin ifadesidir. Bunun nedeni iş hayatınızdaki belirsizlikler olabilir. Yani iş ortamınız veya iş durumunuzda netlik olmadığı için doğal olarak bu tepkiyi verebilirsiniz. Bazılarınız ise, daha hızlı ve çabuk bir şekilde çalışmayı ve yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak adına mücadele etmeyi tercih edebilirler. Fakat şu var ki, her zamankinden daha farklı bir tutum gösterdiğinizi söyleyebiliriz. Enerjilerinizi kullanırken rutin iş hayatının kendi içindeki yoğunluğuna uymakta zorlanmanız mümkündür. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde ise, tarafsız yaklaşımlar göstermeniz akıllıcadır. Yani ne olursa olsun söyleyecekleriniz eğer durumunuzu zora sokacaksa mantıklı düşünerek hareket etmek en faydalı yoldur. Çevrenizle olan bağınızı güçlü tutmaya çalışmanız son derece önemlidir. Sizin fikirlerinize uymasa dahi, eğer karşınızdaki kişiyle bir arada çalışıyorsanız belli bir esneklikte düşünmeye çalışmanız faydalıdır. Bu enerjileri doğru bir biçimde kullanmanın yolu, diyaloglarınızı güçlü tutmak, iş sorunlarınızı ılımlı bir yaklaşım içinde çözmeye çalışmak, pratik olmaktır. Astrolojik açıdan gerek Merkür ve gerekse Mars gezegenleri iş hayatının içindeki iletişim ve aktivitelerde öne geçmeniz adına en gerekli kuvvetlerdir. Fakat yanlış şekilde kullanıldığında hem huzursuzluklara hem de agresif tepkilere neden olabilirler. Ay ortasına kadar devam edecek bu iki enerjiyi değerlendirirken, bulunduğunuz alanda veya çalışma ortamınızda ne kendinizden fedakarlık edecek kadar özveride bulunun ne de özgürlüğünüzün sınırlarını işyeri ortamının düzeniyle bağdaşmayacak şekilde genişletin. Gerçekçi tespitlerde bulunmanız en doğrusudur.
8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak yönetici gezegeniniz Merkürün seyri ise çok daha farklı bir enerjidir. Bu etki altında bütünleşme duygusu son derece önemli hale gelir. Yani kariyeriniz ve geleceğinizi ilgilendiren konularda etrafınızdaki insanlarla anlaşmaya gönüllü bir haliniz vardır. Sizin isteğiniz kendinizi aşmak ve kişisel olarak farklı olan yönlerinizi ortaya çıkarmaktır. Fakat bu etki altında kimi zaman etrafınızdaki insanlarla aranıza aşırı bir sınır koyarken kimi zamansa sınırları tümüyle ortadan kaldırabilirsiniz. Bu ise çevrenizdeki insanların şaşırmasına yol açabilir. Aslında gayet nazik ve özverilisinizdir. Fakat değişken tepkiler verdiğiniz görülebilir. Eğer işinizde sorunlar varsa doğal olarak bu enerji altında kendinizi çaresiz bir kurban durumunda hissedebilirsiniz. eğer sorunlarınız yoksa kendinizi korumak amaçlı güdüsel hareketlerde bulunabilirsiniz. Bazen iş hayatınızın gündelik temposu içinde fedakar davranışlarınız daha fazla ön plandadır. İşinize dört elle sarılır ve mücadele edersiniz. Fakat çoğunlukla hırs ve başarıya olan tutkunuz gerilerde kalmış gibidir. Yani ne varsa onu yapayım, akşam olunca evime gideyim. Bunu yaşınıza göre de yorumlayabiliriz. Herkes iş hayatında değil çünkü. Okuldaki dersleriniz ve sorumluluklarınız olarak da ele alabilirisiniz. Evdeyseniz ona göre de yorumlayabilirsiniz. Genelde durumunuzu özetleyecek olursa bu tarihler arasında dağılmamaya, hedeflerinizden şaşmamaya, içinde bulunduğunu koşullar ne olursa olsun kararsızlıktan uzak durmaya çalışınız. Şunu unutmayınız ki, varlığınız son derece önemli. Sorumluluklarınızın farkında olarak hareket ederseniz, hem size ihtiyacı olan kişilere destek olursunuz hem de kendi gerçeğinizi yaratabilirsiniz.
25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında kariyer evinizde ilerleyecek olan yöneticiniz Merkür gezegeninin Koç burcu seyri altında ise, Balık burcu seyrinde yaşanan yavaşlama, değişkenlik türü durumlar geride kalmaya başlar. Bu oldukça hareketlendirici ve hırslı davranmanızı sağlayıcı bir enerji olarak iyi gelebilir. Fakat bu enerjinin de kendi içinde dikkat edilmesi gereken noktaları var. herşeyden önce Merkür iletişim ve haberleşmeyle alakalı bunu biliyoruz. Koç burcu seyrinde ise, kendinize yönelik düşünme yani ben-merkezci bir zihinsel akış söz konusu. Bu kimi zaman son derece gereklidir. Size hızlı bir şekilde düşünmenizi ve olaylara hakim olmanızı, çabucak düşündüğünüz için durumlara müdahale edebilmenizi, fikirlerinizi hızlı bir şekilde açıklayarak derdinizi anlatmanızı sağlayabilir. Fakat bilirsiniz, kontrolsüz güç, güç değildir derler. Merkür Koç burcu seyri de aynen böyle bir şeydir. Eğer doğru kullanırsanız size faydalar sağlar, yanlış kullanırsanız zarar verir. Bu enerjiyi doğru bir biçimde kullanmanın yolu ise, kariyerinizi ilgilendiren konularda otoritelerle veya iş yaptığınız insanlarla ılımlı bir şekilde bağlantı kurmak, kimseyle çatışmaya girmemek, hep ben haklıyım diye düşünmemek, diğer kişileri de canı gönülden dinlemektir. Çünkü ekip halinde çalışıyorsanız bu oldukça şarttır. Ayrıca bu yüksek hızdaki enerji, kimi zaman hatalar yapmanıza neden olabilir. Çabuk halledeyim derken yanlışlar yapabilirsiniz. Onun için eğer temkinli olmayı başarırsanız bu enerjinin size sağladığı güçle liderliğinizi göstermeniz, kuşkulardan uzak bir şekilde iletişimde bulunmanız mümkündür.
Para Konuları
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında, başkaları destekli gelir evinizde geri harekete başlayacak Venüs gezegeni neredeyse tüm Mart ayı boyunca etkisini sürdüreceğe benziyor. Venüs her ne kadar sevgi alışverişinin astrolojik temsilcisi olsa da, geçtiği yaşam alanına göre kimi zaman direkt olarak parasal konularda tesirli olabilir. İşte bu seyri de sizler açısından Mart ayı boyunca bu anlama gelmekte. Geri hareket zamanları genel anlamıyla bir konuda tekrar düşünmek, hesaplamak, incelemede bulunmak, eksikleri saptamak, yapılacakları planlamak açısından etkilidir. Fakat yenilik anlamında bir uygulamada bulunmak yanlıştır. Şimdi sizler bu tarihler aralığında parasal açıdan kimlerle ortak ilişkiniz var, bu kişiler nedeniyle sorunlarınız var mı bütün bunları bir gözden geçirmenizde faydalı olur. Diyelim ki iş ortağınız nedeniyle sürekli maddi kayıplara uğramaktasınız. O zaman hesaplarınızı iyice gözden geçiriniz, baktınız ki bu ortaklık size zarar vermekte, taraflar olarak eskiye ait konulardan başlamak üzere bunları inceleme altına alın. Edindiğiniz sonuçlara göre ne yapmaya karar verdiyseniz bunları 17 Nisan sonrası yürürlüğe koyabilirsiniz. Bir başka örnek şu olabilir. Eşinizin iş durumu veya eş kaynaklı bölüşümlerde bir sorun yaşıyor musunuz? eve giren ortak para adil bir biçimde dağıtılıyor mu? eğer bu durumda bir sorun varsa, eşinizle konuşmaya çalışın. Fakat bunu yaparken ılımlı hareket etmeyi ihmal etmeyin.
Maddi sıkıntılarınız için banka kredisi almayı düşünüyorsanız, özellikle bu tarihler arasında son derece dikkatli olun. Hızlı ve dürtüsel kararlar almamaya çalışın. Ben merkezci düşünmeden önce hesabınızı mutlaka iyi yapın. Eğer herşey ayarlı ve planlanmışsa ve gücünüz bir borcun altına girmeye müsaitse, herhangi bir sorun oluştuğunda acil bir yedek planınız varsa, kredi talebinde bulunmanızda tabi ki sakınca yoktur. Ayrıca aileniz veya başkalarından bu dönemde maddi destek göremediğinizde veya tam tersine sizi zor durumda bıraktıklarında çatışmaya girmek yerine içinde bulunduğunuz durumu dürüst bir şekilde paylaşmanız yararlı olabilir. Son söz olarak şunu söyleyeyim ki, bu dönemde lütfen hesapsız işler yapmayınız. Kaynak arayışlarında dikkatli olunuz. Eşiniz, aileniz veya size destek olan kişilerle iyi geçininiz. Size destek olmaları için kimseye baskıda bulunmayınız. Sakin ve kontrollü bir şekilde hesabınızı yapınız.
Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-9-10-14-15-18-19-20-28-29
Zayıf Enerjili Günler :3-4-16-17-24-25-30-31
Aşkta En Şanslı Günler :18-19-20
Yeniay :9-10
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :24-25
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 

*şiker*

Yeni Üye
Üye
Cevap: Başak Burcu Mart 2009 Yorumu

hepsinii okuyamadıım küçük olduğu için gözlerimi yordu.yarısını okudum..teşekkürler canım
 
Üst